حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1617193/39 زمان: 11:39   1398/03/22 بازدید: 103

برگزاری کلاس حرفه ای در زمان نامناسب

دردسر 10 روزه برای سرمربیان لیگ برتری

برگزاری یک دوره کلاس حرفه ای مربیگری دردسر جدیدی برای سرمربیان شاغل در لیگ برتر ایجاد کرده است.

به گزارش "ورزش‌سه"، طبق هماهنگی های فدراسیون فوتبال کلاس حرفه ای مربیگری برای دریافت مدرک حرفه ای از روز 27 خرداد تا 7 تیرماه در تهران برگزار می شود. در این کلاس های مربیگری چهره های برجسته مربیگری فوتبال مثل علی دایی، علیرضا منصوریان، حمید مطهری، مهدی تارتار، مجتبی حسینی،عبدالله ویسی، نادر دست نشان، فراز کمالوند ، سیروس پورموسوی حضور دارند که همین امر می تواند برای سرمربیانی که در لیگ برتر شاغل هستند یا خواهند شد دردسرهایی پدید می آورد.


از آنجایی که اکثر تیم های لیگ برتری برای حضور در لیگ برتر نوزدهم تمرینات خود را باید طی روزهای آینده آغاز کنند، مربیان آن ها برای حضور در کلاس حرفه ای باید در تهران و اردو باشند و همین مساله به دغدغه اکثر مربیان تبدیل شده است. نفراتی مثل علیرضا منصوریان، فراز کمالوند، یحیی گل محمدی که در لیگ برتر نوزدهم تیم دارند و می خواهند در این دوره کلاس هم حاضر باشند، باید حدود 10 روز از تمرینات و تیم های خود دور باشند و همین مساله دردسرساز شده است. ضمن اینکه دیگر اسامی مطرح حاضر در این کلاس نیز ممکن است تا آن زمان با تیم لیگ برتری به توافق برسند و همین موضوع می تواند موجب تداخل کلاس های و تمرینات شود


از این رو آنها با فدراسیون فوتبال رایزنی هایی برای تغییر زمان کلاس حرفه ای مربیگری انجام دادند اما چون هماهنگی لازم با مدرس خارجی برای حضور در تهران انجام شده، امکان تغییر زمان وجود ندارد و مربیان باید حدود 10 روز این شرایط سخت را تحمل کنند.


این سومین دوره از کلاس های حرفه ای و در ادامه دو کلاس قبلی است که پیش از این برای مربیان ایرانی برگزار شده است. این کلاس ها در دو دوره قبل توسط ریچارد بیت یکی از مدرسان مطرح و طراح درس های کنفدراسیون آسیا و همچنین مدیرکمیته آموزش فوتبال انگلستان برگزار شد. اما ریچارد بیت در فروردین سال 98 فوت کرد و اکنون هنوز معلوم نیست که مدرس سومین دوره از کلاس های مربیگری حرفه ای چه کسی خواهد بود.


این کلاس ها از 28 خرداد تا 7 تیر در  آکادمی فوتبال ایران برگزار خواهد شد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.