حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1624144/41 زمان: 22:14   1398/04/24 بازدید: 70

علوی: گمانه زنی تعلیق فوتبال ایران، گمانه زنی خطرناکی بود؛

تا نوامبر برای حل مشکل بانوان فرصت داریم

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال می گوید، بحث تعلیق فوتبال ایران بحث خطرناکی بود که برای 40 دقیقه همه فدراسیون نشین ها را هم نگران کرده است.

به گزارش "ورزش سه"، محمدمهدی علوی مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال پس از پایان دیدار دوستانه تیم ملی و تیم امید در مورد عدم حضور هواداران برای تماشای بازی که با تساوی یک بر یک خاتمه یافت، اینگونه حرف هایش را آغاز کرد: این یک نظر و تصمیم جمعی بود؛ این یک مسابقه تمرینی بود که در فهرست مسابقات فیفا نبود. در این مسابقات، مربیان برنامه های تاکتیکی خودشان را پس از یک اردوی تمرینی مورد بررسی قرار می دهند و طبعا حضور رسانه های گرامی هم به این خاطر بود که به آنها گفته بودیم و شاید اگر اعلام نمی شد در خدمت شما عزیزان هم نبودیم. با این حال خوشحالیم در خدمت شما هستیم.

 

حرفی در مورد حضور بانوان نزده بودیم


علوی در پاسخ به این سوال که آیا عدم حضور تماشاگران به خاطر عدم حضور بانوان بوده، اینگونه واکنش نشان داد و افزود: این نظر شما است که تماشاگران بانو حضور خواهند داشت؛ ما اصلا چنین چیزی اعلام نکردیم. مدیر رسانه ای تیم امید اینجا است. اصلا کادر فنی تیم امید در مورد عدم حضور تماشاگران اطلاعی نداشته. در مورد بلیت فروشی رایگان هم نمی توانیم این کار را انجام دهیم، چون فیفا اجازه نمی دهد.

 

تا نوامبر (آذرماه) برای حل مشکل بانوان زمان داریم


سوال بعدی از علوی مدیر روابط عمومی فدراسیون در مورد مهلتی بود که فیفا برای حضور بانوان به استادیوم ها فرصت داده. او گفت: اولین مسابقه رسمی تیم ملی که در پیش است، به ما فرصت داده اند. یعنی تا نوامبر (آذرماه) ما فرصت داریم و تا آن زمان نهادهای زیرربط و ذی صلاح تصمیم گیری می کنند.

 

فردا قرعه کشی جام جهانی 2022 برگزار می شود


مدیر روابط عمومی در پاسخ به این سوال که چه زمانی قرعه کشی مقدماتی جام جهانی 2022 برگزار می شود، بیان کرد: در بین دو نیمه آقای تاج به مالزی رفتند. قرعه کشی فردا انجام می شود. تنها رفتند و آقای ویلموتس ترجیح دادند در ایران بمانند و برنامه های خودشان را پیش ببرند. امیدواریم فردا هم قرعه خوبی در انتظار ایران باشد.

 

نام ایران خیلی سریع به رنکینگ بازگشت


از علوی در مورد حذف نام ایران از بخش رنکینگ AFC پرسیده شد و او توضیح داد: ما بلافاصله از طریق بخش بین الملل فدراسیون فوتبال پیگیر این موضوع شدیم  . فکر می کنم 10 شب مالزی بود ولی خوشبختانه خیلی خیلی سریع اصلاح کردند و خبر خوب را شما خبرنگاران به ما دادید که نام عزیز ایران به رنکینگ کنفدراسیون فوتبال آسیا بازگشته است.

 

شهریورماه ویلموتس با رسانه ها نشست خواهد داشت


علوی در پاسخ به این سوال که سرمربی تیم ملی چرا کمتر صحبت می کند و در این بازی هم به کنفرانس نیامده، توضیح داد: حتما در تمرین اردوی سپتامبر (شهریورماه) در خدمت شما دوستان خواهیم بود و نشست برگزار می شود.

 

نمی توانیم به باشگاه ها فشار بیاوریم


از مدیر روابط عمومی فدراسیون در رابطه با از دست رفتن دو فیفادی پرسیده شد و اینکه برنامه ای در فدراسیون برای جبران آنها در نظر گرفته شده که او پاسخ داد و افزود: نمی توانیم به باشگاه ها فشار بیاوریم. الان زمان برگزاری اردوی پیش فصل تیم ها است. الان می خواهم یک خبر را به شما برای اولین بار بگویم. آقای ویلموتس نامه ای تنظیم کرده است با امضای خودشان و از باشگاه ها برای همراهی و داشتن بازیکن تشکر کرده اند.  زمان پیش فصل خیلی خاص است و لذا همکاری باشگاه ها قابل تقدیر است و دستشان را می بوسیم. بحث اردو هم از 11 روز مارچ شد 5 روز و بعد سه روز شد.

 

گمانه زنی تعلیق گمانه زنی خطرناکی بود


علوی در پاسخ به شایعاتی که در مورد تعلیق فوتبال ایران در رسانه ها شنیده شد، اینگونه پاسخ داد: فکر می کنم گمانه زنی بود ولی این گمانه زنی، گمانه زنی خطرناکی بود. من تقاضا می کنم همکاران عزیز رسانه ای با شایعه ای که در فضای مجازی پخش می شود، خبر منتشر نکنند. وقتی از زبان یک رسانه رسمی خبری را می شنویم خیلی تفاوت دارد با این که توئیتی را می ببینیم. لذا این تفاوت را باید همکاران ما به آن دقت کنند. ولی باور کنید آن نیم ساعت تا چهل و پنج دقیقه که از هتل تا ورزشگاه آمدیم دوستانی که حضورداشتند دیدند که همه ما استرس داشتیم که این موضوع چیست و خودمان داشتیم کم کم نگران می شدیم. اما فرض کنید این خبر ساعت 9 شب مخابره می‌شد و بالطبع این خبر در روزنامه های فردا تیتر یک می شد و این باعث درددسرهمه ما می شد. چون این گونه اخبار بحث کشوری است باید قدری در مخابره ان دقت به عمل بیاوریم.


فدراسیون به تنهایی نمی تواند تمام هزینه تیم های ملی را بدهد


از علوی درباره حقوق معوقه ویلموتس پرسیده شد. او توضیح داد: بحث آقای ویلموتس نیاز به یک همت کلی برای اجرای برنامه ها دارد. فدراسیون به تنهایی نمی تواند هزینه های تیم های ملی را بدهد. الان تمام غم و غصه تیم امید این است که چطور برنامه ها را تنظیم کند. الان قطر با برزیل بازی می کند و تیم امید هم به کمک و حمایت نیاز دارد تا طلسم بیشتر از 40 سال نشود. بحث آقای ویلموتس هم حقیقتا اینکه خودش نسبت به دیرکرد اعتراضی نداشته ولی فدراسیون خودش را متعهد می داند که مطالبات را پرداخت کند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.