حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1654377/4 زمان: 17:49   1398/09/17 بازدید: 10,880

پیشنهاد پرسپولیس را رد کردم

مهدی‌خانی: آنته ربیچ در آث میلان الگوی من است

لژیونر فوتبال ایران در لیگ کرواسی ابراز امیدواری می‌کند بتواند با درخشش در واراژدین به تیم‌های مطرح بپیوندد.

به گزارش "ورزش سه"، مهدی مهدی‌خانی، بازیکن سابق شهرخودرو علیرغم شایعاتی که درباره حضورش در پرسپولیس وجود داشت، در نهایت راهی کرواسی شد. او اکنون از اهداف بزرگترش در این کشور خبر می‌دهد و امیدوار است روزی بتواند همانند الگوی خود تجربه بازی در تیم‌های مطرح را به دست بیاورد.


برای نمایش بهتر به خودباوری و زمان نیاز دارم


از زمانی که به این تیم پیوستم شرایط خیلی خوبی دارم و بعد از پنج بازی سریعا به تیم اضافه شدم و در اکثر بازی‌ها به صورت فیکس یا تعویضی حضور پیدا کردم. همیشه زمانی که یک بازیکن جدید ایرانی به تیم خارجی می‌آید کمی زمان لازم است تا به شرایط آن تیم و سبک بازی کردن آنها عادت کند چون همه‌چیز در اینجا با فوتبال ایران متفاوت است، باوجود اینکه از بهترین تیم‌های پایتخت (پرسپولیس) پیشنهاد داشتم ولی همیشه دوست داشتم که بتوانم فوتبالم را در اروپا ادامه دهم.

 

از قعر فرار کردیم و برای بالای جدول می‌جنگیم


لیگ کرواسی 10 تیمی است و بازی‌ها در اینجا بسیار سخت و فشرده انجام می‌شود. تیم ما با چند تیم انتهای جدول برای سقوط نکردن رقابت می‌کرد ولی خوشبختانه درحال حاضر با توجه به نتایج خوبی که در هفته‌های گذشته کسب کردیم از قعر جدول فاصله گرفته‌ایم و فکر می‌کنم که تیم ما در لیگ بماند چون که در نهایت یک تیم به دسته پایین‌تر سقوط خواهد کرد.

 

مثل لالیگا نیست اما خیلی بهتر از لیگ ایران است


در‌ست است که کرواسی جزو چند لیگ‌ معتبر اروپایی مثل: بوندس‌لیگا، لالیگا و لیگ جزیره نیست ولی جزو لیگ‌های درجه دو خوب در اروپا محسوب می‌شود. تفاوتش با ایران به شرایط فیزیکی برمی‌گردد. چون سبک بازی در لیگ کرواسی بسیار فیزیکی و درگیرانه‌تر از ایران است و بیشتر باشگا‌های بالای جدول در حد تیم‌های درجه یک اروپایی هستند و باشگاه‌های پایین جدول هم از نظر کیفی خیلی بهتر از تیم‌های حاضر در لیگ ایران فوتبال بازی می‌کنند.‌ متاسفانه برخی از باشگاه‌های ایران از حداقل امکانات هم برخوردار نیستند اما تمامی باشگاه‌های کرواسی از نظر سالن‌های تمرین، تجهیزات ورزشگاهی مجهز هستند.

 

در فوتبال ایران به جوانان اهمیت نمی‌دهند


متاسفانه اکثر باشگاه‌ها در ایران به جز باشگاه سایپا و یکی دو مورد دیگر را که برای آینده بازیکن جوان برنامه دارند بقیه تیم‌ها زمانی که یک بازیکن جوان زیر 23 سال را به خدمت می‌گیرند بعد از یکی دوسال فقط برای فروش آن بازیکن برنامه‌ریزی می‌کنند. در واراژدین هم بیشتر بازیکنان ما بسیار جوان هستند به جز کاپیتان تیم ما، تمامی بازیکنان زیر سی سال سن دارند ولی در ایران شرایط اصلا اینگونه نیست. اکثر لیگ‌های معتبر دنیا اینگونه است که روی بازیکنان جوان و مستعد تیم سرمایه‌گذاری می‌کنند برخی دیگر فقط نتیجه‌گرا هستند و بازیکن جوان زیاد به کارشان نمی‌آید. در کل می‌توانم بگویم که لیگ کرواسی از این نظر خیلی بهتر از ایران است.

 

 

از واراژدین تا دینامو زاگرب ؛ اهداف بزرگی دارم


زمانی که به این کشور آمدم اهداف خیلی بزرگی داشتم.‌ بدون شک زمانی که یک بازیکن جوان ایرانی به لیگ‌های اروپایی می‌آید باید در ابتدا از تیم‌های کوچک کارش را آغاز کند تا بعد از آن به تیم‌ها بزرگ راه پیدا کند. اگر بخواهم فوتبالم را در لیگ کرواسی ادامه دهم اول دوست دارم با عملکرد خوبم در واراژدین به تیم‌های بهتر لیگ این کشور مثل دینامو زاگرب و هایدوک اسپیلیت راه پیدا کنم. هدف اصلی‌ام پیوستن به تیم‌های بزرگ و معتبر اروپایی است زیرا اگر عملکرد بازیکنی در اینجا خوب باشد خیلی بهتر می‌تواند به لیگ‌های بزرگ ترانسفر شود تا زمانی که بخواهد در فوتبال ایران بازی کند. خوشبختانه سالانه بازیکنان زیادی از لیگ کرواسی و بلژیک به تیم‌ها معتبر و درجه یک جهان فرستاده می‌شوند، من هم تمامی تلاشم را می کنم تا بتوانم تا دو سه سال آینده جزو این دسته از بازیکنان باشم.

 

هافبک تیم ملی کرواسی الگویم است


آنته ربیچ هافبک تیم‌ملی کرواسی که در حال حاضر در آث میلان بازی می‌کند، الگویم است.‌ همانطور که می‌دانید اکثر بازیکنان تیم‌ملی کرواسی در تیم‌های برتر اروپایی فوتبال بازی می‌کنند. اگرچه کشور کرواسی جمعیت زیادی ندارد ولی اکثر مردمان آن بسیار سخت‌کوش و با برنامه هستند و نکته جالب در مورد آن‌ها این است که بیشتر آن‌ها ورزشکار هستند و مربیان بزرگی مانند برانکو، کرانچار، دالیچ و بازیکنان با تکنیکی بسیاری را به فوتبال دنیا معرفی کرده‌اند.

 

امیدوارم شهرخودرو قهرمانی شود


اگر تمرین‌ها و بازی‌ها به من اجازه دهد علاوه بر بازی‌های شهرخودرو عملکرد تیم‌های دیگر را هم دنبال می‌کنم. در چند بازی که از شهرخودرو دیدم می‌توانم بگویم که با توجه به امکاناتی که در اختیار تیم قرارداده‌اند انصافا تا به اینجای کار خیلی خوب نتیجه گرفته است‌. ولی بنظرم شهرخودرو از نظر فوتبالی با شرایط سال گذشته‌اش قابل مقایسه نیست و فکر می‌کنم قدرت قبل را ندارد. البته این را هم بگویم که در فوتبال هر چیزی امکان دارد و ممکن است که شهرخودرو بتواند خیلی بهتر از سال گذشته هم نتیجه بگیرد. با توجه به اینکه امسال لیگ ایران خیلی فشرده انجام می‌شود و رقابت‌های بین تیم‌های بالای جدول زیاد است کار شهرخودرو برای قهرمانی سخت خواهد بود و آن‌ها به تلاش و تمرکز بسیار زیادی نیاز دارند تا بتوانند موفق شوند. با این همه دوست دارم که شهرخودرو بتواند همیشه بهترین نتیجه را کسب کند و موفق باشد.

 

با استیلی و شاهرودی امیدوار به صعود به المپیک هستیم


خوشبختانه تیم‌ملی امید شرایط خیلی خوبی دارد ما بازی‌های بسیار مهمی را پیش رو داریم. گذشته از همه این مسائل تیم امید چندین سال است که موفق به کسب سهمیه المپیک نشده و بیشتر بازیکنانی که در تیم هستند بالای سیزده، چهارده سال است که فوتبال بازی می‌کنند. بنظرم صعود به المپیک کار بسیار سختی است. تمامی بازیکنان باید با یکدیگر همدل شوند تا بتوانند نتایج خوبی را کسب کنند. خداراشکر فدراسیون بازی‌های تدارکاتی زیادی را برای ما ترتیب داد این موضوع به آمادگی تیم خیلی کمک کرد و آقای استیلی و دستیار او آقای شاهرودی به شناخت خوبی از تیم‌ملی رسیده‌اند ولی با وجود اینکه بازی‌های سختی داریم همگی امیدوار هستیم تا با یک عملکرد خوب بتوانیم از گروهمان صعود کنیم و باعث خوشحالی مردم ایران شویم.

 

در فوتبال دنیا اسم‌ها بازی نمی‌کنند


در تمام مدت حضورم در فوتبال متوجه شدم که اصلا اسم‌ها فوتبال بازی نمی‌کنند. برای مثال بازی تیم‌ملی بزرگسالان ایران مقابل بحرین را ببینید اگر قیمت تمامی بازیکنان بحرین را روی هم میگذاشتید به اندازه مبلغ قرارداد یکی از بازیکنان ایران هم نمی‌شد ولی دیدید که آن‌ها توانستند ما را شکست دهند. شاید در سال‌های گذشته در تیم‌امید بازیکن لژیونر حضور نداشت و بتوان این موضوع را مثبت ارزیابی کرد ولی این را فراموش نمی‌کنیم که تیم‌‌ملی قبلی امید بازیکنان بزرگ و با تکنیک زیادی داشته که در حال حاضر در تیم‌های بزرگی فوتبال بازی می‌کنند مثل: کنعانی‌زادگان، ترابی، میلاد و مهرداد محمدی و علی کریمی و احمد نورالهی که هر کدام از آن‌ها در حال حاضر وزنه‌ای در فوتبال ایران هستند. در هر صورت امیدوارم بتوانیم در تمامی بازی‌های سخت پیش رو خوب نتیجه بگیریم و از گروه خودمان با قدرت صعود کنیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.