حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1663154/46 زمان: 16:57   1398/10/30 بازدید: 38,048

نشست خبری سخنگوی فدراسیون فوتبال؛

علوی: امیدوار به جلسه فوری با AFC هستیم

سخنگوی فدراسیون فوتبال ایران در نشستی خبری پیرامون اتفاقات روزهای اخیر و ماجرای سلب میزبانی از تیم های ایرانی صحبت کرد.

به گزارش "ورزش سه"، امیر علوی، سخنگوی فدراسیون فوتبال در نشست خبری خود پیرامون موضع ایران در قبال تصمیم AFC مبنی بر لغو میزبانی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا گفت: از اجماع ملی ایجاد شده در فضای رسانه ای و تماشاگران و باشگاه ها تشکر می کنیم. در این دو سه روز در برابر تصمیم غیر ورزشی کنفدراسیون فوتبال آسیا اجماع داشتیم. مجددا امروز هم بر این موضوع تاکید شد. جلسه ای با حضور مدیران ارشد باشگاه های پرسپولیس، سپاهان، شهر خودرو و استقلال امروز در محل فدراسیون برگزار شد و این جلسه در امتداد نشست های قبلی و بیشتر درباره نامه ای که همین امروز از طرف AFC ارسال شده بود، تشکیل شد. مواردی را اشاره داشتند که شاه بیت آن، درباره برگزاری مسابقات در خارج از کشور در یک بازه زمانی و پس از آن بررسی برای مراحل بعدی بود. باشگاه ها به طور متحد و در یک پیام واحد و نامه مشترک اشاره داشتند که به هیچ عنوان این موضوع را نمی پذیرند و فقط در کشور ایران میزبان مسابقات خواهند بود؛ همانطور که حق تماشاگران ایرانی است.

 

او افزود: همانطور که می دانید، 4 بند را در این نامه اطلاع رسانی کردیم. باشگاه های ایرانی با این استدلال که هیچ دلیل قانونی برای سلب میزبانی وجود ندارد، تاکید می کنند که به هیچ عنوان میزبانی در کشور ثالث را نمی پذیرد. موضوع دوم اینکه صرفا در شرایطی حاضر هستند در مسابقات به میدان بروند که AFC به صورت رسمی گارانتی میزبانی مسابقات آتی را بدهد و در مرحله گروهی اتفاق دیگری نیفتد. موضوع سوم هم در صورت قبول شرایط قبلی، فدراسیون فوتبال و باشگاه ها می پذیرند که تقویم برگزاری با تغییرات احتمالی روبرو شود. ضمن اینکه مباحث مختلفی درباره برگزاری نشست فوری با رئیس کنفدراسیون یا دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا مطرح شد. اعضا تقاضا داشتند که جلسه ای با قید فوریت در این باب برگزار شود و نامه ای به کنفدراسیون برای برگزاری این جلسه ارسال شد. ما امیدوار هستیم که این نشست هر چه سریعتر برگزار شود تا درخواست به حق تماشاگران فوتبال ایران به صورت مستقیم و بی واسطه به آقای شیخ سلمان برسد.

 

مدیر روابط عمومی فدراسیون در مورد بازی تیم‌ ملی در کشور ثالث گفت: همانطور که ظهر خدمت دوستان گفتم در این خصوص نامه ای ارسال نشده است. برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی هم زیر نظر فیفا خواهد بود که در این خصوص نامه ای دریافت نکرده‌ ایم و آن را تکذیب می‌کنم.
علوی درباره محرومیت احتمالی باشگاه‌ها و فوتبال ایران گفت: هر تصمیمی تبعاتی دارد و این تصمیم ما هم در مقابل حق ضایع شده باشگاه‌های ایرانی است. به طور حتم باشگاه‌ها هم صدا با هواداران و ورزش ایران این تصمیم را گرفته‌اند و بر آن مصر هستند.


وی در مورد حضور تاج در جلسات مرتبط با این موضوع گفت: جمعه حوالی ساعت 13 بود که این نامه دریافت شد و حدود ساعت 14:30 مسئولان فدراسیون جلسه ای را با یکدیگر برگزار کردند و جناب آقای تاج نیز حضور داشتند. همانجا نامه کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا را دریافت کردند و اعتراض شدیدی را به صورت مکتوب و شفاهی اعلام کردند. همان موقع هم از 24 عضو دیگر کمیته خواستند که باقی اعضا برادری خود را ثابت کنند.


علوی در مورد جریمه‌های فوتبال ایران در صورت انصراف از جام باشگاه‌های آسیا گفت: در این فرآیندی که طی شده، مشاوران حقوقی فدراسیون همیشه کنار تیم تصمیم گیری قرار داشتند و دوستان تمام این مباحث را دیده‌اند و می‌دادند که چه تبعاتی به همراه دارد. همه این موارد مورد توجه قرار گرفته است.

 

از علوی در رابطه با حضور علی دایی روی نیمکت تیم ملی و دلیل حضورش در فدراسیون پرسیده شد که او گفت: خب این تلاقی حضور آقای دایی اسطوره ایران و مباحثی که در روزهای اخیر مطرح است، به فال نیک می گیریم. اتفاقا من خودم فیلمی که شما گرفتید را دیدم ولی در خصوص انتخاب سرمربی، مباحث نهایی در بحث هیئت رئیسه در حال تکمیل است که به امید خدا به مبحث نهایی شدن اطلاع رسانی خواهد.


مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا دایی در میان گزینه ها است، بیان کرد: بله آقای دایی قطعا در میان گزینه ها وجود دارند. حالا من دیدم که گفتند صحبتی نشده ولی ایشان حتما در میان گزینه ها است و این افتخار را فدراسیون فوتبال خواهد داشت.


او در مورد زمان انتخاب سرمربی تیم ملی افزود: باید هر چه زودتر این اتفاق بیافتد. از همین امروز 66 روز تا بازی با هنک کنگ فرصت داریم. مسابقات لیگ هم به اوج می رسد  و تعیین سرمربی خیلی اهمیت دارد. من قبلا گفتم ظرف 10 روز اعلام می شود که همینجا عذرخواهی می کنم. به امید خدا تا پایان هفته سرمربی اعلام می شود.


خبرنگاری از علوی پرسید که آیا مذاکرات با امیرقلعه نویی به بن بست خورده است، توضیح داد: اسم از کسی نیاوریم ولی هنوز چند گزینه خارجی و داخلی در حال بررسی هستند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.