حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1709123/55 زمان: 21:53   1399/06/30 بازدید: 26,629

مانه جور مثلث خط آتش لیورپول را کشید؛

چلسی0- 2لیورپول؛ کپا یار دوازدهم قرمز های آنفیلد

درخشش سادیو مانه در مقابل اشتباه وحشتناک خط دفاعی چلسی باعث شد تا شاگردان کلوپ دومین پیروزی خود در فصل جدید را در استمفوردبریج لندن جشن بگیرند.


به گزارش "ورزش سه"،دو تیم چلسی و لیورپول امشب در هفته دوم لیگ برتر انگلیس به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با دو گل سادیو مانه به سود تیم مهمان خاتمه یافت.


گرچه دو تیم در نیمه نخست نمایشی برابر داشتند، اما اخراج آندریاس کریستنسن کار چلسی را دشوار کرد و در ادامه دو گل سادیو مانه، اشتباه عجیب و یاورنکردنی کپا و البته مهار پنالتی جورجینیو توسط آلیسون بکر باعث شد بازی بزرگ هفته به سود لیورپول تمام شود.

 

در دقایق ابتدایی موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نشد و اولین فرصت در دقیقه 12 برای لیورپول حاصل نشد که ضربه جینی واینالدوم از کنار دروازه کپا به بیرون رفت.

 

 

 

 

دقایقی بعد و روی خروج کپا بود که لیورپول می توانست به گل اول دست پیدا کند، اما ضربه فابینیو روی ارسال کپا در آستانه ورود به دروازه توسط کریستنسن بازگردانده شد.

 

در دقیقه 32 تیمو ورنر با حرکتی تماشایی و گذر از سد فابینیو پشت محوطه لیورپول صاحب موقعیت گلزنی شد، اما ضربه زمینی این ستاره آلمانی با اختلاف کمی به بیرون رفت.

 

 

 

 

اما در لحظات پایانی نیمه اول سادیو مانه با دروازه چلسی تک به تک شد و کریستنسن این بازیکن را متوقف کرد. داور نیز بعد از بازبینی صحنه مدافع چلسی را اخراج کرد تا کار این تیم در نیمه دوم دشوار شود. ضربه ایستگاهی به سود لیورپول اعلالم شد که شوت الکساندر آرنولد از کنار دروازه به بیرون رفت و نیمه نخست کم هیجان با تساوی بدون گل به اتمام رسید.

 

اما لیورپول نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و خیلی زود به گل رسید. در دقیقه 50 بود که بابی فرمینو از سمت راست با ارسالی دقیق سادیو مانه را صاحب موقعیت گلزنی کرد و این ستاره سنگالی با یک ضربه سر دقیق به گوشه دروازه موفق به گلزنی شد.

 

 

اما در دقیقه 55 باز هم لیورپول به گل رسید. اشتباه عجیب و پاس فاجعه بار کپا باعث شد سادیو مانه در مقابل دروازه صاحب موقعیت شده و به راحتی و با ضربه ای دقیق گل دوم خودش و تیمش را به ثمر برساند.

 

 

 

 

در دقیقه 65 بابی فرمینو از سمت راست حرکت کرده و می توانست برای لیورپول موقعیت سازی کند، اما ارسال زمینی او را کپا با پا دفع کرد و این خطر رفع شد.

 

در دقیقه 69 میسون مونت می توانست اختلاف را به حداقل برساند، اما ضربه فنی و تماشایی او با اختلاف کمی از کنار دروازه الیسون بکر به بیرون رفت.

 

در دقیقه 73 و با خطای تیاگو روی تیمو ورنر، چلسی صاحب یک ضربه پنالتی شد که جورجینیو پشت توپ قرار گرفت و ضربه زمینی این بازیکن با مهار آلیسون همراه شد و بهترین فرصت چلسی از دست رفت.

 

 

 

 

در دقیقه 85 آبراهام با نفوذ از سمت چپ می توانست دروازه لیورپول را باز کند، اما الیسون ضربه او را نیز مهار کرد. در دقیقه 93 ضربه محمد صلاح با مهار کپا همراه شد و روی ریباند نیز ضربه فابینیو راهی به دروازه نیافت. در ادامه نیز تغییری در نتیجه حاصلی نشد و لیورپول در این دیدار تماشایی با دو گل موفق به غلبه بر چلسی گشت.

 

 

 

 

21:33 - جورجینیو کاپیتان آبی‌پوشان لندنی پنالتی تیمش را از دست داد و به خوبی آلیسون بکر ذهن هافبک چلسی را خواند و توانست پنالتی او را مهار کند تا همچنان برتری دو گله از آن شاگردان کلوپ باشد.

 


 

21:33 - خرید جدید لیورپول با خطای پنالتی کارش را در تیم جدید خود آغاز کرد!

تیمو ورنر مهاجم چلسی در حال حرکت به سوی دروازه آلیسون بود که حرکت در عرض او باعث شد تا تیاگو آلکانترا خرید جدید لیورپولی‌ها ورنر را با خطا متوقف کند و داور به سود چلسی اعلام پنالتی کند.

 

 


 

21:23 - جیمز میلنر به جای نبی کیتا وارد زمین شد تا برای 150مین بار با پیراهن لیورپول در لیگ جزیره به میدان رود.

 


 

 

21:16 - کریستنسن تبدیل به اولین اخراجی چلسی توی پرمیرلیگ تحت هدایت فرانک لمپارد شد.

 


 

 

 

21:13 - گلللللللل دوم برای لیورپول؛ پس از کار تیمی بازیکنان لیورپول توپ در اختیار خط دفاعی چلسی قرار گرفت و بازی با پای ضعیف کپا باعث شد تا ضربه دفع کننده او به سادیو مانه برخورد کند و به آسانی ستاره آفریقایی لیورپول دومین گل خود و تیمش را در جدال امشب به ثمر برساند.

 


 

21:09 - گلللللللل اول برای لیورپول؛ روی سانتر زیبای روبرتو فیرمینو توانست سادیو مانه با ضربه سر گل نخست بازی را برای تیمش به ثمر برساند.

 


 

 

21:04 - یورگن کلوپ در ابتدای نیمه دوم تصمیم گرفت تا به خرید جدید خود میدان بدهد و تیاگو را به جای هندرسون به بازی فرستاد.

 

 


 

 

20:45 - در دقیقه پایانی نیمه اول، سادیو مانه در موقعیت عالی برای گلزنی قرار گرفت و در آستانه تک به تک شدن با کپا قرار داشت که کریستنسن مدافع چلسی او را متوقف کرد؛ داور ابتدا با کارت زرد او را جریمه کرد اما در ادامه با بررسی‌های انجام شده توسط VAR با کارت قرمز مستقیم کریستنسن از بازی اخراج شد تا در نیمه دوم شاگردان لمپارد با 10 بازیکن به کار خود ادامه دهند.

 


 

 

20:32 - در 30 دقیقه نخست دیدار چلسی و لیورپول، شاگردان لمپارد 63% حملات خود را از جناح چپ انجام داده‌اند! لمپارد امشب با تغییری غیرمنتظره ورنر را در سمت چپ خط آتش تیمش و هاورتز را در نوک پیکان حمله چلسی قرار داده است.

 

 


 

 

20:05 - آمار بازی های رو در روی دو تیم چلسی و لیورپول:

۱۸۶ بازی رسمی

٨١ برد برای لیورپول

۴۱ تساوی

۶۴ برد برای چلسی

 


 

 

20:01 - یورگن کلوپ در 5 بازی ای که در لیگ و در استمفوردبریج به مصاف چلسی رفته، 3 برد، 1 تساوی و 1 شکست به دست آورده است.

 


 

19:59 - لیورپول برای اولین بار از اکتبر 2018 و تساوی بدون گل مقابل منچسترسیتی، به مصاف تیمی میرود که در جدول بالاتر از آنها قرار گرفته است!

 


 

19:58 - از زمان قطعی شدن قهرمانی قرمزها در ژوئن 2020، لیورپول در 8 بازی خود در لیگ جزیره، 15 گل خورده. جالب اینجاست آنها پیش از قطعی شدن قهرمانی‌شان در 23 بازی قبلی، 15 بار دروازه خود را باز شده دیدند.

 19:55 - چلسی در هر سه بازی قبلی خود مقابل لیورپول در لیگ جزیره شکست خورده است. آبی ها تنها در بازه زمانی نوامبر 2010 تا می 2012، با چهار شکست آمار بدتری به ثبت رسانده اند.

 


 

 

 


19:54 - صلاح در آستانه صد گله شدن؛
فوق ستاره مصری لیورپول در صورتی که امشب بتواند مقابل تیم سابق خود گلزنی کند، به رکورد 100 گل زده در لیگ برتر فوتبال انگلیس می‌رسد. وی هفته گذشته در جریان برتری 4 بر 3 لیورپول مقابل لیدز توانست برای تیمش هت‌تریک کند.
19:51 - اشلی کول مدافع چپ سابق چلسی برای تماشا دیدار حساس امشب در ورزشگاه استمفوردبریج حضور دارد.

 


 

 

19:47 - ترکیب چلسی برابر لیورپول؛ لمپارد برای این دیدار حیثیتی از مثلث مونت، هاورتز و ورنر در خط آتش خود استفاده کرده است.

 


 

 

19:45 - ترکیب لیورپول برابر چلسی؛ نکته جالب حضور تیاگو آلکانترا روی نیمکت سرخ‌پوشان آنفیلد است که کلوپ می‌تواند از خرید جدید خود در نیمه دوم جدال امشب رونمایی کند.

 


 

 

 

19:41 - تیاگو آلکانترا خرید جدید لیورپولی‌ها که به تازگی از بایرن مونیخ با انتقال 30 میلیون یورویی به جمع شاگردان کلوپ پیوسته است، پیش از شروع بازی در کنار سایر همبازیان خود در تمرین آماده سازی حاضر شد.

 


19:39 - فابینیو با تصمیم یورگن کلوپ امروز در خط دفاعی تیمش حضور پیدا کرده و زوج ورجیل فن‌دایک است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.