حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1715438/1 زمان: 09:45   1399/08/04 بازدید: 11,002

باخ: المپیک نمی‌تواند جلوی خشونت را در جهان بگیرد

رییس کمیته بین‌المللی المپیک تصریح کرد: المپیک نمی‌تواند مانع جنگ و خشونت شود ولی می‌تواند الگویی برای جهان بسازد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از سایت inside the games، توماس باخ، رییس کمیته بین‌المللی المپیک تصریح کرد: بی‌طرفی ورزشکاران حاضر در المپیک نسبت به مسائل سیاسی یک اصل اساسی در طول بازی‌های المپیک بوده است. این باعث می‌شود که ورزشکاران ارزش‌های صلح و اتحاد را در خود ایجاد کنند. 

قانون ۵۰ منشور المپیک نیز بر همین موضوع تاکید کرده است. هر چند خیلی‌ها درخواست داشتند تا کمیته بین‌المللی المپیک این قانون را تغییر دهد ولی این‌طور نشده است. 

 

این قوانین به این دلیل است که روحیه ورزشی در زمین و حتی مراسم المپیک وجود دارد. قدرت وحدت بخش این بازی‌ها تنها در صورت احترام و همبستگی نسبت به یکدیگر خود را نشان می‌دهد. در غیر این صورت، بازی‌ها به یک بازاری تبدیل می‌شود که شعارها و تظاهرات مختلفی را از سوی ورزشکاران در آن شاهد هستیم.

ریئیس کمیته بین‌المللی المپیک در پایان تاکید کرد که المپیک نمی‌تواند مانع از جنگ و درگیری شود یا به تمام چالش‌های سیاسی و اجتماعی در جهان رسیدگی کند با این حال  او ادعا می‌کند که المپیک می‌تواند برای جهانی که همه به قوانین یکسان آن احترام می گذارند یک الگو ترسیم کند.

 

منتقدان مواضع وی اظهار می‌کنند که کمیته بین‌المللی المپیک گرچه ممکن است نتواند جلوی جنگ را بگیرد، اما می‌تواند کارهای بیش‌تری در جهت ارتقای حقوق بشر انجام دهد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.