حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1715662/29 زمان: 15:40   1399/08/05 بازدید: 28,046

نامه رسمی به معاون رئیس ایالت کاتالونیا

بارتومئو به سیم آخر زد؛ آخرین تلاش ها برای ماندن

جوزپ ماریا بارتومئو رئیس باشگاه بارسلونا رسما خواهان لغو رفراندوم علیه خودش شد. رفراندوم برای هفته بعد پیش بینی شده است.

به گزارش "ورزش سه"، ماه پیش بود که اعلام شد نزدیک به 20 هزار رای جمع شده توسط کمپین علیه جوزپ ماریا بارتومئو رئیس باشگاه بارسلونا مورد تایید قرار گرفته که به معنای قطعیت برگزاری رفراندوم علیه بارتومئو بود.

 

 

 

 

جوردی فاره رهبر کمپین روز گذشته از بارتومئو خواست که هرچه زودتر استعفا کند تا به جای رفراندوم در فکر برگزاری سریعتر انتخابات ریاست باشگاه باشند اما او حاضر به استعفا نشد و به این ترتیب باید منتظر برگزاری رفراندوم علیه خود باشد.

هرچند ادعا شده بود بارسلونا با شکایت قضایی علیه کمپین قصد دارد مانع برگزاری رفراندوم شود ولی  رسانه های کاتالونیا اعلام کردند که باشگاه تسلیم شده و قصد دارد به زودی تاریخی دقیق برای رفراندوم اعلام کند.

 

 

 

 

امروز در جلسه هیئت مدیره بارسلونا قرار است تاریخ رسمی رفراندوم اعلام شود و شایعاتی مبنی بر استعفای بارتومئو و اعضای هیئت مدیره نیز شنیده می شود ولی طبق ادعای اسپورت، رئیس بارسا از دولت محلی کاتالونیا رسما درخواست لغو رفراندوم به دلیل وضعیت خاص ایالت از لحاظ شیوع کرونا داشته است.

اسپورت به نامه بارتومئو دسترسی پیدا کرده و عنوان داشته است که او برای پره آراگونس معاون رئیس دولت محلی و وزیر اقتصاد ایالت کاتالونیا نوشته است که 40 هزار عضو باشگاه که قابلیت رای دادن دارند،  بالای 60 سال هستند و متوسط سنی بیش از نیمی از اعضا نیز 58 سال است و به همین دلیل صلاح نیست در شرایط پاندمی کرونا اجازه برگزاری رفراندوم صادر شود.

 

از سوی دیگر جوردی فاره رهبر کمپین ضد بارتومئو تهدید کرده است که اگر امروز تاریخ رفراندوم اعلام نشود، بر علیه بارتومئو اقدام قضایی خواهد کرد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.