کد خبر : 1737339 | 25 بهمن 1399 ساعت 19:08 | 166.5K بازدید | 40 دیدگاه

یک نیمه دو گل - یک نیمه دیوار؛

سپاهان 2 - استقلال 0؛ رویای قهرمانی نیم فصل

سپاهان با غلبه بر استقلال در فینال نیم فصل اول، 28 امتیازی شده و جای این تیم را در صدر جدول گرفت.

سپاهان 2 - استقلال 0؛ رویای قهرمانی نیم فصل

 

به گزارش "ورزش سه"، سپاهان در حساس ترین دیدار هفته پانزدهم لیگ برتر میزبان استقلال بود. شاگردان نویدکیا با شرایط بهتری وارد فینال نیم فصل اول شدند و موفق شدند در همان نیمه اول با دو گل استقلال را مغلوب کنند. شاگردان فکری در نیمه دوم برای جبران، کاری از پیش نبردند تا بازی با نتیجه دو بر صفر به سود میزبان به پایان برسد. سپاهان با کسب این برد 28 امتیازی شده و جای استقلال را در صدر جدول گرفت.

 

 

هفته پانزدهم لیگ برتر؛ دوشنبه: 99/11/25 ؛ ساعت 17:10
ورزشگاه: نقش جهان اصفهان/ بدونِ تماشاگر
تیم داوری: داور: سید وحید کاظمی، کمک ها: محمد علی پورمتقی – رحیم حاجیلو، داور چهارم: حمید رضا افشون، کمک داور اضافی ۱ و ۲: روح اله شریفی – حسین زمانی، ناظر: علیرضا کهوری

 

 

سپاهان:

 • پیام نیازمند
 • عزت‌اله پورقاز
 • امید نورافکن
 • محمد نژادمهدی
 • دانیال اسماعیلی فر
 • محمد کریمی
 • سروش رفیعی (یاسین سلمانی 81)
 • جلال علیمحمدی
 • محمد محبی (رضا میرزایی 81)
 • محمدرضا حسینی (محمدرضا خلعتبری 73)
 • سجاد شهباززاده (محمدرضا مهدی‌زاده 87)

سرمربی : محرم نویدکیا

 

1572061

 

 

استقلال:

 • رشید مظاهری
 • سیاوش یزدانی (سید احمد موسوی 59)
 • محمد دانشگر
 • عارف غلامی (محمد نادری 59)
 • وریا غفوری (محمدحسین فلاح 80)
 • بابک مرادی
 • آرش رضاوند (مسعود ریگی 80)
 • مهدی مهدی‌پور (محمدحسین مرادمند 59)
 • فرشید اسماعیلی
 • مهدی قایدی
 • ارسلان مطهری

سرمربی: محمود فکری

 

1572062

 

کارت زرد:

سپاهان استقلال
محمد کریمی (32) آرش رضاوند (34)
امید نورافکن (42) سیاوش یزدانی (53)

 

شرح گل:

 

سپاهان 1 - استقلال 0 (سجاد شهباززاده 14): روی یک ارسال اوت از سمت راست، حسینی با یک ارسال زمینی روی پا توپ را به دهانه دروازه استقلال فرستاد که این توپ پس از برخورد به مدافع استقلال مقابل سجاد شهباززاده قرار گرفت و مهاجم سپاهانی ها با یک ضربه مطمئن این پاس را تبدیل به گل اول تیمش کرد.

 

 

سپاهان 2 - استقلال 0 (سروش رفیعی 36): ارسال نرم سروش رفیعی از روی ضربه آزاد بعد از عبور از مدافعان استقلال مقابل سجاد شهباززاده قرار گرفت و این بازیکن با کش دادن به بدن خود سعی در اثر گذاشتن روی توپ داشت اما توپ بدون برخورد به پای او مستقیما وارد دروازه استقلال شد.

 

 

 

شرح بازی:

 

نیمه اول: بازی با شروع توفانی سپاهان همراه بود و شاگردان نویدکیا چند موقعیت را روی دروازه ستقلال ایجاد کردند؛ هر چند شاگردان فکری هم موقعیت هایی در آغاز بازی روی دروازه حریف داشتند. سپاهانی ها مزد حملات زودهنگامشان را در دقیقه 14 با گل شهباززاده گرفتند. در حالی که به نظر می رسید استقلالی ها برای جبران، جلو بکشند این سپاهان بود که با تداوم حملات خود به گل دوم در دقیقه 36 رسید تا این نیمه با نتیجه دو بر صفر به سود میزبان به پایان برسد.

 

نیمه دوم: استقلال با سه تغییر در دقایق آغازین نیمه دوم، سعی در تغییر جریان بازی داشت. این تیم اما نتوانست از تغییراتی که در ترکیب خود ایجاد کرد توفیقی در جبران گل های خورده داشته باشد و در طول نیمه دوم شاهد یک بازی کم افت و خیز بودیم. سپاهان که اندوخته خوبی برای کسب برد در این دیدار داشت، در طول نیمه دوم به مدارا با استقلال پرداخت و موفق شد موقعیت گل چندانی به این تیم بدهد. استقلالی ها در ده دقیقه پایانی این نیمه فشار خود را بیشتر کردند اما بازهم در ایجاد موقعیت گل خطرناک موفق نبودند و بازی با نتیجه دو بر صفر به سود سپاهان به پایان رسید.

 

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 5: ارسال در عرض زمین و خطرناک امید نورافکن با پای چپ را رشید مظاهری با عکس العملی به موقع راهی کرنر کرد.

دقیقه 6: ارسال بلند سروش رفیعی از سمت چپ در حالی که با تاثیر مهاجمان سپاهان همراه نبود به طرز خطرناکی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 9: استقلال با یک ارسال از سمت چپ و ضربه سر ارسلان مطهری که از کنار دروازه راهی اوت شد، اولین موقعیت جدی را روی دروازه سپاهان ایجاد کرد.

دقیقه 9: فرشید اسماعیلی از شکاف ایجاد شده در قلب خط دفاعی سپاهان استفاده کرده و با یک شوت روی پا از پشت محوطه جریمه دروازه نیازمند را هدف گرفت که ضربه او با اختلافی اندک به بیرون رفت.

دقیقه 23: ضربه سر حسینی روی ارسال مواج رفیعی از نقطه کرنر دقیقا به جایی رفت که رشید مظاهری حضور داشت و دروازه بان آبی ها به راحتی این ضربه سر محکم را در اختیار گرفت.

دقیقه 48: بابک مرادی در حالی که می رفت با دروازه بان سپاهان تک به تک شود تعادلش در داخل محوطه جریمه به هم خورد و این بازیکن اعتقاد داشت که باید داور این صحنه را پنالتی اعلام می کرد.

دقیقه 49: مهدی قایدی با یک حرکت پا به توپ و حرکت در عرضی که شگردش است از روی خط محوطه جریمه، با شوتی زمینی دروازه نیازمند را هدف گرفت که این ضربه از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 57: ارسال بلند استقلالی ها به روی دروازه سپاهان را پیام نیازمند با یک خروج خوب و ضربه پا دفع کرد.

دقیقه 67: ضربه سر ارسلان مطهری روی ارسال کرنر که با پرش بلند این بازیکن همراه بود، با اختلاف از کنار دروازه سپاهان عبور کرد.

دقیقه 72: شوت ناگهانی سجاد شهباززاده از پشت محوطه جریمه، راهی در چارچوب  نداشت و از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 88: ارسلان مطهری در حالی که پشت به دروازه بود، توپ را برای فلاح کاشت که ضربه این بازیکن از پشت محوطه جریمه، راهی به دروازه سپاهان نداشت و به بیرون رفت.

دقیقه 1+90: ارسال تند و تیز مهدی قایدی به روی دروازه سپاهان را پیام نیازمند با مشت دور کرد.

دقیقه 4+90: ضربه سر محمد دانشگر روی ارسال مهدی قایدی با اختلافی ناچیز از بالای دروازه سپاهان راهی اوت شد.

 


در حاشیه:

 

* از ظهر امروز تعداد زیادی از هواداران استقلال در اصفهان مقابل هتل محل اقامت این تیم تجمع کردند و به تشویق بازیکنان و کادرفنی پرداختند. آنها بازیکنان محبوب شان را در مسیر هتل به ورزشگاه نیز بدرقه کردند.

* تعداد زیادی از هواداران تیم سپاهان نیز به مانند بازی های قبلی تیم شان را در طول مسیر هتل به ورزشگاه همراهی کردند. تعداد زیادی از آنها نیز به مانند استقلالی ها از ساعت ها پیش از شروع بازی، مقابل هتل محل اقامت تیم شان تجمع کرده بودند.

* سپاهانی‌ها در ورزشگاه نقش جهان، قسمتی را به تالار افتخارات خود اختصاص داده اند. آنها جام هایی که به دست آورده اند را در این تالار به نمایش گذاشته اند.

* شایان مصلح با لباس شخصی و از روی سکوها در کنار ذخیره های سپاهان نظاره گر این دیدار بود که داور بازی از او خواست که این محل را ترک کرده و از جایگاه ویژه بازی را تماشا کند.

* کی روش استنلی که به دلیل مصدومیت از ناحیه همسترینگ در بازی با شهرخودرو این دیدار را هم از دست داد، با لباس شخصی و از جایگاه خبرنگاران، نظاره گر بازی امروز تیمش است.

* پیش از شروع بازی محرم نویدکیا و محمود فکری، سرمربیان دو تیم با یکدیگر به خوش و بش پرداختند.

 

 

* سجاد شهباززاده بعد از باز کردن دروازه استقلال (تیم سابقش) خوشحالی نکرد.

* رشید مظاهری و وریا غفوری از تیم استقلال، پیش از آغاز بازی به سمت نیمکت تیم سپاهان رفتند.

 

 

* سجاد شهباززاده با زدن گل اول سپاهان، تعداد گل های خود را به عدد 12 رسانده و جایگاه خود در صدر جدول گلزنان را مستحکم تر کرد.

* سجاد شهباززاده بعد از گل دوم تیمش در حالی که بلندگوی ورزشگاه نام او را به عنوان گلزن اعلام کرد، به سروش رفیع گفت که گل را تو زدی. با بررسی ویدیوی گل هم به نظر می رسد که حق با مهاجم سپاهانی ها باشد.

* در بین دو نیمه مراسم تقدیر از دراگان اسکوچیچ برگزار شد.

* محمد کریمی با دریافت کارت زرد در این دیدار بازی بعدی تیمش مقابل گل گهر را از دست داد.

 

دیدگاه‌ها