کد خبر: 1739298/58 زمان: 16:20   1399/12/04 بازدید: 3,043

سجاد بالاتر از 10 تیم لیگ؛

شهباززاده، بهترین گلزن و بهترین آمار در نیم‌فصل

مهاجم سپاهان از نظر آماری عملکرد قابل توجهی در نیم فصل اول داشت.

 

به گزارش "ورزش سه"، سپاهان نیم فصل اول لیگ برتر را با رتبه دوم به پایان رساند. نقطه قوت اصلی سپاهان تا جای مسابقات، خط حمله قدرتمند این تیم بود؛ خط حمله ای که با زدن 25 گل، میانگین قابل توجه 1.66 گل در هر بازی را به جای گذاشت. در این که تیم سپاهان از نظر تیمی برای رسیدن به این موفقیت تلاش زیادی کرد هیچ شکی نیست و بازی های خوب و برنامه های متنوع این تیم برای رسیدن به گل دلیلی محکم بر این ادعاست. درخشش یک بازیکن را اما نباید در رسیدن به چنین آماری فراموش کنیم، بازیکنی به نام سجاد شهباززاده که بیش از نیمی از گل های سپاهان با تاثیر مستقیم او به ثمر رسید.

 

یک گلزن کم نوسان

سجاد شهباززاده در نیم فصل اول موفق به زدن 12 گل شد تا عنوان آقای گلی دور رفت را مال خود کند. او در تمامی بازی ها در ترکیب اصلی سپاهان حضور داشت و روند گلزنی او یک مسیر کم نوسان و متوالی بود. این بزرگترین حسن شهباززاده در این فصل بود چرا که دیگر مهاجمان برتر لیگ بیستم در طول نیم فصل اول در مقاطعی بسیار خطرناک بودند و در مقاطعی کم خطر و به دور از گل! او فقط یک بار در دو بازی متوالی موفق به گلزنی نشد و به غیر از این یک بار، انتظار برای گلزنی سجاد، انتظاری طولانی مدت برای سپاهانی ها نبود. گلزن سپاهانی ها در نیم فصل اول دو بار مقابل نساجی و ماشین سازی دبل کرد.

 

هم گلزن هم گل ساز

سجاد شهباززاده علاوه بر موفقیت در گلزنی، در ساختن گل هم عملکرد بسیار خوبی داشت. او با 3 پاس گل در رتبه دوم برترین گلزنان نیم فصل اول قرار گرفت تا کلاس بالای فوتبال خود را به نمایش بگذارد. یک نکته جالب توجه در مورد مهاجم سپاهان این است که شهباززاده بیش از نیمی از فصل را نه به عنوان مهاجم هدف، بلکه در پست وینگر بازی کرده است. همچنین ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که در این نیم ‌فصل مجموع گل زده فقط چهار تیم از میزان تاثیرگذاری (گل+پاس‌گل) شهباززاده روی گل‌های سپاهان بیشتر بوده است.

 

 

 

عملکرد قابل توجه آماری

در بخش پایانی مطلب نگاهی داریم به آمار ارائه شده از سو متریکا که نشان از برتری قابل توجه شهباززاده در عملکرد آماری دارد. برای پی بردن به جایگیری و ضربه‌های درست شهباززاده کافی است به آمار شوت‌های در چارچوب او نگاهی بیاندازیم. شهباززاده در لیگ بیستم، 16 شوت در چارچوب زده که پانزده دروازه‌بان لیگ، مجموعا 4 تا از آن‌ها را مهار کردند و 12 ضربه سجاد گل شده است. نرخ تبدیل شوت به گل شهباززاده 37.5% است که با اختلاف چشمگیری نسبت به سایر رقبا مانند منشا، عباس‌زاده، قایدی، ریکانی، قاسمی‌نژاد بهتر است.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.