کد خبر: 1747480/34 زمان: 19:14   1400/01/17 بازدید: 80,416

گل می‌زنم و از این روزها دور می‌شوم؛

علی علیپور: منتظر نباشید به ایران برگردم!

تلاش های علی علیپور در بازی با بنفیکا هم موجب گل زنی او نشد. حالا روزهای سختی را در پرتغال تجربه می کند. به خصوص که ماریتیمو با حضور درانتهای جدول خطر سقوط را احساس می کند. 

به گزارش "ورزش سه"، با علی علیپور بعد از بازی با بنفیکا دقایقی صریح و بی پرده حرف زدیم. آنچه که در صحبت های او هویدا بود این بود که از این چالش عبور و جای خود را در فوتبال پرتغال پیدا خواهد کرد و اصلا برنامه ای برای بازگشت به فوتبال ایران ندارد. به اتفاق این مصاحبه را می خوانیم: 

 

*شکست در برابر بنفیکا با یک گل از روی نقطه پنالتی نتیجه برای ماریتیمو نبود اما مشکل اینجاست که این شکست دوباره تیم شما را به قعر جدول برد!

بله همین طور است. اما فاصله امتیازی ما با تیم های بالای جدول نزدیک است و امیدوار هستیم در هفته های آتی با نتایج خوبی که می گیریم وضعیت تیم را تغییر دهیم. 

 

*از عملکرد خودت در این بازی راضی بودی؟ 

بازی سنگینی بود. سرمربی ماموریت ویژه ای به من داده بود و باید در دفاع به همراه شماره 6 به عقب بر می گشتم و در برخی از صحنه ها تا هجده قدم خودی عقب می کشیدم. در حمله هم سعی می کردم حضور خوبی داشته باشم که صاحب یک موقعیت هم شدم اما ضربه ام توسط دروازه بان برگشت داده شد و همان توپ در برگشت تبدیل به آفساید شد. خوشبختانه سرمربی و مدیر رسانه تیم که صحبت می کردند از عملکرد من راضی بودم و خوشحالم که در چنین بازی مهمی بازی کردم و امیدوارم بتوانم در هفته های پایانی با گل هایی که می زنم تیم در جدول بازی ها باقی بماند. بدون شک اگر سرمربی از من راضی نبود تعویضم می کرد. 

 

 

 

 

*برخی رسانه ها خبر از بازگشت تو به ایران می دهند. به این خاطر که در هفته های سپری شده موفق به گل زنی برای تیم ماریتیمو نشدی ...

این خبر واقعیت ندارد. به این دلیل که آن کسی که این خبر را نوشته از متن قرارداد من با باشگاه و هم چنین شرایط من در تیم اطلاعی ندارد. البته من یک حقیقت را نمی توانم کتمان کنم که در هفته های سپری شده موفق به گل زنی نشدم و باید تلاش کنم که از این چالش عبور کنم و شک هم ندارم که در نهایت این اتفاق رخ خواهد داد. من تازه فوتبالیست نشده ام. روزی که از یک تیم کوچک به پرسپولیس آمدم متوجه بودم کار سختی را پیش رو دارم و تنها باید تلاش کنم تا موفق شوم و به لطف خدا و دعای تماشاگران و هم چنین حمایت خانواده به این موفقیت دست پیدا کردم. حضور در فوتبال پرتغال یک چالش جدید برای من هست که شک نکنید ازاین چالش هم عبور خواهم کرد. اگر قرار بود من به خاطر این اتفاق از تلاش دست بردارم اصلا به فوتبال پرتغال نمی آمدم. اصلا من چنین برنامه ای ندارم و آینده را روشن می بینم چون اهل تلاش هستم و همیشه لطف خداوند را در زندگی ام حس کردم و اینبار هم این اتفاق برای من رخ خواهد داد. 

 

*البته در 25 هفته سپری شده در هفته های متمادی هم در ترکیب قرار نگرفتی ...

بله همین طور است. خب من دیر به اردوی تیم ملحق شدم. در هفته چهارم بود که با تیم قرارداد بستم. بازیکنان پیش از من 6 تا 8 هفته تمرین آماده سازی را پشت سر گذاشته بودند و 4 بازی هم انجام داده  و در پازل تاکتیکی تیم از من جلوتر بودند. خوشبختانه در هفته دهم و در بازی با بلننسس بود که به ترکیب ثابت تیم راه پیدا کردم و تیم هم در آن بازی برنده شد اما در ادامه مصدومیتی که به سراغ من آمد موجب شد تا دوباره به اول خط برگردم. مهاجمانی که به جای من بازی می کردند خوب ظاهر می شدند و گل می زدند و این کار را برای من سخت تر می کرد. بعد از یک ماه و نیم دوباره به ترکیب تیم برگشتم. البته پای چپ من هنوز درد می کرد و چون دوست نداشتم بیش از این بیرون بمانم اعلام کردم که می توانم برای تیم بازی کنم اما هر گاه در ترکیب قرار می گرفتم از ناحیه پای چپ احساس درد می کردم و سعی می کردم با چپ شوت نزنم. این ها به کنار تیم ما در جریان فصل سه مربی عوض کرد و این شرایطی بود که در سال های اخیر برای اولین بار تجربه می کردیم.نزدیک به یک ماه و نیم هم طول کشید که درد پای چپ من خوب شد و اکنون شرایط خوبی دارم. در بازی با بنفیکا آنچه که سرمربی گفت انجام دادم و امیدوارم با ادامه این روند بتوانم به تیم و خودم کمک کنم و در نهایت تیم در جدول بازی ها باقی بماند. 

 

 

 

 

*با اینکه در هفته های سپری شده موفق به گل زنی نشدی روحیه خوبی داری و از همه مهمتر اینکه بر این عقیده هستی جایگاه خود را در فوتبال پرتغال پیدا می کنی...

قطعا همین طور است. من این چالش را در پرسپولیس هم تجربه کردم. همان طورکه توضیح دادم اتفاقات در تیم علیه برنامه های من بود. اما این دلیلی نمی شود که من خسته شوم و دست از تلاش بردارم. باید به تلاش خود ادامه و مشکلات را شکست دهم. البته این طور نیست که این چالش ها تنها برای من رخ دهد. برای هر فوتبالیستی ممکن است این اتفاق رخ دهد. گاهی بازیکنی که وارد یک فضای جدید می شود بعد از زمان یکی دو ساله خود را در تیم جدید پیدا می کند. دیر ملحق شدن به اردوی تیم و هم چنین مصدومیت موجب شد تا من زمان زیادی را برای جا افتادن در ترکیب تیم از دست بدهم. اما از این دست از اتفاقات در فوتبال طبیعی است و باید با آن کنار بیایی. باید تلاش کنی به جای اینکه زانوی غم بغل بگیری. من از وضعیت خود و هم چنین تلاش هایی که در تیم ماریتیمو داشته ام راضی ام و با همین جدیت به کار ادامه می دهم تا جایگاه خود را در فوتبال پرتغال پیدا کنم. 

 

 

 

 

*و به عنوان آخرین سوال پس بحث بازگشت تو به فوتبال ایران مطرح نیست؟ 

من در فوتبال ایران در تیم بزرگی چون پرسپولیس بازی کردم و بدان افتخار می کنم اما اکنون به فوتبال پرتغال آمده ام تا در این کشور خودم را نشان دهم. اگر قرار بود جا بزنم و خسته شوم و نا امید اصلا خودم را بازیکن لحاظ نخواهم کرد. هدف من ارایه بازی  های خوب برای ماریتیمو و در نهایت بازی در تیم های بزرگ تر است و به این هدف خواهم رسید. متاسفانه اخباری که در این باره در ایران منتشر می شود دور از واقعیت است. قرارداد من مشخص است و از سویی تلاش من را سرمربی جدید می بیند که به دنبال تغییر وضعیت هستم و به همین بهانه در بازی با بنفیکا به میدان رفتم وتعویض هم نشدم. من نه فقط به توانمندی خود بلکه به لطف خدا ایمان دارم و شک ندارم از این شرایط عبور خواهم کرد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.