کد خبر: 1754804/55 زمان: 19:47   1400/02/21 بازدید: 16,923

یاسمن فرمانی - علی قلی‌زاده؛ برای اولین بار در تاریخ

اردوی تیم‌های ملی فوتبال در قرق یک خانواده!

تشکیل اردوی تیم‌های ملی فوتبال مردان و زنان باعث شده تا برای اولین‌بار یک زن و شوهر به صورت همزمان در اردوی ملی حضور داشته باشند.

به گزارش "ورزش سه" علی قلی‌زاده و یاسمن فرمانی که در تیم‌های مردان و زنان شالروای بلژیک توپ می‌زنند، هفته گذشته از بلژیک به تهران سفر کردند تا خود را به اردوهای ملی برسانند؛ زوج موفق فوتبال ایران که نمایش خوبی در فوتبال بلژیک داشته‌اند، در اتفاقی جالب‌توجه اولین حضور همزمان یک زن و شوهر در اردوهای ملی فوتبال ایران را رقم زده‌اند.

 

قلی‌زاده که یکی از مهره‌های محبوب دراگان اسکوچیچ به شمار می‌رود و در اردوهای گذشته و دیدارهای دوستانه به عنوان بازیکن فیکس به میدان رفته و البته حضورش در ترکیب تیم ملی با درخشش همراه بوده، برای تزریق دز اول واکسن کرونا به تهران سفر کرده و مطمئنا نامش در فهرست تیم ملی برای سفر به منامه حضور خواهد شد.

 

یاسمن فرمانی هم که به مانند همسر خود در امر بازیسازی تبحر ویژه‌ای دارد و در تیم زنان شالروا جزو بازیکنان کلیدی تیمش به شمار می‌رود، پس از تشکیل اردوی تیم ملی فوتبال زنان پس یک سال و حضور مریم ایراندوست به عنوان سرمربی، به اردوی ملی دعوت شده است و از فردا رسماً کار خود را زیرنظر ایراندوست در تهران آغاز می‌کند.

 

 

 

 

فرمانی و ایراندوست سابقه همکاری شاگرد و استادی در تیم فوتبال زنان ملوان را دارند و در واقع از آن‌جا بود که یاسمن فرمانی کشف شد و توانست پله‌های ترقی و موفقیت را یک به یک بردارد و به عنوان لژیونر فوتبال زنان در ژوپیرلیگ بلژیک حضور پیدا کند.

 

همزمان با حضور علی قلی‌زاده در منامه با تیم ملی فوتبال ایران برای انجام دیدارهای حساس مقدماتی جام جهانی، یاسمن فرمانی هم باید در اواسط خرداد همراه تیم ملی زنان به بلاروس سفر کند و در مقابل تیم ملی این کشور، دیدار دوستانه‌ای را تجربه کند تا زوج فوتبالی ایران این‌چنین حضوری جالب‌توجه را در اردوهای ملی رقم بزنند.

 

 

 

عکسی از علی قلی‌زاده که با شور و حال خاصی در حال تماشای دیدار تیم فوتبال زنان شالروا است و همسرش را به درخشش و گلزنی تشویق می‌کند.یاسمن هم اگر در اردوی پیش از بازی یا مسابقه نباشد مشتری همیشگی بازیهای علی است.

 

 

در شرایطی که فوتبال ملی ایران در صورت پیروزی و صعود به دور بعدی مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، پوسته تلخ اتفاقات قبلی را خواهد شکست، تیم ملی فوتبال زنان هم با تشکیل مجدد جانی دوباره به فعالیت این رشته ورزشی در بین زنان ایران خواهد داد؛ شاید قلی‌زاده و فرمانی را بشود به عنوان سمبل دو بازیکنی دانست که اگرچه از نظر پوشش رسانه‌ای و کارکرد اختلاف زیادی با یکدیگر دارند اما همزمان برای موفقیت فوتبال ملی ایران تلاش می‌کنند.

 

این دو باید در دو تورنمنت معظم و بین‌المللی نقش محوری در تیم‌های ملی ایران را داشته باشند؛ قلی‌زاده در راه صعود ایران به مرحله بعدی برای صعود به جام جهانی 2022 قطر و فرمانی برای صعود تیم ملی زنان به جام ملت‌های آسیا. برای هر دو آن‌ها آرزوی موفقیت و درخشش حداکثری می‌کنیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.