کد خبر: 1768963/1 زمان: 22:13   1400/04/28 بازدید: 8,319

رکورد‌شکنی ایرانی‌ها درجام جهانی شطرنج(عکس)

رقابت های جام جهانی شطرنج  در دور سوم با درخشش نماینده کشورمان و صعود دو نفر آنها همراه بود

به گزارش "ورزش سه "،شهر سو چی روسیه امشب شاهد صعود بزرگ نمایندگان کشورمان در پایان  دور سوم رقابتهای شطرنج جام جهانی بود.

 

 

 

سه نماینده ایران ،قبل از آغاز رقابتها در کنار هم بر سر میز ایدنی

 

 

استاد بزرگ سید محمد امین طباطبایی نفر سوم ریتینگ داران ایران  که در شب اول دور سوم با مهره سفید  برابر سوپر استاد بزرگ چینی و قهرمان چین یانگیئی پیروز شده بود ،امشب با مهره سیاه برابر حریف خود به تساوی رسید تا اولین مرد ایرانی حاضر در دور چهارم این رقابتها در ادوار برگزاری آن باشد. 

 

 

 

 

محمد امین طباطبایی با حرکات دقیق خود در برابر حریف چینی فرصت جبران شکست شب قبل را از او گرفت تا شب خوبی را برای کاروان ایرانی ها در سوچی رقم بزند

 

 

 

 


در دیگر دیدار این مرحله در بخش آقایان ،پویا ایدنی که شب گذشته  با مهره سیاه برابر توماشفسکی متوقف شده بود،امشب نیر با مهره سفید همین نتیجه را تکرار کرد تا برای صعود فردا رقابتها را در بخش تایبریک دنبال کند.

 

 

 

پویاایدنی لحظاتی  قبل از آغاز نبرد برابر اوگنی توماشفسکی پروفسور ریاضی شطرنج روسیه

 

 

 


در بخش بانوان نیز سارا خادم الشریعه در برابر حریف آذربایجانی خود گونای ممدزادا  به پیروزی رسید تا با توجه به تساوی شب اول به همراه طباطبایی اولین ایرانی ها ی حاضر در دور چهارم رقابت های جام جهانی باشند.

 

 

 

 

 

سارا خادم الشریعه اولین ایرانی تاریخ شطرنج  راه یافته به دور چهارم جام جهانی شطرنج،دقایقی بعد محمد امین طباطبایی هم به رکورد سارا رسید تا شب ایرانی ها کامل شود

 

 

 

 


دیدارهای تایبریک پویا ایدنی از  ساعت 16:30فردا در شهر سوچی  آغاز خواهد شد.

 

 

 


عکس از سوچی روسیه :محمد خیرخواه

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.