کد خبر: 1769743/29 زمان: 15:13   1400/05/01 بازدید: 3,705

گزارش؛

مجوز حضور 50 درصدی هواداران در سری آ صادر شد

برای فصل 22-2021 سری آ هواداران می توانند نیمی از ظرفیت ورزشگاه ها را پر کنند.

به گزارش "ورزش سه"، فصل جدید مسابقات سری A ایتالیا در حالی قرار است در تاریخ 21 آگوست (شنبه 30 مرداد) آغاز شود که  خبر می‌رسد دولت ایتالیا مجوز حضور 50 درصدی هواداران در ورزشگاه‌ها را صادر کرده است.

 

 

 

 

بر این اساس تنها هوادارانی می‌توانند در فصل 22-2021 در ورزشگاه‌های ایتالیا حضور پیدا کنند که «پاس سبز» داشته باشند. «پاس سبز» به‌عنوان «گواهینامه دیجیتال کووید اتحادیه اروپا» شناخته می‌شود که ثابت می‌کند فردی واکسینه شده است، طی 48 ساعت نتیجه آزمایش منفی دریافت کرده یا در شش ماه گذشته از بیماری کووید-19 بهبود یافته است.

این گواهینامه در سراسر اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است و به یک بخش اصلی از مبارزه با ویروس کرونا تبدیل خواهد شد. دولت ایتالیا شب گذشته اعلام کرد که داشتن «پاس سبز» برای هر کسی که بخواهد از تاریخ 6 آگوست (15 مرداد) به یک رویداد ورزشی، سینما، تئاتر، موزه، سالن بدنسازی یا حتی نشستن در یک رستوران دسترسی پیدا کند، ضروری است.

 

 

 

 

پیش از این والنتینا وتزالی معاون وزیر ورزش ایتالیا درخواست کرده بود که ورزشگاه‌های روباز در فصل جدید مجاز به پذیرش هواداران با ظرفیت 75 درصدی باشند. دولت ایتالیا اما در این مرحله تنها با پذیرش 50 درصدی هواداران موافقت کرده و در مورد سالن‌های ورزشی سقف‌دار تنها 25 درصد ظرفیت سالن‌ها مجاز به پذیرش تماشاگران هستند.

همچنین فدراسیون فوتبال ایتالیا در تلاش است تا پیش از آغاز فصل جدید، تمامی بازیکنان و اعضای تیم‌های سری A و سری B واکسن کرونا را دریافت کنند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.