کد خبر: 1770995/56 زمان: 07:03   1400/05/07 بازدید: 11,435

قطر میزبان احتمالی بازی ایران و عراق

علی نوری خبرنگار عراقی در توئیتر خود نوشت که تیم ملی کشورش، قطر را به عنوان میزبان بازی های خانگی خود انتخاب می کند.

به گزارش "ورزش سه"، فدراسیون جهانی فوتبال فیفا، با نامه ای رسمی به فدراسیون فوتبال عراق اعلام کرد که این کشور حق میزبانی در مرحله پایانی رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در منطقه آسیا را ندارد و این نهاد باید یک کشور بی طرف را به عنوان میزبان بازی های خود انتخاب کند.


با این حال، کمیته عادی سازی فدراسیون فوتبال عراق سعی دارد نظر فیفا را در این خصوص تغییر دهد. آنها به دنبال این موضوع هستند تا با ارسال درخواستی به فیفا، از آنها بخواهند هیئتی را برای بررسی شرایط امنیتی این کشور و شهر بصره بررسی کرده تا در صورت صدور مجوزهای لازم، بازی های این تیم در عراق برگزار شود. البته این پروسه زمان بر خواهد بود و به طور قطع نخستین دیداری که این تیم میزبان خواهد بود در کشوری بی طرف برگزار می شود که این بازی در تاریخ ۱۶ شهریور با ایران خواهد بود.


علی نوری خبرنگار عراقی در همین زمینه توئیتی را منتشر و اعلام کرد که فدراسیون این کشور قصد دارد دوحه را به عنوان میزبان بازی هایش انتخاب کند. این خبرنگار نوشت: پس از درخواست AFC برای انتخاب ورزشگاهی برای برگزاری مسابقات تیم ملی کشورمان در مرحله مقدماتی جام جهانی، کشور قطر به عنوان زمین بی طرف برای انجام این بازی ها در نظر گرفته شده است. این تصمیم به دلیل تظاهرات اکتبر سال گذشته گرفته شده که بازی های عراق در مرحله قبلی مقدماتی کشور اردن برگزار شد.


علی نوری در پایان با اشاره به امکان اعتراض عراق به این تصمیم و درخواست برگزاری بازی های این کشور در بصره نوشت: این تصمیم قابل اعتراض است و ما ممکن است فقط 4 مسابقه خارج از خانه را انجام دهیم.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.