کد خبر: 1781887/55 زمان: 16:50   1400/07/03 بازدید: 18,246

ژست پیروزی در قلبِ تاشکند؛

دختران ایران و تاریخی که نوشتند (عکس)

تیم ملی فوتبال زنان ایران پس از صعود به جام ملت‌های آسیا، شادی زایدالوصفی را در ورزشگاه بنیادکار انجام دادند.

به گزارش "ورزش سه" امروز نگرانی‌ها نسبت به تیم ملی فوتبال زنان ایران دوچندان بود، چرا که ابتدا تصور بر این بود که نتیجه مساوی مقابل اردن منجر به حذف دختران ایران می‌شود اما با بررسی قوانین مشخص شد که نتیجه مساوی، کار را به ضربات پنالتی می‌کشاند و در آن‌جا تکلیف تیم صعود کننده مشخص خواهد شد.

 

اتفاقی که در بازی امروز برای تیم ملی فوتبال زنان ایران رخ داد و در طول 90 دقیقه، توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد و درخشش زهره کودایی در جریان بازی، اجازه گلزنی به مهاجمان قدرتمند اردن را نداد تا همه چیز به ضربات پنالتی کشیده شود؛ آن‌هم در شرایطی که ملی‌پوشان ایران بدون اطلاع از قانون، تمرین ضربه پنالتی قبل از بازی نداشتند!

 

اما در ضربات پنالتی، درخشش پنالتی‌زنان و از آنطرف زهره کودایی در خط دروازه، ایران را برنده جدال بزرگ گروه G کرد و شاگردان مریم ایراندوست با برتری 4-2 در ضربات پنالتی مسافر رقابت‌های جام ملت‌های آسیا 2022 هند شدند و اولین صعود تاریخ این‌چنین رقم خورد.

 

 

 

 

 

 

 

 

پس از آن‌که کودایی پنالتی مصری را مهار کرد و پیروزی از آن دختران ایران شد، ملی‌پوشان دوان دوان روی زمین ورزشگاه تاشکند به سوی کودایی دویدند و جشن بزرگ صعود تاریخی ملی‌پوشان فوتبال زنان ایران این‌چنین به پا شد؛ سپس اعضای کادرفنی هم به جمع ملی‌پوشان اضافه شدند تا جشن ملی بزرگی در خاک کشور ازبکستان برای دختران ایران برگزار شود.

 

عکس‌ها: مریم مجد

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.