کد خبر: 1785246/42 زمان: 19:34   1400/07/20 بازدید: 15,349

47 سال بدون شکست خانگی؛

رکورد تاریخی ایران برابر رقیب دیرینه حفظ شد

باز هم تیم ملی کره جنوبی در کسب پیروزی در خانه تیم ملی ایران ناکام ماند.

به گزارش "ورزش سه"، شاگردان پائولو بنتو می توانستند اولین برتری تاریخ در خانه ایران را امروز کسب کنند، اما گلزنی علیرضا جهانبخش مانع رخ دادن این اتفاق شد. سون هیونگ مین در دقیقه سوم نیمه دوم کره جنوبی را پیش انداخت، اما در دقیقه 31 نیمه دوم این علیرضا جهانبخش بود که بازی را به تساوی کشاند و در نهایت دو تیم به تقسیم امتیازات بسنده کردند.

 

سون هیونگ مین برای اولین بار و پس از 12 سال بعد از گلزنی پارک جی سونگ در ایران، دروازه این تیم را در آزادی بازی کرد. پارک جی سونگ آخرین بار در مرحله مقدماتی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی در خاک ایران موفق به گلزنی شده بود.

 

 

بدین ترتیب تیم ملی کره  جنوبی با دو برد و دو تساوی و هشت امتیاز، پس از ایران در مقام دوم گروه قرار گرفت. اما تلاش کره جنوبی برای برتری در خانه ایران پس از 47 سال باز هم بی نتیجه ماند. حالا در کل رکورد این تیم مقابل ایران نه برد، 10 تساوی و 13 باخت است.

 

کره هشت بار تا به امروز در ایران به میدان رفته و تا به حال سه تساوی و پنج باخت حاصل کارنامه این تیم بوده است. سفر کره جنوبی به ایران با شکست 0-2 در بازیهای آسیایی 1974 تهران در ورزشگاه آزادی آغاز شد و تا به حال تلاش این تیم برای کسب برتری بی اثر بوده است.

 

 

 

فراموش نکنیم اگرچه تیم ملی ایران که در رنکینگ جهانی فیفا در رتبه بیست ودوم و کره در رتبه سی و ششم قرار دارد، اما رقیب امروز کره جنوبی از اکتبر سال گذشته 10 پیروزی متوالی کسب کرده بود که شامل سه برتری پیاپی در مرحله دوم مقدماتی و تا پیش از مسابقه امروز بود.

 

 

منبع:یونهاپ نیوز

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.