کد خبر : 1787931 | 03 آبان 1400 ساعت 23:50 | 87,743 بازدید | 9 دیدگاه

شگفتی سازی اسنوکرباز ایرانی در مسابقات المان

شاهکار حسین وفایی برابر سالیوان افسانه ای

بهترین اسنوکرباز کشورمان سرانجام موفق شد حریف قدرتمند خود در اسنوکر را شکست بدهد.

به گزارش ورزش سه، ساعتی پیش در مرحله انتخابی مسابقات مسترز المان، حسین وفایی موفق شد با برتری برابر رونی ا سالیوان، قهرمان پرآوازه بریتانیایی، شگفتی مسابقات را رقم بزند. وفایی که تا پیش از این یک بار برابر سالیوان قرار گرفته بود و با نتیجه 1-4 شکست خورده بود، توانست با عملکردی کم نقص، با کمترین میزان خطا بازی کرده و بدون اینکه حتی یک فریم به نابغه بریتانیایی بدهد، با نتیجه 0-5 برابر او به پیروزی برسد.

 حسین وفایی که در رنکینگ جهانی این رشته در رتبه 57 قرار دارد، در دیدار قبلی با سالیوان در سال 2019 اسیر تجربه این بازیکن شد و نتوانست توانایی های خود را به طور کامل به نمایش بگذارد و خیلی زود از مسترز انگلستان حذف شد اما امشب در حالی که کارشناسان در بنگاه های پیش بینی، شانس برنده شدن او را یک به نه متصور شده بودند و 90 درصد شانس پیروزی را برای سالیوان می دانستند، دست به کار بزرگی زد و قهرمان شش دوره جهان را شکست داد تا بهترین شب دوران ورزشی خودش را جشن بگیرد.

 


وفایی امشب بریک های 50 و 52 و همینطور 64،81 و 141 را ثبت کرد تا با اقتداری مثال نزدنی حریف قدرتمند خود را از این تورنمنت حذف کند و تمام کارشناسان را متحیر کند. این بزرگترین پیروزی وفایی بر اساس رنکینگ بود که در مسابقات المان به ثبت رسید.

 


حسین وفایی که نهمین سال دوران حرفه ای خودش را پشت سر می گذارد، تنها به 54 دقیقه زمان نیاز داشت تا سالیوان که به اعتقاد بسیاری بهترین اسنوکرباز تاریخ است را شکست بدهد. اتفاقی که قطعا مسیر زندگی ورزشی او را دستخوش تغییر قرار خواهد داد و می تواند منجربه عقد قراردادهای مالی و اسپانسری جدیدی در خارج از کشور برای او شود.


 

دیدگاهها