کد خبر: 1795475/1 زمان: 15:24   1400/09/10 بازدید: 14,496

برگی از تاریخ

پنالتی که برخلاف همیشگی زده شد (عکس)

مجتبی محرمی یکی از بهترین پنالتی زن های پرسپولیس در دهه 60و 70بود که بیشتر پنالتی های خود را به سمت راست دروازه بان می زد.

به گزارش "ورزش سه "، نبرد پرسپولیس و شاهین  در روز 10آذر سال 68و در 32سال قبل ، تقابل بزرگی بین سرمربی و مربی وقت تیم ملی علی پروین و ناصر ابراهیمی بود. این دو که بعدها در دهه 70هدایت پرسپولیس را به عنوان سرمربی و مربی به عهده داشتند در آن نبرد سرمربی دو تیم پرسپولیس و شاهین بودند.


نبرد دو تیم که روز بازگشت محمد پنجعلی به خط دفاعی پرسپولیس بعد از دو سال حضور در الاتحاد قطر بود تا دقیقه 65 بازی بدون گل دنبال می شد که در این لحظه قاضی میدان حسین عسگری برای سرخ پوشان اعلام ضربه پنالتی کرد. اعتراض شاهینی ها با دخالت متمادی یحیوی دروازه بان این تیم و آرام کردن بازیکنان توسط او به پایان رسید تا مجتبی محرمی برای زدن پنالتی پشت توپ بایستد. محرمی که عادت داشت ضربات پنالتی را به صورت زمینی و محکم به تور بغل سمت راست دروازه بان بزند ،این بار برخلاف همیشه ضربه را به سمت چپ دروازه بان و بالای دروازه شاهین زد تا یحیوی را که زودتر به سمت راست شیرجه زده بود مغلوب خود کند و پرسپولیس را یک بر صفر از حریف خود پیش بیاندازد.

 

 


پرسپولیس در ادامه با ضربه رضا عابدیان گل دوم را هم زد تا آماده نبرد بزرگ فصل برابر استقلال در 17آذر سال 1368شود . نبردی که خیلی ها استقلال را از پیش برنده آن می دانستند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.