کد خبر : 1796199 | 14 آذر 1400 ساعت 10:19 | 6,794 بازدید | 0 دیدگاه

واکنش آس به تیم ملی زنان هندبال ایران

در اولین حضور تاریخ تیم ملی هندبال زنان ایران، این تیم زیر ذره‌بین رسانه‌های بزرگ جهان قرار گرفته و یکی از معتبرترین نشریه‌های اسپانیایی به حضور زنان ایرانی در رقابت‌های جهانی هندبال واکنش داشته است.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از روزنامه آس اسپانیا، تیم ملی هندبال زنان ایران اولین حضورش در مسابقات قهرمانی زنان جهان را با حجاب اسلامی پشت سر می‌گذارد. این تیم تنها 13 سال از حضورش در مسابقات بین‌المللی گذشته و با چهارمی در مسابقات آسیا جواز حضور در اسپانیا را به دست آورده است.

 

در مسابقات قهرمانی جهان که 32 تیم حضور دارند، انتظار می‌رفت تیم‌های دیگری نیز حضور داشته باشند اما این افتخار متعلق به ایران است. تیمی جدید که اولین حضورش در قهرمانی آسیا به سال 2008 برمی‌گردد و اکنون بعد 13 سال جزو بهترین تیم‌ها است؛ ایران اولین دیدارش در مسابقات قهرمانی جهان را در کاستیون اسپانیا مقابل رومانی انجام داد که با نتیجه 39 بر 11 شکست خورد. 

 

ملی‌پوشان هندبال ایران در اولین مسابقه با لباس‌های معمولی و جوراب شلواری سفید در زیر شلوارک که تمام ساق پای آن‌ها پوشیده باشد حاضر شدند؛ آن‌ها همانند بازیکنان برخی دیگر از تیم‌ها روسری داشتند و بازی خود را با حجاب انجام دادند که این حجاب، آن‌ها را از دیگران متمایز می‌کند. در طول بازی هیچ اعتراض یا اتفاقی رخ نداد و همه چیز به روال عادی انجام شد. 

 

برای ایرانی‌ها حضور در اسپانیا یک پیروزی است؛ آن‌ها از قبل می‌دانستند که نروژ یا رومانی از امکانات بهتری برخوردار و شرایط بهتری دارند. آن‌ها از قبل برنامه خود را بر پیروزی مقابل قزاقستان متمرکز کرده‌اند، ایران و قزاقستان چهار بازی بین‌المللی انجام داده‌اند که قزاقستان برنده این دیدارها بوده اما رفته رفته ایران تعداد گل‌های خورده خود را کاهش داده است. 

 

در دیدار ایران و رومانی مینا وطن پرست ستاره زمین بود. او 32 ساله است و یک متر و 68 سانتی متر قد دارد؛ او در بازی مقابل رومانی بیش از نیمی از گل‌های تیمش را به ثمر رساند، وطن‌پرست در این دیدار از 9 شوتش 6 گل را به ثمر رساند.

دیدگاهها