کد خبر : 1803662 | 21 دی 1400 ساعت 13:03 | 28,205 بازدید | 14 دیدگاه

صعود به دور دوم با این شرایط 

عابدزاده و خیالپردازی درباره یک آرزوی بزرگ

سنگربان تیم ملی فوتبال ایران با ابراز رضایت از شرایط خود در لیگ 2 اسپانیا امیدوار است که بتواند همراه تیم ملی برای نخستین‌بار از مرحله گروهی جام جهانی صعود کند.

به گزارش "ورزش سه" امیر عابدزاده یکی از آماده‌ترین لژیونرهای فوتبال ایران در سال گذشته است، چرا که او در درون دروازه تیم پونفرادینا اسپانیا توانسته عملکرد تحسین‌برانگیزی را از خود به جای بگذارد و در آخرین نوبت، بعد از شکست ویروس کرونا توانست درون دروازه تیمش مقابل ساراگوسا بایستد و کلین‌شیت کند و هم‌چنین عنوان برترین بازیکن تیم را به دست آورد.

 

در آستانه آغاز دوباره اردوهای ملی و دو مسابقه حساس با امارات و عراق، عابدزاده که یکی از پای‌ثابت‌های اردوی تیم ملی به شمار می‌رود، به صحبت درباره شرایط فنی خود، تیم باشگاهی‌اش و البته آینده تیم ملی پرداخته است.

 

امیر عابدزاده در گفتگوی خود ابراز امیدواری کرده که بتواند همراه تیم ملی صعود به جام جهانی و البته بیش از صعود از مرحله گروهی را تجربه کند.

 

مشروح صحبت‌های عابدزاده با سایت فدراسیون فوتبال را در ادامه می‌خوانید:

 

 

در ابتدا درباره شرایط خودت در باشگاه پونفرادینا کمی توضیح بده.

خدا را شکر شرایط بسیار خوبی در باشگاه دارم و در بازی قبلی که اولین بازی سال جدید میلادی بود، بازی را با دروازه بسته به پایان رساندم. هرچند متاسفانه در این بازی پیروز نشدیم، اما امیدواریم در بازی‌های بعدی نتیجه بهتری کسب کنیم و جز مدعیان صعود به لالیگا باشیم.

 

اوضاع تیم ملی را چگونه ارزیابی می‌کنی؟

در این چند ماه شرایط تیم ملی خوب بوده و نتایج عالی کسب کردیم. بعد از شرایط سخت در بحرین دوباره از صفر شروع کردیم و به نظرم با مسئولیت‌پذیری و انرژی بیشتر توانستیم شروع خوب دیگری داشته باشیم و حداکثر امتیازات را بدست آوردیم. در حال حاضر جایگاه خوبی داریم و انشالله همین روند را ادامه بدهیم.

 

حدود سه هفته تا رویارویی با عراق و امارات باقی مانده است، به نظرت بازی‌ چگونه پیش خواهد رفت؟

بازی مقابل عراق و امارات برای ما خیلی مهم است. برخی فکر می‌کنند صعود ما نهایی شده اما اینطور نیست و همه بازیکنان و مسئولان و افرادی که به تیم کمک می‌کنند باید متعهدانه همه تمرکزمان را روی این دو بازی بگذاریم تا سربلند بیرون بیاییم و اصلا نباید حریفان را دست کم بگیریم. باید همین روندی که تا اینجا داشتیم را ادامه بدهیم و بدون احساساتی شدن با تمرکز و انرژی بالا این روند را ادامه بدهیم. بازیکنان به این افکار رسیدند که باید بالاترین میزان آمادگی را در باشگاه‌هایشان داشته باشند. با آمادگی کامل به تیم ملی بیاییم و در خدمت تیم ملی باشیم تا دل مردم را شاد کنیم و اتفاقای بهتری رقم بزنیم.

 

امکانات تیم ملی در چند ماه اخیر در مقایسه با قبل چه تفاوتی داشته است؟ از شرایط رضایت دارید؟

از نظر امکاناتی همه چیز خوب بوده و اردوهای مناسبی هم در خارج از ایران داشتیم. شرایط و پروازها خوب بوده است، به خصوص که لژیونرها باید مدام در رفت و آمد باشند و خوشبختانه شرایط پروازی مناسبی داشتیم و قدردان این موضوع هستیم. همه ما دل و جان‌مان را برای تیم ملی می گذاریم و برای شادی مردم و سربلندی کشورمان همه کار می‌کنیم. بعضی صحبت‌ها بوده که یک انگیزه چند برابری در بین بازیکنان تزریق شود که امیدواریم این موضوع هم نهایی شود. تا الان که صحبت‌های خوبی از سوی مسئولان بیان و البته عملی شده و مطمئن هستیم که این حمایت‌ها ادامه خواهد داشت. از شرایط سخت قبل به شرایط بهتری رسیدیم پس همه قدردان هستیم و آن را دست کم نمی‌گیریم و ارزش جایگاهی که داریم را می دانیم. همه فدراسیون و مسئولان این موضوع را درک می کنند و قطعا تلاش می‌کنند امکاناتی که در شان تیم ملی است را فراهم کنند و ما امیدواریم با تمام قدرت به جام جهانی صعود کنیم و دل مردم را شاد کنیم.

 

 

چه پیش‌بینی از نتیجه بازی با عراق و امارات داری؟

هر موقع ما خودمان بودیم مقابل همه تیم ها عالی ظاهر شدیم. فکر می‌کنم اگر همه تمرکزمان را روی این بگذاریم که از نظر فردی و تیمی بهترین خودمان باشیم، کافی باشد. هرگاه خودمان بودیم، بهترین نتیجه‌ها رقم خورد. مثل دور رفت که حریفان را خارج از خانه شکست دادیم و مطمئنم اگر با تمرکز بالا و تمام وجود به میدان برویم، با بهترین نتیجه از زمین خارج خواهیم شد.


بسیاری معتقدند که صعود از مرحله گروهی جام جهانی دور از دسترس نیست. خودت چقدر امید داری؟

خیلی امیدوارم. با توجه به کارهایی که در سال‌های اخیر انجام دادیم، باور بسیار خوبی برای انجام کارهای بزرگ در تیم به وجود آمده است. تیم در حال حاضر پتانسیل فوق‌العاده‌ای دارد. بازیکنان عالی داریم که همگی توانایی بازی در بهترین تیم‌ها را دارند و واقعا در پاسخ به این پرسش باید گفت چرا که نه!
تیم‌هایی بودند که بدون تعصب ما بهتر از آنها بودیم، وقتی آنها توانستند این کار را انجام بدهند، پس ما هم می‌توانیم. مهم این است که قدم به قدم پیش برویم و برنامه‌ریزی خوبی انجام شود که با تیم‌های قدرتمند در بازی‌های دوستانه بازی کنیم تا ضمن کسب تجربه به باور بیشتری برسیم. مطمئن هستم با تیمی که داریم می‌توانیم اتفاقات بزرگ‌تری رقم بزنیم.

دیدگاهها