کد خبر : 1806701 | 05 بهمن 1400 ساعت 22:21 | 15,121 بازدید | 8 دیدگاه

ست جدید در سرمای تهران؛ 

اسکوچیچ پرجنب و جوش، علیه ساده انگاری

سرمربی کروات تیم ملی مصمم است تا با کسب پیروزی خانگی مقابل عراق ساده‌ترین صعود تاریخ را برای فوتبال ایران به جام‌های جهانی رقم بزند.

به گزارش "ورزش سه"، برخلاف دوره‌های قبلی که تیم ملی فوتبال ایران برای رسیدن به جام جهانی تلاش می‌کرد و همواره نگرانی نسبت به جا ماندن ملی‌‍پوشان از مهم‌ترین رویداد فوتبالی دنیا وجود داشت، این‌بار اما حتی اگر در چهار بازی باقی‌مانده هم شاگردان اسکوچیچ با شکست زمین مسابقه را ترک کنند، باز هم شانس زیادی برای صعود به‌عنوان تیم دوم پس از کره جنوبی داریم.

 

 

 


در پایان هفته ششم مرحله سوم و نهایی مقدماتی جام جهانی در گروه اول، تیم ملی ایران با کسب 5 پیروزی و یک تساوی مقابل کره با 16 امتیاز صدرنشین است و پایین‌ر از یوزهای ایرانی، قرمزپوشان کره جنوبی قرار دارند که به‌واسطه ‌تساوی خانگی مقابل عراق در شروع ‌مسابقات‌، 14 امتیازی هستند و امیدوارند در بازی خانگی مقابل ایران بتوانند از شاگردان اسکوچیچ سبقت بگیرند. در رتبه‌های بعدی نیز به ترتیب امارات، لبنان، عراق و سوریه که 6، 5 ، 4 و 2 امتیاز کسب کرده‌اند و اولویت اصلی آنها کسب مقام سوم پس از ایران و کره‌جنوبی و راهیابی به پلی‌آف برای مصاف با تیم سوم گروه دوم مسابقات آسیایی و صعود از مسیری دیگر به جام جهانی است.


در این بین اما اسکوچیچ که در اردوی پیش رو با غیبت چند بازیکن کلیدی‌اش هم مواجه شده، اصلا به این مسائل توجه ندارد و در شرایطی که سرمای هوا در تهران روی ظاهر و لباس او هم تاثیر متمایزی نسبت به اردوهای پیشین تیم ملی داشته، به دقت تمرینات تیمش را در نظر دارد تا بهترین تصمیمات را برای مصاف حساس و سرنوشت ساز مقابل عراق که انگیزه های زیادی برای درخشش در ایران با سرمربی جدید خود دارد، انتخاب کند و جشن صعود به جام جهانی را هفتم بهمن 1400 در آزادی با شاگردانش جشن بگیرد.

 

 

 


البته که در ادامه گام بعدی رقابت با کره جنوبی خواهد بود که تلاش دارد جایگاه اول را از ایران بگیرد ولی بعید به نظر می‌رسد اسکوچیچ روی این موضوع هم تمایلی به کوتاه آمدن مقابل یکی از حریفان کلاسیک ایران در آسیا داشته باشد و پس از صعود احتمالا حفظ صدرنشینی، مهم‌ترین اولویت این سرمربی کروات خواهد بود.

دیدگاهها