کد خبر : 1825727 | 02 خرداد 1401 ساعت 10:32 | 8.3K بازدید | 5 دیدگاه

تاشکند فقط برای کسب تجربه نیست

خشم مهدوی کیا در کمپ؛ باید المپیکی شویم

تیم ملی زیر 23 سال ایران یا همان امید روز گذشته راهی بغداد شد تا دو مصاف دوستانه با تیم ملی امید عراق در روزهای سوم و ششم خرداد ماه داشته باشد.

به گزارش "ورزش سه"، امیدها روز 7 خرداد راهی تاشکند محل برگزاری مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا با حضور 16 تیم خواهند شد. بیشتر بازیکنانی که در ترکیب تیم امید جای گرفته اند بازیکنان زیر 21 سال هستند. به این خاطر که مهدی مهدوی کیا بتواند از آنها در دوره بعدی بازی ها هم استفاده کند. دوره ای که در آن تیم های برگزیده راهی المپیک خواهند شد. این بدین معنی است که مهدی مهدوی کیا تیم ایران را با میانگین سنی دو سال پایین تر به نسبت سایر تیم ها راهی تاشکند خواهد کرد و در چنین شرایطی خیلی نباید از تیم ملی امید انتظار حضور روی سکو را داشته باشیم. همین که این بازیکنان برای حضور در دوره بعدی بازی ها کسب تجربه کنند و در نهایت بعد از نیم قرن جواز حضور در المپیک را به دست بیاورند، کافی است. به واقع از دست دادن نتیجه این دوره از بازی ها به  بهای صعود به المپیک در دوره بعدی بازی ها می ارزد.

این تحلیلی است که ما نسبت به وضعیت تیم امید داریم اما از چهره مهدی مهدوی کیا در اردوی تیم ملی امید در کمپ تیم های ملی پیش از سفر به بغداد مشخص بود استراتژی اش تنها کسب تجربه در بازی های تاشکند نیست. می شد جدیت را در چهره او خواند. اگر به عقب برگردیم می توانیم با خود تکرار کنیم که تیم ملی امید در بازی دوستانه با نساجی و پرسپولیس و حتی گل گهر جسورانه بازی کرد. پرس از جلو به همراه بازی ترکیبی زمانی که صاحب توپ بود و در برابر تیم های لیگ برتر دو پیروزی پر گل و یک شکست خفیف را در کارنامه خود ثبت کرد. مهدی مهدوی کیا در بازی های تاشکند تنها به کسب تجربه راضی نیست. این کسب تجربه اگر با نتیجه همراه باشد اثرگذاری بیشتری در روحیه ملی پوشان خواهد داشت و از همه مهم‌تر ادامه مسیر را برای این مربی و تیمش سهل‌تر می کند.

 

 

 

 


چهره بر افروخته مهدی مهدوی کیا به هنگام تمرینات تیم امید در کمپ تیم های ملی غیر قابل چشم‌پوشی است، جدیت و حتی عصبانیت. تاکید بر اجرای درست تمرینات و اینکه بازی های تاشکند به خاطر کسب تجربه نیست. باید تلاش کرد و مبارزه کرد و حتی نتیجه گرفت چراکه هر تیمی با نتیجه است که شخصیت می گیرد و بر بلندای سکوی افتخار می رود. شاید اگر تیم ملی امید در بازی های تاشکند نتیجه نگیرد هیچ کس خرده ای بر شاگردان مهدی مهدوی کیا نداشته باشد چرا که دو سال میانگین سنی آن‌ها نسبت به دیگر تیم‌ها پایین‌تر است اما به باور مهدی مهدوی کیا این بهانه خوبی برای از دست دادن نتیجه نیست و تیمی که می خواهد دست به یک کار بزرگ بزند و بعد از نیم قرن راهی المپیک شود باید بتواند در روزهای سخت تیم هم نتیجه گرا باشد.

پیش به سوی تاشکند؛ پیش به سوی فراهم کردن مقدمات صعود به المپیک. مهدی مهدوی کیا ماه هاست می گوید به صعود تیمی که ساخته به المپیک امیدوار است و قدم هایش به این سمت و سو است. هر چند آماده سازی تیم های ملی در ایران هیچ‌گاه ایده‌آل نبوده اما توانمندی های فردی و توانمندی های تاکتیکی می تواند ایران را به سمت و سویی ببرد که بعد از مدت ها و دهه ها طلسم عدم حضور در المپیک را بشکند.

عکس: امیر حسین خیرخواه

دیدگاهها