کد خبر : 1830395 | 02 تیر 1401 ساعت 22:04 | 31.1K بازدید | 3 دیدگاه

چمن سبز وطنی جوانه زد (عکس)

زمین چمن ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر با جوانه زدن بذر چمن، بالاخره پس از حدود ۱۱ ماه که با رنگ خاکی دیده می‌شد؛ دوباره سبز شد.

به گزارش ورزش سه و به نقل از ایرنا، سبز شدن چمن زمین ورزشگاه خانگی تیم فوتبال نساجی قائمشهر طی یکی دو روز اخیر سیمای این ورزشگاه را به وضعیت مطلوب مد نظر هواداران این تیم تغییر داد.

آماده‌سازی بستر ورزشگاه شهید وطنی برای کاشت بذر چمن با کیفیت نیمه نخست خرداد امسال پس از انجام فرآیندی طولانی به پایان رسید و در نهایت ۱۸ خرداد و پس از بذرپاشی نمادین توسط دسیار ویژه استاندار مازندران و مدیرکل ورزش و جوانان، کاشت مکانیزه بذر نیز آغاز شد. حالا یکی دو روز است که همسایگان ورزشگاه شهید وطنی که پنجره‌های مشرف به این ورزشگاه دارند رنگ سبز زمین را روز به روز پررنگ‌تر از قبل می‌بینند.

به گفته رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قائمشهر، رشد چمن تا کنون بدون اشکال طی شد و نگهداری از آن نیز در این مرحله مهم بخوبی در حال انجام است.

فرشید قدیمی گفت: از زمان کاشت چمن مرحله نگهداری آن نیز آغاز شده و با دقت کامل این فرآیند طی می‌شود که مشکلی برای چمن پیش نیاید. آبیاری چمن نیز با سیستم پمپاژ که در ورزشگاه ایجاد شده در حال انجام است. خوشبختانه همه اجزای سیستم آبیاری بدون هیچ مشکلی وارد چرخه آبیاری شد.

وی اظهار کرد: حدود یک هفته از کاشت مکانیزه بذر گذشته و پیش‌بینی می‌کنیم نهایتا تا ۴۰ روز دیگر چمن به مرحله بهره‌برداری کامل برسد. یعنی علاوه بر رشد لازم، اصلاح و تسطیح چمن نیز انجام می‌شود و چمن ورزشگاه برای میزبانی نساجی از هفته نخست رقابت‌ها به طور کامل آماده خواهد بود.

دیدگاهها