کد خبر : 1831172 | 07 تیر 1401 ساعت 20:00 | 22.2K بازدید | 19 دیدگاه

یورگن کهلر:

قهرمان فصل بعد آلمان، دورتموند است نه بایرن

یورگن کهلر، از ستاره‌های بزرگ ساله‌ای گذشته فوتبال آلمان، می‌گوید دوران حاکمیت بایرن مونیخ بر فوتبال این کشور به پایان رسیده است.

به گزارش "ورزش سه"، یورگن کهلر، از ستاره‌های نام‌آشنای سال‌های گذشته فوتبال آلمان و یکی از پرسابقه‌‌ترین ستاره‌های مانشافت، به بایرن مونیخ هشدار داد که حتی با وجود خریدهای بزرگی مثل سادیو مانه، دوران حکمرانی بی‌رقیبش بر فوتبال آلمان به پایان رسیده. کهلر می‌گوید حالا نوبت دورتموند است و فصل آینده شانس اول قهرمانی این تیم خواهد بود.

این صحبت‌های کهلر در حالی مطرح می‌شود که بایرن مونیخ در 10 فصل گذشته قهرمان بوندس‌لیگا بوده. البته آخرین تیمی که موفق شده در روند قهرمانی‌های همیشگی بایرن خلل ایجاد کند دورتموند بوده. زردپوشان آلمانی در سال 2012 زمانی که یورگن کلوپ را روی نیمکت داشتند موفق شدند قهرمان بوندس‌لیگا شوند. اما از آن زمان تا امروز دیگر هیچ تیمی نتوانسته مانع از قهرمانی‌های پیاپی بایرن شود.

یورگن کهلر در ستون خود در نشریه آلمانی کیکر نوشت:" من معتقدم سال آینده شانس اول قهرمانی بوندس‌لیگا بدون هیچ شک و شبهه‌ای دورتموند است و نه بایرن".

کهلر در یادداشت خود به تغییراتی که بایرن امسال تابستان از سر می‌‌گذراند اشاره کرده و جدایی احتمالی رابرت لواندوفسکی را ضربه مهمی بر پیکره بایرن دانست. با اینکه بایرن به‌عنوان جانشین لواندوفسکی، ستاره بزرگی مثل سادیو مانه را به‌خدمت گرفته اما کهلر مدعی است که این خرید برای باواریایی‌ها کافی نخواهد بود.

ستاره بزرگ سال‌ها پیش فوتبال آلمان در ادامه یادداشت نوشت:" سادیو مانه مهاجمی با مهارت‌های استثنایی است ولی او نمی‌تواند جانشین لواندوفسکی به‌عنوان یک مهاجم کلاسیک باشد".

دیدگاهها