کد خبر : 1837642 | 20 مرداد 1401 ساعت 09:58 | 21.4K بازدید | 18 دیدگاه

درخشش خیره‌کننده کورتوا؛ دروازه رئال باز نمی‌شود!

تیبو کورتوا، دروازه‌بان رئال مادرید، شب گذشته عملکرد درخشانی در ترکیب این تیم داشت تا یک قهرمانی دیگر را تجربه کند.

درخشش خیره‌کننده کورتوا؛ دروازه رئال باز نمی‌شود!

به گزارش "ورزش سه"، رئال مادرید شب گذشته در دیدار سوپر جام اروپا به مصاف آینتراخت فرانکفورت رفت و موفق شد با نتیجه 0-2 در هلسینکی فنلاند به پیروزی برسد و جام قهرمانی این رقابت‌ها را از آن خود کند. 
دو تیم در نیمه اول عملکرد خوب و نسبتا نزدیکی داشتند اما بار دیگر این کورتوا بود که در دروازه رئال مادرید تعیین‌کننده ظاهر شد و توانست تیم کارلو آنچلوتی را به خوبی در جریان بازی حفظ کند. 
این دروازه‌بان بلژیکی که پیش از این در رقابت‌های لیگ قهرمانان فصل گذشته و خصوصا بازی فینال برابر لیورپول توانسته بود نقش مهمی را در پیروزی رئال ایفا کند، در بازی شب گذشته برابر آینتراخت نیز سه مهار درخشان داشت.


شاید جذاب‌ترین صحنه‌ای که روی دروازه او رقم خورد در نیمه اول این بازی و توسط دایچی کامادا، ستاره ژاپنی آینتراخت، بود که شوتی سرکش و تماشایی را از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه رئال شلیک کرد اما کورتوا که کمی از دروازه بیرون هم آمده بود توانست با هوشیاری و با یک شیرجه دیدنی این توپ را با یک دست دفع کند و مانع از گلزنی تیم حریف در این بازی شود. 
کورتوا با کلین شیت در بازی شب گذشته به اولین دروازه‌بان پس از ویکتور والدس، دروازه‌بان سابق بارسلونا، از سال 2009 تبدیل  شد که توانسته است در یک سال در فینال لیگ قهرمانان و دیدار سوپرجام اروپا دروازه خودش را بسته نگه دارد. 
او همچنین آماری خیره‌کننده را از نظر تعداد مهارها در این دو فینال به ثبت رساند. این دروازه‌بان بلژیکی در دو فینال لیگ قهرمانان و سوپر جام اروپا با 14 شوت روبه‌رو شده و هر 14 شوت را مهار کرده است که آماری باورنکردنی برای او و خوشحال کننده برای کادر فنی رئال و هواداران این تیم به حساب می‌آید که چنین سد محکمی را در دروازه دارند.

دیدگاهها