کد خبر : 1838464 | 24 مرداد 1401 ساعت 16:58 | 11.5K بازدید | 3 دیدگاه

رسول معتمدی و دومین هت تريك طلایی کاروان ایران

در رقابت های دسته 102 کیلوگرم وزنه برداری بازی های همبستگی کشورهای اسلامی، رسول معتمدی موفق شد 3 مدال طلا را از آن خود کند.

رسول معتمدی و دومین هت تريك طلایی کاروان ایران

به گزارش "ورزش سه"، آخرین روز از رقابت های رشته وزنه برداری در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در حالی از ظهر امروز آغاز شده است که قرار است 6 نماینده کشورمان به روی تخته بروند تا شاهد یکی از شلوغ ترین روزهای تاریخ وزنه برداری کشورمان باشیم. نخستین وزنه برداران کشورمان در دسته 102 کیلوگرم به میدان رفتند که رسول معتمدی توانست در هر سه بخش یک ضرب، دوضرب و مجموع به مدال طلا برسد تا تعداد مدال های طلای وزنه برداری ایران در قونیه را به عدد 9 برساند.


در رقابت های حرکت یک ضرب، ابتدا امیر حقوقی به روی تخته آمد و توانست وزنه 165 کیلوگرمی را مهار کند. پس از او نوبت به رسول معتمدی رسید تا کار خود را با مهار وزنه 171 کیلویی آغاز کند؛ وزنه ای که امیر حقوقی در بالای سر بردن آن ناکام بود تا با سه چراغ قرمز داوران مواجه شود. این وزنه بردار 28 ساله در آخرین انتخاب خود نیز پشت وزنه 173 کیلوگرمی ایستاد که آن را نیز نتوانست بالای سر ببرد تا با همان 165 کیلوگرم به کار خود پایان داده و پنجم شود. در شرایطی که تنها یک حرکت برای داداش داداش بایلی آذربایجانی باقی مانده بود، معتمدی برای دومین بار به روی تخته آمد اما در مهار وزنه 175 کیلوگرمی ناکام بود تا شاهد سومین حرکت ناموفق متوالی نمایندگان ایران باشیم. پس از این که وزنه بردار آذربایجانی نتوانست وزنه 177 کیلویی را به ثبت برساند، معتمدی نیز پشت همان وزنه ایستاد که این بار آن را با موفقیت بالای سر برد تا قهرمان جهان با همان رکوردی به مدال طلا برسد که در قهرمانی جهان 2021 به ثبت رسانده بود. در پایان حرکات یک ضرب، داداش داداش بایلیِ آذربایجانی و شرف الدین امیردینوف ازبکستانی به ترتیب با 174 و 172 کیلو، مدل های نقره و برنز را از آن خود کردند.


در دو ضرب نیز ابتدا امیر حقوقی بر روی تخته حاضر شد و در دو حرکت نخست خود به ترتیب وزنه های 202 و 211 کیلوگرمی را مهار کرد اما در حرکت سوم خود از پس وزنه 217 کیلویی برنیامد؛ وزنه ای که مهار آن می توانست او را به مدال برنز دو ضرب برساند. این وزنه بردار تبریزی با همان 211 کیلو در دو ضرب چهارم شد تا با مجموع 376 کیلوگرم عنوان پنجم مجموع را نیز از آن خود کند. آخرین نفری که در حرکات دو ضرب کار خود را شروع کرد، وزنه بردار اهل سده لنجان یعنی رسول معتمدی بود که وزنه 217 کیلوگرمی را بالای سر برد تا به صدر جدول برود. اما رقیب او در دوضرب آرتیوم آنتروپوف قزاق و نایب قهرمان دوضرب جهان در دسته 96 کیلوگرم بود که با مهار وزنه 222 کیلویی در حرکت دوم خود، کار را برای معتمدی سخت کرد. نماینده کشورمان پشت وزنه 223 کیلوگرمی ایستاد و به هر زحمتی که بود که آن را بالای سر برد تا از دست دادن وزنه 225 کیلوگرمی توسط رقیب قزاقستانی، مدال طلای دو ضرب را نیز نصیب وزنه بردار 24 ساله کشورمان کند. قهرمان سال 2021 جهان که در رکوردگیری تیم ملی به صورت غیر رسمی رکورد های دو ضرب و مجموع دنیا را شکسته بود، برای حرکت سوم خود وزنه 232 کیلوگرمی را درخواست کرد تا به رکورد دوضرب جهان حمله کند اما به دلیل وقت کمی که داشت، نتوانست به تمرکز لازم دست پیدا کند و این وزنه قبل از بلند شدن از دستانش رها شد تا با همان 223 کیلوگرم، حدنصاب مجموع خود را به 400 کیلو رسانده و 3 مدال طلا را به خود اختصاص دهد. در رقابت های دوضرب، آرتیوم آنتروپوف از قزاقستان با 222 کیلو و بک دولت رسولبکوف از قرقیزستان با 216 کیلو به مدال های نقره و برنز رسیدند. این دو وزنه بردار به ترتیب با ثبت مجموع 386 و 385 کیلوگرم، مدال های نقره و برنز مجموع را نیز از آن خود کردند.

دیدگاهها