کد خبر : 1846530 | 12 مهر 1401 ساعت 16:55 | 29.2K بازدید | 7 دیدگاه

7 شهر فرانسه جام جهانی را تحریم کردند

بازی های جام جهانی قطر در میادین بزرگ و پارک‌های هفت شهر بزرگ فرانسه از جمله پاریس و مارسی پخش نخواهند شد.

7 شهر فرانسه جام جهانی را تحریم کردند

به گزارش "ورزش سه"، نزدیک به 50 روز دیگر جام جهانی 2022 قطر شروع خواهد شد و پس از یک ماه رقابت، قهرمان مشخص می شود. فرانسه نیز یکی از حاضران در جام جهانی است و مدافع عنوان قهرمانی نیز محسوب می شود ولی هفت شهر بزرگ این کشور از جمله پاریس، بر خلاف روال دوره های قبل، بازی های جام جهانی را در صفحه نمایش‌های عظیم شهری پخش نخواهند کرد. این حرکت به نشانه اعتراض به نقض حقوق بشر در کشور قطر(مرگ تعداد زیادی کارگر هنگام ساخت ورزشگاه های جام جهانی) و تاثیرات مخرب زیست محیطی است.

لیل اولین شهری بود که پخش بازی های جام جهانی در میادین بزرگ شهر و پارک ها را تحریم کرد و سپس شهرهای پاریس، استراسبورگ، بوردو، رودز، مارسی و نیس نیز حرکتی مشابه انجام دادند. 

در بیانیه شهرداری مارسی آمده است:«با تعهد به ارزش‌های انسانی و همبستگی در ورزش، نمی‌توانیم به ارتقای جام جهانی 2022 قطر کمک کنیم.» در این بیانیه آمده است که جام جهانی قطر به یک فاجعه انسانی و زیست محیطی تبدیل شده است.

اما نکته جالب در مورد شهر پاریس است که مهمترین باشگاه ورزشی این شهر یعنی پاری سن ژرمن تحت مالکیت دولت قطر قرار دارد و در بیشتر نقاط شهر، تبلیغات این کشور به چشم می خورد.

دیدگاهها