کد خبر : 1851827 | 13 آبان 1401 ساعت 18:00 | 86.4K بازدید | 24 دیدگاه

او اسطوره واقعی بارسلوناست

ژاوی: سخت‌ترین جلسه عمرم را با پیکه داشتم

ژاوی امروز از گفت‌و‌گو با جرارد پیکه در تابستان که در آن به او گفت در فصل جاری جایی در ترکیب ثابت نخواهد داشت، به عنوان سخت‌ترین جلسه عمرش یاد کرد. از نظر ژاوی بازنشستگی پیکه قابل پیش‌بینی بود.

ژاوی: سخت‌ترین جلسه عمرم را با پیکه داشتم

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا فردا شب در نوکمپ میزبان آلمریاست و این شانس را دارد تا با کسب پیروزی موقتا به رده نخست لالیگا صعود کند و بالاتر از رئال قرار بگیرد ولی این بازی تحت تاثیر خداحافظی غیرمنتظره جرارد پیکه از فوتبال قرار گرفته است. قرار است پیکه فردا شب آخرین بازی خود در نوکمپ را انجام دهد.

1759613

ژاوی در نشست خبری این بازی گفت:«روی کسب سه امتیاز بازی تمرکز کرده ایم و پیروزی بر آلمریا برای ایجاد فشار روی رئال مادرید بسیار مهم است، هرچند این بازی تحت تاثیر خداحافظی پیکه قرار گرفته است. پیکه مستحق هر تعریف و تمجیدی است و او خودش را وقف بارسلونا کرد. جرارد احساس می کرد که کمتر از گذشته برای بارسا مفید است و خودش را در رختکن مثل قبل با اهمیت نمی دید. برای من هم در فصل 15-2014 همین اتفاق رخ داد و تصمیم به جدایی گرفتم. معتقدم تصمیم پیکه قابل پیش بینی بود. اینکه جرارد قرارداد داشت و مبلغ هنگفتی را به باشگاه بخشید، حرکتی قابل تحسین از سوی او بود. او اسطوره بارسلوناست و امیدوارم هواداران فردا به بهترین شکل با او وداع کنند.»

1759614

ژاوی در مورد گفت‌وگو با پیکه در تابستان گفت:«به جرارد در تابستان گفتم که بازیکن ثابت نخواهد بود و روی مدافعانی دیگر برای ترکیب اصلی حساب می کنم. سخت‌ترین جلسه و گفت‌وگوی همه عمرم بود. برای جرارد احترام زیادی قائلم و حالا مشخص شده که برای او نیمکت نشینی قابل هضم نبود و تصمیم به بازنشستگی گرفت.»

ژاوی در مورد تصمیم به نیمکت نشین کردن پیکه گفت:«مسئولیت بسیار بزرگی روی دوش من است و من صلاح تیم را می خواهم. برای من این تصمیم بسیار سخت بود چون سال ها با جرارد هم‌تیمی بودم ولی در نهایت باید برای تیم بهترین تصمیم را می گرفتم، هرچند برای او ناخوشایند بود. نمی دانم تصمیمم در مورد جرارد منصفانه بود یا خیر ولی من همیشه با او صادق بودم. جرارد الگویی برای تیم و همه کاپیتان ها بود.»

1747365

فیکس بودن پیکه در بازی فردا:«مشخص نیست. خواهیم دید.»

ژاوی در مورد اینکه بازنشستگی پیکه به موقع بود یا خیر گفت:«بسته به شرایط او تصمیم به خداحافظی از فوتبال گرفت. در هر صورت برایش بهترین ها را می خواهم. هر زمان در زمین بود همه توانش را گذاشت و در ادامه زندگی برای او آرزوی موفقیت می کنم.»

دیدگاهها