کد خبر : 1854876 | 01 آذر 1401 ساعت 11:54 | 1.9K بازدید | 0 دیدگاه

میرزاده: در سال‌های قبل هم شرایط لیگ فرنگی همین بود

حضور در اردوی تیم ملی منفعت مالی برای مربی ندارد

مربی تیم ملی کشتی فرنگی تأکید کرد، لیگ فرنگی به لحاظ کمی و کیفی تفاوت‌های زیادی با کشتی آزاد دارد و در سال‌های قبل هم میزان استقبال از لیگ این رشته به همین شکل بوده است.

حضور در اردوی تیم ملی منفعت مالی برای مربی ندارد

به گزارش "ورش سه" سیدصابر میرزاده در گفت‌وگو با تسنیم در مورد حضورش در لیگ برتر فرنگی همراه با تیم سازین سعید اندیمشک اظهار داشت: با توجه به اینکه با تیم سید بابل قهرمان لیگ دسته اول شدیم و خودمان در مسابقات لیگ برتر شرکت نکردیم، یکسری از بچه‌های ما به تیم سازین سعید رفتند و مدیرعامل این باشگاه خواست که من هم کمک کنم که به‌عنوان مربی در کنار این تیم قرار گرفتم.

وی در مورد اینکه آیا این تیم ملی‌پوش جذب خواهد کرد یا خیر، گفت: به لحاظ مالی دو تیم سپاهان و فولاد شرایط جذب ملی‌پوش دارند. لیگ از نظر مالی یک کمک به کشتی‌گیران خصوصاً نفرات رده‌های سنی جوانان و امید است. شرایط لیگ فرنگی به شکلی است که اسپانسرها خیلی سمت آن نمی‌آیند، سال‌های قبل هم همین بود. شما کمیت و کیفیت دو رشته آزاد و فرنگی را با هم مقایسه کنید، در مازندران حتی نفر ششم‌شان هم خوب است و می‌توان جزو چند کشتی‌گیر برتر جهان قرار بگیرد، مردم هم این رشته را خیلی دنبال می‌کنند، اما در کشتی فرنگی تنها سه استان فارس، خوزستان و مازندران در آن مدعی هستند و ما به لحاظ فنی و کمی کاملاً شرایطی متفاوت را با رشته آزاد داریم.

این مربی سازنده مازندرانی که تیم ملی فرنگی را در سفر به جام جهانی باکو همراهی کرد، راجع به اینکه آیا از این پس عضو کادر فنی تیم ملی فرنگی خواهد بود، تصریح کرد: افتخار این را داشتم که کنار حسن رنگرز بوده و به او کمک کردم. علیرضا دبیر هم به ما اعتماد کرد. حالا تا ببینیم نظرشان برای آینده چیست. البته که سرمربی تیم ملی در صحبت‌هایش عنوان کرد که با همین کادر ادامه می‌دهیم. اگر بودیم تا جایی که از دست‌مان برمی‌آید کمک خواهیم کرد. من قبلاً هم حرفم این بود که جایگاه ما به‌عنوان مربی سازنده کجاست. حرف ما هم صرفاً برای کمک به کشتی بود، وگرنه حضور در اردوی تیم ملی منفعت مالی برای مربی ندارد، اما سطح فنی ما هم بالا می‌آید، ضمن اینکه به کشتی کمک خواهیم کرد.

دیدگاهها