کد خبر : 1855270 | 03 آذر 1401 ساعت 13:37 | 85.6K بازدید | 11 دیدگاه

انتظاری: از نتیجه مقابل انگلیس همه شوکه شدند

آسیا نمک روی زخم ایران پاشید

پیشکسوت پرسپولیس معتقد است باید بازیکنان ایران در دومین بازی مرحله گروهی با انگیزه بالا به میدان بروند.

آسیا نمک روی زخم ایران پاشید

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی فوتبال کشورمان باید روز جمعه در دومین بازی خود از گروه B جام جهانی به مصاف تیم ملی ولز برود. این در حالی است که با توجه به باخت سنگین مقابل انگلیس حالا شاگردان کی‌روش برای زنده نگه داشتن شانس صعودشان محکوم به پیروزی برابر گرت بیل و یارانش هستند. در همین خصوص خبرنگار ما گفتگویی با سهراب انتظاری مهاجم سال های نه چندان دور فوتبال ایران انجام داده که در ادامه می‌خوانید:

* نتیجه بازی با انگلیس را اینگونه پیش بینی می کردید؟
باخت به انگلیس یک اتفاق بسیار ناگوار بود. هیچکس چنین باختی را پیش بینی نمی کرد. قطعا همه فوتبال دوستان از این نتیجه شوکه شدند. بعید می دانم فاصله فوتبالی ما با انگلیس اینقدر زیاد باشد. تا پیش از این ما ثابت کرده بودیم که مقابل تیم های بزرگ خوب بازی می‌کنیم. به عنوان مثال مقابل آرژانتین، اسپانیا و پرتغال خیلی خوب بودیم و وقتی با چنین سابقه ای مقابل انگلیس حاضر شدیم قطعا انتظار نتیجه بهتری داشتیم.

* فکر می کنید مهمترین دلیل این شکست چه بود؟
یکی از اصلی ترین دلایل این باخت را باید تعویض اجباری بیرانوند بدانیم. مصدومیت زودهنگام این بازیکن شوک بدی به تیم داد. خاطرتان باشد در جام جهانی 98 احمدرضا عابدزاده نقش کلیدی در نتایج تیم ملی ما داشت و دلگرمی مدافعین تیم بود. با این مثال نمی خواهم سید حسین حسینی را زیر سوال ببرم اما با توجه به تجربه ای که بیرانوند از جام جهانی داشت فکر می کنم اگر او درون دروازه بود خیلی می توانست به تیم کمک کند.

* درباره بگو‌ مگو سرمربی تیم ملی با گروهی از هواداران در پایان بازی صحبت کنید.
واقعیت این است که دو دوره قبلی جام جهانی کی روش ما را به جام برد اما این مرتبه ما او را به جام جهانی بردیم. صورت مسئله این است که ما شکست بسیار بدی مقابل انگلیس خوردیم و سرمربی تیم باید ضمن اینکه مسئولیت این باخت را بپذیرد، به نظر هواداران نیز احترام بگذارد. هیچکس حق ندارد به هوادار تیم ملی کشورمان بی احترامی کند چرا که توهین به هوادار ایرانی توهین به مردم ایران است.

* بازی با ولز را چطور می بینید؟
قبلش باید این را بگویم که عربستان و ژاپن با بردن دو قدرت بزرگ فوتبال دنیا یعنی آرژانتین و آلمان نمک به زخم ما ریختند. آنچه در بازی با انگلیس خیلی به چشم آمد کم انگیزگی بازیکنان بود. فکر میکنم یکسری بازیکنان اشباع شده‌اند و میل چندانی برای جنگندگی ندارند. اگر بخواهیم مقابل ولز هم اینگونه ظاهر شویم قطعا تنبیه بدتری در انتظارمان است. شرایط اینگونه است که ولز بعد از تساوی با آمریکا شانس صعود خود را بردن تیم ملی ما می‌داند و این یعنی بچه های ما باید در این بازی با یک سیستم جدید و هوشمندانه به میدان بروند تا ان‌شاالله نتیجه لازم را بگیرند.

دیدگاهها