کد خبر : 1866684 | 05 بهمن 1401 ساعت 14:10 | 5.9K بازدید | 6 دیدگاه

علیرضا استکی گزینه سرمربیگری تیم ملی شد

استارت MMA در ایران، بانوان فعلا ممنوع!

اولین مسابقات رسمی MMA در ایران از روز جمعه با حضور 42 ورزشکار استارت می خورد.

استارت MMA در ایران، بانوان فعلا ممنوع!

به گزارش "ورزش سه"، از مدت‌ها قبل رشته MMA که به عنوان یک ورزش زیرزمینی شناخته می شد، به عنوان زیرمجموعه فدراسیون ورزش های رزمی فعالیت خود را آغاز کرده و قرار است جمعه هفته جاری اولین مسابقه رسمی این رشته با حضور 42 ورزشکار در بخش مردان آغاز شود. 
این مسابقات برای نخستین‌بار به صورت قانونی و رسمی در ایران با موافقت وزارت ورزش و زیر نظر فدراسیون ورزش‌های رزمی برگزار می‌شود و احتمالا از جذابیت های خاصی هم برخوردار خواهد بود. 
امید نوروزی، رییس انجمن MMA در نشست خبری اولین دوره رقابت‌های MMA قهرمانی کشور در ایران گفت: "سعی ما این بود که ورزشکاران کشورمان مجبور نباشند به صورت زیرزمینی فعالیت کنند و پول‌های زیادی را برای حضور در مسابقات خارجی و ثبت رکورد هزینه کنند. ما می‌خواهیم بهترین‌های ایران را جذب کنیم که پیش از این بخاطر مباحث مالی شرایط اعزام به خارج از کشور را نداشتند و دوست دارند دیده شوند. با تبعیت از قوانین داخل کشور و قوانین جهانی به دنبال این هستیم این رشته را در ایران گسترش دهیم و همچنین ورود مبارز از خارج از کشور به ایران داشته باشیم."

1795323

همچنین سیامک خرمی در نشست خبری برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور MMA گفت: "مذاکراتی را با علیرضا استکی برای قبول هدایت تیم ملی داشته‌ایم و منتظر پاسخ او هستیم. اولین دوره مسابقات کشوری این رشته با حضور ۴۰ ورزشکار برگزار می شود. تیم ملی نیز با شناسایی افراد برتر مسابقات قهرمانی کشور تشکیل خواهد شد."
وی درباره امکان فعالیت بانوان در این رشته گفت: "وزارت ورزش علی رغم پیگیری‌های زیاد نظر مثبتی دراین‌باره ندارد و تا امروز با آن مخالفت کرده است. آسیب این رشته از فوتبال کمتر است چرا که نفراتی که در این رشته فعالیت می‌کنند فنون را می‌شناسند و آسیبی به یکدیگر وارد نمی‌کنند. برخلاف تصور موجود، ورزشکاران این رشته بسیار فروتن، آرام و فنی هستند."

دیدگاهها