کد خبر : 1868604 | 16 بهمن 1401 ساعت 09:19 | 19.3K بازدید | 5 دیدگاه

برگی از تاریخ؛

ناصرحجازی و شیرین ترین لحظه زندگی (عکس)

ناصر حجازی دروازه بان نامدار استقلال و یکی از محبوبترین فوتبالیست‌های ایران در بین هواداران آبی و قرمز است.

ناصرحجازی و شیرین ترین لحظه زندگی (عکس)

به گزارش " ورزش سه "، ناصر حجازی ستاره دوست داشتنی فوتبال ایران و دروازه بان دوم قرن آسیا بعد از محمد الدعیه عربستانی است. دروازه‌بانی خوش چهره و خوش تیپ که سابقه قهرمانی با ایران در جام ملت‌های آسیا و حضور در جام جهانی را نیز در کارنامه خودش دارد و با استقلال به مقام قهرمانی در جام تخت جمشید و باشگاه‌های تهران به عنوان بازیکن و جام آزادگان به عنوان مربی نیز رسیده است. حجازی که اصلیتی تبریزی داشت و در منطقه سلسبیل تهران بزرگ شده بود، بعد از حضور در ورزش بسکتبال و رسیدن به تیم جوانان ایران به طور اتفاقی وارد ورزش فوتبال شد و یکی از مفاخر ایران در این رشته لقب گرفت.

از  حجازی که در سن 61 سالگی و بعد از دوره زیاد بیماری سرطان جان به  جان آفرین تسلیم کرد، دو فرزند باقی مانده است. آتیلا و آتوسا که هر دو به ورزش و فوتبال علاقه‌مند بودند. آتیلا فوتبال را انتخاب کرد و حتی به پیراهن استقلال هم رسید. ضربات مطمئن او در نواختن پنالتی‌ها در اواسط دهه 70تا اواخر آن، او را به عنوان پنالتی زن استقلال معرفی کرده بود. آتوسا در رشته فوتسال به فعالیت ورزشی پرداخت و تا پوشیدن پیراهن تیم ملی نیز پیش رفت.

در تصویر حجازی را با لبخندی زیبا در کنار آتیلا تازه متولد شد می‌بینیم. 22 تیر 1355 و زمانی که حجازی تنها 27 سال سن داشت و هنوز به افتخار رسیدن به عنوان اولین دروازه‌بان ایران در جام‌های جهانی نرسیده بود. روزهایی که حجازی نه تنها بهترین دروازه‌بان ایران ، بلکه بهترین دروازه‌بان آسیا بود تا بعدها بتواند لقب دومین دروازه‌بان قرن آسیا را به نام خود بزند.

1798465

دیدگاهها