کد خبر : 1869423 | 20 بهمن 1401 ساعت 00:34 | 19.1K بازدید | 27 دیدگاه

پیروزی قاطع برای رسیدن‌ به فینال جام باشگاه‌های جهان

رئال ۴-1 الاهلی: امشب خبری از شگفتی نبود

رئال مادرید با کسب برتری قاطع 4-1 برابر الاهلی مصر، به فینال جام باشگاه‌های جهان راه پیدا کرد.

رئال ۴-1 الاهلی: امشب خبری از شگفتی نبود

به گزارش “ورزش سه” از ساعت ۲۲:۳۰ چهارشنبه، رئال مادرید به عنوان قهرمان اروپا بالاخره وارد مسابقات جام باشگاه‌های جهان شد و در مرحله نیمه نهایی برابر الاهلی مصر قرار گرفت.

دیداری که بر خلاف تصور، با نمایش خوب نماینده آفریقا آغاز شد و الاهلی موقعیت‌های خوبی برای گلزنی به دست آورد که توسط محمد شریف و البته حسین شحات از بین رفت و درخشش لونین، گلر رئال مانع از فروپاشی دروازه این تیم بود.

شاید جدی‌ترین موقعیت شاگردان آنچلوتی در دقیقه ۲۹ به دست آمد. جایی که رودریگو از اشتباه مدافعان الاهلی نهایت استفاده را برد و با نفوذ به محوطه جریمه در موقعیت گلزنی قرار گرفت که ضربه او به تیرک دروازه برخورد کرد.

اما این پایان کار در نیمه اول را مهاجم برزیلی رئال مشخص کرد. وینیسیوس  در دقیقه ۴۲ از اشتباه متولی، مدافع شماره چهار الاهلی، به خوبی بهره برد و با دزدیدن توپ به محوطه جریمه رفت و سپس با ضربه چیپ تماشایی، گل اول رئال را به ثمر رساند تا کهکشانی‌ها برنده به رختکن بروند.

1800035

با شروع نیمه دوم، رئال به الاهلی اجازه خودنمایی نداد. در دقیقه ۴۶، با پاس استثنایی مودریچ، رودریگو‌ با دروازه‌بان الاهلی تک به تک شد و ضربه او‌‌ را محمد الشناوی دفع کرد، اما در ادامه فدریکو والورده در موقعیت گلزنی قرار گرفت و توانست با شوت محکمی، دروازه خالی الاهلی را برای بار دوم باز کند.

در دقیقه ۶۴، حسین شحات از سمت راست نفوذی را به محوطه جریمه انجام داد و قصد داشت از سد کاماوینگا بگذرد که با خطای این بازیکن فرانسوی، داور نقطه پنالتی را نشان داد. علی معلول چپ‌پا پشت این ضربه ایستاد و با ضربه‌ای به سمت راست گل اول الاهلی را به ثمر رساند.

1800037

در دقیقه ۸۵ با بی‌احتیاطی مدافع الاهلی، وینیسیوس با تماس کوچکی روی زمین افتاد. در ابتدا آندرس ماتونته، داور بازی، پنالتی اعلام نکرد اما در ادامه با استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی نقطه پنالتی را به نفع رئال نشان داد. ضربه‌ای که مودریچ‌ برای نواختنش پشت توپ ایستاد، اما ضربه او‌ را محمد الشناوی به زیبایی دفع کرد تا فاصله به دو گل نرسد.

1800034

اما رئالی‌ها دست‌بردار نبودند و در دقیقه ۲+۹۰ بعد از همکاری عالی بین سبایوس و رودریگو، مهاجم جوان برزیلی رئال با دروازه‌بان الاهلی تک به تک شد و با ضربه‌ای نرم و فنی در نهایت گل سوم رئال را به ثمر رساند.

1800039

این گل هم پایان کار نبود. در هشتمین دقیقه از وقت‌های اضافه، سرخیو آریباس تنها ۳۰ ثانیه پس از ورود به زمین، با شوت دقیقی از داخل محوطه جریمه گل چهارم رئال را وارد دروازه شناوی کرد تا برتری قاطعی نصیب کهکشانی‌ها شود.

در نهایت رئال مادرید با کسب پیروزی ۴-۱ به فینال رقابت جام باشگاه‌های جهان رسید و روز شنبه باید برابر الهلال عربستان بازی کند. الاهلی مصر نیز در دیدار رده‌بندی مقابل فلامینگو قرار می‌گیرد.

1800038

دیدگاهها