کد خبر : 1897459 | 05 فروردين 1402 ساعت 15:51 | 49.5K بازدید | 17 دیدگاه

توخل: خودم هم از حضور در بایرن تعجب کردم!

توماس توخل، سرمربی جدید بایرن مونیخ، می‌گوید انتظار حضور روی نیمکت بایرن در این مقطع را نداشته است.

توخل: خودم هم از حضور در بایرن تعجب کردم!

به گزارش "ورزش سه"، باشگاه بایرن مونیخ شب گذشته اعلام کرد که قراردادی را با توخل به امضا رسانده و از این به بعد او روی نیمکت این تیم خواهد نشست. 

این مربی آلمانی جانشین ناگلزمان شده است که پس از شکست برابر بایرلورکوزن و قرار گرفتن در جایگاه دوم جدول رده‌بندی با یک امتیاز اختلاف نسبت به دورتموند صدرنشین از هدایت این تیم برکنار شد. 

مراسم معارفه توخل از دقایقی قبل در ورزشگاه آلیانز آرنا آغاز شده و این مربی آلمانی برای اولین بار به عنوان سرمربی بایرن مونیخ در کنار حسن صالح حمیدزیچ و اولیور کان روبه‌روی خبرنگاران قرار گرفته است. 

سرمربی جدید بایرن در ابتدای صحبت‎‌هایش گفت: «مطمئنا این که باشگاه بایرن تصمیم گرفته با من تماس بگیرد و همکاری کند باعث افتخار است. وقتی شما قراردادی را امضا می‌کنید، افتخار بزرگی است. به صورت ویژه از اطمینان اولیور کان، حسن صالح حمیدزیچ، هربرت هاینر و اولی هوینس تشکر می‌کنم. وقتی شما در لیگی خارج از آلمان کار می‌کنید، بیشتر متوجه اهمیت این تیم می‌شوید. بایرن یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌های اروپا و دنیا است.

پیروزی و قهرمانی در دی‌ان‌ای باشگاه بایرن است و این موضوع در سبک بازی آن‌ها هم دیده می‌شود. این تیم یکی از با استعدادترین و بهترین تیم‌ها در اروپا است. من بی‌صبرانه منتظر کار با این بازیکنان هستم. شما می‌توانید با داشتن چنین بازیکنانی برای به دست آوردن هر جامی رقابت کنید.»

1835466

او درباره غیرمنتظره بودن حضورش در این تیم اظهار داشت: «زمان‌بندی این اتفاق واقعا دور از انتظار بود. من هم تعجب کردم و انتظارش را نداشتم چون پیش از آن تماسی گرفته نشده بود. فکر می‌کردم که قرار است در خارج از کشور به کارم ادامه دهم. اولین مصاحبه سه‌شنبه شب بود. بزرگی این چالش عامل مهمی در این تصمیم بود و من می‌خواستم این کار را انجام دهم.»

توخل درباره اهدافش در بایرن اضافه کرد: «ما فرصت زیادی نداریم. احتمالا تا جمعه هیچ دیدار ملی‌ای را نخواهم دید. هنوز می‌توانیم در همه رقابت‌ها قهرمان شویم. بنابراین، همه چیز به جزئیات بستگی دارد. من ایده مشخصی برای انجام کارها دارم و واقعا منتظر اجرایی کردنش هستم. هدف ما جنگیدن برای قهرمانی در تمامی رقابت‌ها است.»

این مربی آلمانی با اشاره به اهمیت برقراری ارتباط با بازیکنان ادامه داد: «من طرفدار این ایده هستم که همه چیز در زمین تمرین مشخص و درست شود. وقتی سرمربی تیمی جدا می‌شود، تغییر بسیار بزرگی شکل می‌گیرد. سریع‌ترین راه برای کسب اعتماد بازیکنان این است که این کار را مستقیما در زمین انجام بدهیم. مطمئنا بحث درون گروهی و دریافت بازخورد از بازیکنان هم نقش مهمی دارد. این که مشغول تمرین شویم و خودمان را برای بازی یکشنبه شب آماده کنیم بسیار مهم است. از این راه می‌توان به سریع‌ترین روش ممکن اعتمادها را به دست آورد.»

سرمربی سابق چلسی با تمجید از عملکرد ناگلزمان مدعی شد: «یولیان شرایطی را در این تیم ایجاد کرد که ما حالا شانس قهرمانی در هر سه رقابتی که در آن حضور داریم را داشته باشیم. باید از این فرصت استفاده کرد. البته که خطرهایی هم وجود دارد اما ما عاشق فشار و استرس هستیم. عشق من به فوتبال بسیار بیشتر از این نگرانی‌ها است. باید با اعتماد به نفس پیش برویم و به دنبال قهرمانی در هر سه رقابت هستیم.»

1835436

او درباره اولین حضورش روی نیمکت در بازی برابر دورتموند گفت: «چالشی بزرگ‌تر از این که کار را با بازی برابر دورتموند آغاز کنیم وجود نداشت. این بزرگ‌ترین بازی در فوتبال آلمان است. این دیدار به خاطر تفاوت امتیاز در جدول و روند فوق‌العاده دورتموند بیشتر از همیشه حساس است. من منتظر این بازی هستم.»

توخل همچنین درباره اخراج ناگلزمان اظهار داشت: «کاملا با او احساس همدردی دارم اما این موضوع در حیطه مسئولیت من نیست. تماس گرفتن با او؟ مطمئنا به این زودی این کار را نمی‌کنم. نمی‌خواهم بی‌احترامی کنم. این که نظرش را بدانم، در حال حاضر به من کمکی نمی‌کند. در مقطعی دیگر از مسیرمان با هم روبه‌رو خواهیم شد و حرف خواهیم زد.»

دیدگاهها