کد خبر : 1897970 | 09 فروردين 1402 ساعت 00:14 | 16.7K بازدید | 13 دیدگاه

آلمان 2-3 بلژیک: تیم فلیک حریف دی‌بروینه نشد

آلمان که در خانه‌اش در یک بازی دوستانه به مصاف بلژیک رفته بود با نتیجه 3-2 مغلوب شاگردان دومنیک تدسکو شد.

آلمان 2-3 بلژیک: تیم فلیک حریف دی‌بروینه نشد

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی آلمان در دومین بازی دوستانه فیفادی مارس امشب در شهر کلن میزبان بلژیک بود. مانشافت با دریافت سه گل از  یانیک کاراسکو، رومرو لوکاکو و کوین دی‌بروینه و در مقابل با گل‌های نیکلاس فولکروگ از روی نقطه پنالتی و سرژ گنابری در دقایق پایانی، مسابقه را با نتیجه 3-2 به حریف واگذار کرد.

تیم ملی آلمان که به عنوان میزبان رقابت‌های یورو 2024 به شکل اتوماتیک سهمیه حضور در این رقابت‌ها را در اختیار داشته و در بازی‌های انتخابی شرکت نمی‌کند از فیفادی اخیر برای انجام بازی‌های دوستانه استفاده کرده است.

با اینکه آلمان در خانه‌اش بازی می‌کرد اما از همان دقایق ابتدایی مشخص بود که بلژیک تمایل بیشتری برای پیشروی دارد. اولین حمله شاگردان تدسکو در دقیقه 3 اتفاق افتاد که پاس عمقی خوب کاراسکو را تراشتگن با هوشیاری و خروج به موقع دفع کرد.

در دقیقه 6 لوکاکو با تصاحب توپ یک حمله را آغاز کرد و توپ را به دی‌بروینه سپرد. او متوجه شد که یانیک کاراسکو در سمت چپ فضایی گسترده در مقابل دارد و این ستاره اتلتیکو مادرید با عبور از وولف شوتی پرقدرت به سمت دروازه آلمان شلیک کرد که تراشتگن را هم تسلیم کرد تا اولین گل بلژیک به ثمر برسد.

1836480
1836481

تنها سه دقیقه بعد دی‌بروینه یک پاس بی‌کیفیت بازیکنان آلمان را قطع کرده و بدون معطلی روملو لوکاکو را پیدا کرد. مهاجم اینتر بدون اشتباه تراشتگن را مغلوب کرد تا شیاطین سرخ اروپا در خانه آلمان کار بزرگی کرده و در همان 10 دقیقه اول از حریف بزرگ‌شان با اختلاف دو گل پیش بیفتند.

1836482
1836483
1836484

کمتر از 10 دقیقه بعد بلژیک بار دیگر موقعیتی عالی برای گلزنی به دست آورد و می‌توانست اختلاف را به سه گل برساند. با اینکه آلمان صاحب کرنر شده بود توپ نصیب لوکه‌باکیو، وینگر بلژیکی هرتابرلین شد و او با یک پیشروی سریع سازمان دفاعی مانشافت را به هم ریخت. تراشتگن از دروازه بیرون آمد تا زاویه را برای او تنگ کند و ضربه لوکه‌باکیو با اختلافی اندک از کنار دروازه بیرون رفت.

دو دقیقه بعد لوکاکو روی یک کرنر بلژیک به توپ ضربه زد و تیر دروازه آلمان مانع از باز شدن دروازه این تیم شد. آلمان در بیست دقیقه اول آن‌قدر فاجعه بود که ممکن بود تا اینجا با اختلاف چهار گل از حریف عقب افتاده باشد.

در دقیقه 3۲ آلمان لئون گورتزکا را به دلیل مصدومیت از دست داد. هر چند به نظر می‌رسید فلیک از چند دقیقه قبل خودش را برای تعویض او آماده کرده بود. فلیکس نمچا به جای او وارد زمین شد. به دستور فلیک همزمان با این تعویض فلوریان ویرتز هم از زمین بیرون رفت و امره جان به میدان فرستاده شد.

در حالی که دو دقیقه به پایان نیمه اول باقی مانده بود یک پنالتی به سود آلمان اعلام شد. آلمان که از سمت چپ صاحب کرنر شده بود روی توپ ارسالی و اشتباهات دفاعی بلژیکی‌ها شاهد ضربه سر فولکروگ به سمت دروازه بود که لوکاکو با دستپاچگی توپ را روی خط دروازه با دست مهار کرد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. فولکروگ پشت توپ ایستاد و همان‌طور که در بازی قبلی مقابل پرو هر دو گل آلمان را به ثمر رسانده بود در این بازی هم پایش به گلزنی باز شد.

1836485
1836486

نیمه اول با برتری 2-1 بلژیک به پایان رسید و شاگردان فلیک که به خصوص در 20 دقیقه اول بازی بسیار بدی به نمایش گذاشته بودند به رختکن رفتند.

اولین موقعیت نیمه دوم نصیب آلمان شد. روی یک شروع مجدد توپ ارسالی تراشتگن به وولف رسید و او گنابری را در سمت راست صاحب توپ کرد. سانتر او در واقع مثل یک شوت بود که البته دقت لازم را نداشت و بیرون رفت.

در دقیقه 78 کوین دی‌بروینه که در نیمه اول دو پاس گل به هم تیمی‌هایش داده بود نام خود را در فهرست گلزنان بلژیک ثبت کرد. کاپیتان بلژیک حرکت را آغاز کرد و توپ را در سمت چپ به تروسار سپرد. ستاره آرسنال که حرکت عالی کوین دی‌بروینه به درون محوطه جریمه را دیده بود او را صاحب توپ کرد تا ستاره سیتی به گل برسد.

1836487
1836488
1836489

در دقیقه 84 یک موقعیت بسیار خوب نصیب گنابری شد اما او فرصتی طلایی را از دست داد. ستاره بایرن مونیخ بعد از فریب دادن چند بازیکن حریف از زاویه‌ای بسته توپ را شلیک کرد اما بخت با او یار نبود و آلمان نتوانست به گل دوم خود دست پیدا کند.

گنابری اما سه دقیقه بعد اشتباه خود را جبران کرد و اختلاف را به یک گل کاهش داد. او پاس رو به عقب کوین شاده، بازیکن تعویضی آلمان، را از درون محوطه شش قدم بلژیک وارد دروازه این تیم کرد تا نامش در فهرست گلزنان آلمان ثبت شود.

1836490
1836491

بازی در نهایت با پیروزی 3-2 بلژیک به پایان رسید. با وجود دوستانه بودن این مسابقه اما خاطره حذف زودهنگام از جام جهانی تحمل هر شکستی را برای هواداران فوتبال آلمان دشوار کرده و احتمالا هانسی فلیک و تیمش با انتقادهای زیادی مواجه خواهند شد.

دیدگاهها