کد خبر : 1898344 | 11 فروردين 1402 ساعت 13:21 | 65.5K بازدید | 9 دیدگاه

پاسخ AFC به استقلال، امروز آخرین فرصت است

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال مصاحبه تعیین کننده‌ای را پیرامون بدهی باشگاه‌های مدعی حضور در لیگ قهرمانان آسیا انجام داد.

پاسخ AFC به استقلال، امروز آخرین فرصت است

به گزارش "ورزش سه"، بیم و تردیدها در مورد حذف تیم استقلال از لیگ قهرمانان آسیا روزهای متمادی است که وجود استقلالی‌ها را فرا گرفته است  و کسی هم در این خصوص به طور شفاف صحبت نمی‌کند، اما به نظر می‌رسد مصاحبه رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال با سایت فدراسیون فوتبال کمی ابهامات را در این زمینه روشن کرده است.

مصطفی زارعی در این باره می‌گوید: مطابق برنامه زمان‌بندی که کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده است، باشگاه‌های متقاضی دریافت مجوز باشگاهی می‌بایست کلیه بدهی‌های مالی که تا تاریخ ۱۱ دی ماه قطعی شده است، را تا پایان امروز تعیین تکلیف نمایند و مدارک و مستندات آن را در سامانه مجوز باشگاهی کنفدراسیون فوتبال آسیا بارگذاری کنند. این تاریخ برای همه باشگاه‌های قاره آسیا تنظیم و از ۹ ماه قبل به همه ابلاغ شده است و قابل تمدید نیست.

مدیر مجوز باشگاهی در پاسخ به این سوال که منظور از بدهی قطعی چیست؟ گفت: با توجه به درخواست یکی از باشگاه‌های متقاضی مجوز، پاسخ این سوال را از کنفدراسیون فوتبال آسیا استعلام کردیم. این کنفدراسیون در پاسخ امروز اعلام کرد کلیه آرا کمیته تعیین وضعیت فیفا و CAS قطعی است و اگر آرای مربوطه پیش از ۱۱ دی ماه سال گذشته صادر شده باشد باید تا امروز تسویه گردد.

با استناد به صحبت‌های مصطفی زارعی، امروز آخرین فرصت استقلال برای پرداخت بدهی استراماچونی و دیگر پرونده‌هایی است که رأی آن تا تاریخ 11 دی اعلام شده است. در صورت عدم پرداخت، مجوز حرفه‌ای استقلال صادر نخواهد شد و این تیم شانس حضور در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در سال 2023 را از دست خواهد داد.

دیروز مدیر رسانه‌ای باشگاه استقلال در کنفرانس خبری پیش از بازی با ذوب آهن گفته بود، علی فتح الله زاده مشغول نامه‌نگاری با کنفدراسیون فوتبال آسیا است که از فرصت‌های جدید برای پرداخت بدهی‌ها استفاده کند. اما با توجه به این مصاحبه باید گفت، امروز آخرین فرصت استقلال برای پرداخت بدهی پرونده‌هایی است که رأی آن‌ها تا 11 دی قطعی شده بود.

دیدگاهها