کد خبر : 1965748 | 25 شهریور 1402 ساعت 06:25 | 13.9K بازدید | 1 دیدگاه

چین برای درو کردن مدال‌ها می‌آید

عظیم‌ترین کاروان ورزشی بازی‌های آسیایی هانگژو

اعضای پرتعداد کاروان چین برای بازی‌های آسیایی هانگژو جلسه‌ای در پکن با حضور مسئولان‌شان برگزار کردند.

عظیم‌ترین کاروان ورزشی بازی‌های آسیایی هانگژو

به گزارش "ورزش سه"، چین نام کاروانی متشکل از 1329 عضو که شامل 886 ورزشکار است، برای بازی‌های آسیایی آتی هانگژو اعلام کرد.

نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 23 سپتامبر تا 8 اکتبر در شهر هانگژو در استان ژجیانگ شرق چین برگزار می‌شود که طی آن 437 ورزشکار زن و 449 ورزشکار مرد چینی در 407 ماده در 38 رشته به رقابت خواهند پرداخت.

در میان ورزشکاران چینی که میانگین سنی آنها 25 سال است، 36 نفر قهرمان المپیک هستند.

زو جینگیوان، قهرمان المپیک که دو مدال طلا را در یونیورسیاد چنگدو کسب کرده است، گفت: "امیدوارم مردم از سراسر جهان بتوانند به ما بپیوندند تا از فرهنگ چینی در هانگژو لذت ببرند. ژیمناست‌های چینی در حال آماده شدن برای نشان دادن خود در صحنه آسیا هستند."

بائو شانجو از چین که در بازی‌های المپیک توکیو در سال 2021 در دوچرخه‌سواری مدال طلا کسب کرد، گفت: "تیم ما امسال در بسیاری از رویدادهای بین‌المللی شرکت کرد تا برای بازی‌های آسیایی آماده شود. ما سخت تمرین کردیم و از رسیدن به موفقیت خود مطمئن بودیم. بهترین در هانگژو خواهیم بود."

برای  لی شنگ، قهرمان سابق المپیک، سفر به هانگژو دومین باری می‌شود که به عنوان مربی شمشیربازی در بازی‌های آسیایی شرکت می‌کند. لی گفت: "این یک طرز فکر متفاوت به عنوان یک مربی است. من باید تمام تلاش خود را به کار بگیرم تا به ورزشکاران کمک کنم تا مهارت‌ها و عملکرد خود را در رویدادهای بین المللی بهبود بخشند. بازی‌های آسیایی فرصت بسیار خوبی برای آنهاست تا از ورزشکاران کشورهای دیگر یاد بگیرند و تجربه کسب کنند."

از آنجایی که 630 ورزشکار چینی برای اولین بار در بازی‌های آسیایی هانگژو حضور خواهند داشت، لی گفت که رقبای جوان باید شجاع باشند تا برنده شوند.

گائو ژیدان، مدیر اداره کل ورزش چین، روز سه‌شنبه برای این هیئت سخنرانی کرد و ورزشکاران را تشویق کرد که هم در بازی‌های آسیایی هانگژو و هم در بازی‌های المپیک 2024 پاریس به افتخارات زیادی دست یابند.

گائو گفت: "کل تیم باید تلاش‌های هماهنگ برای نشان دادن قدرت ورزشی چین انجام دهد."

دیدگاهها