کد خبر : 1970766 | 14 مهر 1402 ساعت 22:15 | 24.6K بازدید | 13 دیدگاه

گاف سرمربی اسپانیا: ذهن او درگیر روبیالس است!

لوئیس دلافوئنته، سرمربی تیم ملی اسپانیا، در نشست خبری امروز خود دچار لغزش زبانی شد تا مشخص شود همچنان تحت تاثیر جنجال روبیالس، رئیس سابق فدراسیون فوتبال این کشور است.

گاف سرمربی اسپانیا: ذهن او درگیر روبیالس است!

به گزارش "ورزش سه"، لوئیس دلافوئنته، سرمربی تیم ملی اسپانیا، امروز بعد از منتشر کردن فهرست دعوت‌شده‌ها به تیم ملی در یک نشست خبری شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

در شروع مصاحبه سرمربی تیم ملی اسپانیا اتفاق جالبی افتاد که خبرساز شده است. وقتی یک خبرنگار از او نظرش را درباره ماجرای دادگاه وینیسیوس جونیور و درگیری او با والنسیا به خاطر شعارهای نژادپرستانه در ورزشگاه مستایا پرسید :"من اولین کسی بودم که هر نوع نژادپرستی را محکوم کردم ولی اسپانیا ضد زن ... ببخشید می‌خواستم بگویم ضد بیگانه ولی اشکال ندارد؛ اسپانیا نه ضد زن است و نه بیگانه‌هراس. اینجا می‌خواهم دوباره به صراحت تکرار کنم که من نژادپرست نیستم."

1936658

رسانه‌های اسپانیایی می‌گویند این لغزش زبانی دلافوئنته نشان می‌دهد او هنوز با ماجرای رسوایی رئیس سابق فدراسیون این کشور روبیالس درگیری ذهنی دارد. روبیالس بعد از رفتار ناشایست در فینال جام جهانی زنان با انتقادهایی شدید مواجه شد و در نهایت مجبور شد صندلی ریاست فدراسیون را تحویل دهد.

دلافوئنته در زمان اوج جنجال در ماجرای روبیالس با انتقاد مواجه بود. در همان هفته‌های اول این جنجال ویدیویی منتشر شد که نشان می‌داد در حال سخنرانی روبیالس او رئیس سابقش را تشویق می‌کند. روبیالس در حال متهم کردن جنی هرموسو به دروغ‌گویی بود و این باعث شد دلافوئنته با انتقاد مواجه شود.

سرمربی اسپانیا در ادامه نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا جنجال‌های این پرونده حواسش را پرت نمی‌کند و این از نظر فنی به نفع تیم ملی اسپانیا نیست گفت: "نه، من تمام روز مشغول کارم هستم و دائما فوتبال تماشا می‌کنم. تا جایی که دوستانم می‌گویند تو اصلا زندگی نداری، چون روز و شبت شده فوتبال. ببینید، من حواسم به همه چیز هست و ارتباطم با واقعیت قطع نشده ولی زندگی من فوتبال و تیم ملی اسپانیا است. پس نگران نباشید."

دلافوئنته درباره اولین بازی اسپانیا در فیفا دی پیش رو مقابل اسکاتلند گفت: "نباید فراموش کنیم که در این ماه برای صعود می‌جنگیم. ما این فرصت را داریم که در همین فیفا دی از نظر ریاضی صعودمان را قطعی کنیم. برای همین است که روی این بازی‌ها خیلی حساسیت دارم. ما شکست‌مان مقابل اسکاتلند را خیلی آنالیز کرده‌ایم ولی آن موقع از نظر فوتبالی در سطح امروز نبودیم. درس‌مان را گرفته‌ایم ولی نگران نیستیم."

1936660

دیدگاه‌ها