کد خبر : 2009008 | 25 اسفند 1402 ساعت 14:50 | 9.6K بازدید | 9 دیدگاه

سرنوشت قهرمانی را آن‌ها تعیین می‌کنند؛

لقب برازنده برای زنان سپاهان: غول کش‌ها

تیم زنان سپاهان با کسب نتایج خوب برابر تیم‌های مدعی، معادلات قهرمانی لیگ برتر زنان را پیچیده کرده است.

لقب برازنده برای زنان سپاهان: غول کش‌ها

به گزارش "ورزش سه"، دوشنبه هفته گذشته بود که مسابقات در هفته پانزدهم لیگ برتر زنان انجام و در پایان این هفته، تیم‌های خاتون بم و ملوان انزلی با 37 امتیاز در جایگاه اول و دوم جدول قرار گرفتند. ملوان در مصاف با نماینده البرز جشنواره گل راه انداخت و با 6 گل از سد این تیم گذشت اما در مصاف سپاهان و خاتون، این سپاهان بود که بر خلاف پیش‌بینی‌ها درخشید و موفق به متوقف کردن مدافع عنوان قهرمانی شد. این درحالی بود که درست 4 هفته قبل هم، شاگردان اردلان موفق به شکست دادن ملوان شده بودند تا بدین ترتیب علی‌رغم کسب نتایج نه چندان خوب در طول فصل، در نیم فصل دوم از دو تیمی که در کورس قهرمانی هستند؛ 4 امتیاز بگیرند.

شاگردان اردلان البته در هفته چهاردهم هم موفق به کسب تساوی بدون گل برابر شهرداری سیرجان شده بودند؛ تیمی که در رتبه سوم جدول رده‌بندی قرار دارد و از مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ پانزدهم به شمار می‌رفت. در واقع باید به این نکته اشاره کرد که سپاهان تنها تیم این فصل لیگ برتر هستند که در مقابل هر سه تیم مدعی، موفق به کسب امتیاز شده‌ است.

طلایی پوشان در طول این فصل معمولا در مقابل تیم‌های بالا نشین نتایج خوبی گرفته اما تساوی‌های پی‌در‌پی در برابر تیم‌های نه چندان قدرتمند لیگ، باعث جا ماندن آن‌ها از کورس قهرمانی در لیگ برتر زنان شد. این تیم طی 15 مسابقه، 7 پیروزی و 6 تساوی کسب کرده و متحمل 2 شکست هم شده است. کسب 27 امتیاز در 15 مسابقه، میانگین کسب 1.8 امتیاز در هر مسابقه را برای این تیم به ثبت رسانده است تا آن‌ها اکنون بعد از خاتون، ملوان و شهرداری سیرجان در جایگاه چهارم جدول قرار داشته باشند.

تساوی سپاهان در هفته هشتم و دوازدهم این فصل به ترتیب مقابل کانی کردستان و ایساتیس کران فارس، غیرقابل پیش‌بینی‌ترین نتایجی بود که این تیم تا به اینجای فصل کسب کرده است. دو مسابقه‌ای که به نظر می‌رسید آن‌ها به راحتی از آن پیروز خارج خواهند شد اما این اتفاق رخ نداد و تا حد زیادی آن‌ها را از کورس مدعیان عقب انداخت.

دیدگاه‌ها