کد خبر : 2011110 | 10 فروردين 1403 ساعت 04:00 | 18.6K بازدید | 46 دیدگاه

الهلال، اینتر، رم بیشترین و بارسلونا کمترین سهم را دارد:

آمار عجیب در لیگ عربستان: 100 ضربه پنالتی!

آمار عجیب ضربات پنالتی اعلام شده در لیگ عربستان توجهات رسانه‌ها را به خود جلب کرده است.

آمار عجیب در لیگ عربستان: 100 ضربه پنالتی!

به گزارش ورزش سه، آمار ضربات پنالتی در لیگ عربستان در دوره گذشته به خصوص در فصل جاری جنجال و بحثی را در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته است.

از طریق دیتاهای آماری سایت pta نگاهی داریم به لیگ عربستان و سه لیگ بزرگ (انگلیسی، اسپانیایی و ایتالیایی) در خصوص آمار دقیق ضربات پنالتی که در فصل جاری برای تیم‌های مختلف گرفته شده است.

در لیگ عربستان 100 ضربه پنالتی اعلام شد که تمام باشگاه‌ها حداقل یک ضربه پنالتی گرفتند، در حالی که 79 ضربه پنالتی در لیگ برتر انگلیس اعلام شد که در این لیگ هم همه باشگاه‌ها حداقل یک ضربه دریافت کردند، لیگ ایتالیا هم 105 ضربه پنالتی داشت، در لیگ اسپانیا هم 79 ضربه پنالتی هم برای تیم‌های حاضر در این لیگ گرفته شده است.

باشگاه الهلال با 15 ضربه پنالتی در صدر تیم‌های لیگ عربستان قرار دارد و پس از آن باشگاه النصر با 11 ضربه پنالتی، سپس باشگاه الاتحاد با 8 ضربه پنالتی و الریاض و الفتح هرکدام با با 8 ضربه پنالتی در این فصل بیشترین ضربه پنالتی دریافت کرده‌اند. الطائی، باشگاه الخلیج، باشگاه الفیها و باشگاه الشباب 7 ضربه پنالتی دارند.

2000863

در لیگ برتر انگلیس، آرسنال، چلسی و لیورپول هر کدام 8 ضربه پنالتی به دست آوردند، این تیم‌ها بیشترین سهم را در لیگ برتر انگلیس داشته‌اند و پس از آن اورتون و وستهام با 7 ضربه پنالتی در رتبه بعدی قرار دارند و پس از آن تاتنهام و فولام با 6 ضربه پنالتی بیشترین سهم را دارند، در این فصل هیچ پنالتی برای استون ویلا اعلام نشده است. .

در لیگ ایتالیا هم اینتر با 11 ضربه پنالتی، رم با 10 ضربه پنالتی بیشترین سهم را دارند، در لیگ اسپانیا هم ختافه، رایو وایکانو و دپورتیوو آلاوس با 6 ضربه پنالتی بیشترین سهم را داشته‌اند، باشگاه بارسلونا یکی از عجیب‌ترین آمار را دارد و تا اینجای فصل هیچ پنالتی به سود آنها اعلام نشده است!

در بین تمام لیگ‌های دنیا آمار 100 پنالتی لیگ عربستان یکی از جالب‌ترین‌هاست و بیشترین پنالتی در این لیگ اعلام شده است و باشگاه الهلال به تنهایی به اندازه 3 تیم اول لیگ اسپانیا پنالتی به دست آورده است.

دیدگاه‌ها