کد خبر : 2017391 | 08 اردیبهشت 1403 ساعت 09:33 | 16.7K بازدید | 12 دیدگاه

ادای احترام بایرن به قیصر: مجسمه برنزی بکن‌باوئر

مونیخ همیشه فرانتس بکن‌باوئر را به یاد خواهد داشت و قرار است مجسمه‌ای مانند گرد مولر برابر آلیانز آرنا برای او هم ساخته شود.

ادای احترام بایرن به قیصر: مجسمه برنزی بکن‌باوئر

به گزارش "ورزش سه"، بکن باوئر در ژاویه سال جاری میلادی از دنیا رفت تا بسیاری از هوداران بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان را در سوگ و ناراحتی فرو برده باشد و حالا نوبت به ادای احترام باشگاه مونیخی به او رسیده است.

قرار است که مجسمه‌ای از این اسطوره باشگاه بایرن در مقابل ورزشگاه آلیانز آرنا نصب شود که یک و نیم برابر سایز عادی است و روی پایه‌ای به شکل الماس باوارین قرار خواهد گرفت و قرار است این مجسمه در حالتی خاص و متفاوت هم ساخته شود.

بنیاد کورت لاندائر روز یکشنبه اعلام کرد که قیصر فوتبال آلمان قرار است یادبودی در مونیخ داشته باشد. آنها پیش از این از مجسمه گرد مولر که در پانزدهم آگوست 2021 درگذشت هم رونمایی کرده بودند.

2015330

افرادی که مسئول ساخت و نصب این مجسمه هستند، به لطف تجربه‌های قبلی انتظار دارند که این پروژه حدود ۱۸ ماه به طول بینجامد. کریستین کرول یکی از اعضای این مجموعه گفت: «فرانتس کاپیتان بزرگی بود و گرد، دوستش، تاثیر بسیار مثبتی روی نسل امروز داشتند در تاریخ باشگاه بزرگ ما را به نسل بعدی سپردند.»

یان کریستین درسن، مدیر باشگاه بایرن مونیخ، پیش از این در اواخر ژانویه گفته بود: «اگر به جایگاه مجسمه افتخاری مولر در ورودی ورزشگاه نگاه کنید، متوجه خواهید شد که فرانتس هم به خوبی در آنجا جای می‌گیرد.»

بکن باوئر و مولر موفق شدند در سال ۱۹۷۴ قهرمانی در جام جهانی را تجربه کنند. او همچنین به عنوان سرمربی تیم ملی آلمان در جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا موفق به تکرار این افتخار شد. کرول در ادامه اضافه کرد: «دوست داریم از این فرصت برای تشکر از خانواده او و باشگاه بایرن مونیخ برای اعتماد و حمایتی که در پروژه جدید به ما داشتند استفاده کنیم! بیایید دوباره با هم این پروژه را پیش ببریم! برای قیصر و برای ریشه دواندن تاریخ مقابل ورزشگاه‌مان.»

دیدگاه‌ها