کد خبر : 2018152 | 11 اردیبهشت 1403 ساعت 13:42 | 86.9K بازدید | 125 دیدگاه

چالش سخت پائز؛

احتمالی: ترکیب اصلی تیم ملی والیبال در لیگ ملت‌ها

تیم ملی والیبال ایران کم‌تر از یک ماه دیگر در تورنمنت حساس لیگ ملت‌های والیبال حضور پیدا می‌کند.

احتمالی: ترکیب اصلی تیم ملی والیبال در لیگ ملت‌ها

به گزارش "ورزش سه"، کمتر از یک ماه به آغاز لیگ ملتهای والیبال باقی مانده است و تیم‌هایی که سهمیه المپیک به دست نیاورده‌اند، به دنبال این هستند تا با کسب نتایج خوب در لیگ ملتهای والیبال، از طریق رنکینگ فدراسیون جهانی والیبال راهی المپیک پاریس شوند.

تیم ملی والیبال ایران یکی از همین تیم‌هایی است که می‌خواهد با نتایج خوب در لیگ ملتهای والیبال برای سومین بار راهی المپیک شود که البته در این دوره کار بسیار دشوار است.

اینکه تیم ملی والیبال با سرمربیگری موریسیو موتا پائز با توجه با داشته‌های فعلی‌اش با چه ترکیبی مسابقات را آغاز خواهد کرد هم جای سوال دارد که در زیر به ترکیب احتمالی تیم ملی والیبال ایران می‌پردازیم.

*پاسور: ستاره لژیونر مورد علاقه پائز
جواد کریمی پاسور دو متری والیبال ایران که در این فصل در تیم آرکادا گالاتی رومانی توپ زده، جلوتر از محمدطاهر وادی و علی رمضانی احتمالا پاسور اول تیم تحت هدایت پائز خواهد بود. کریمی علاوه بر تقسیم پاس خوب، در لیگ رومانی نشان داد امتیازآور خوبی نیز هست و موریسیو موتا پائز از الان روی او حساب ویژه‌ای باز کرده است.

2010523

*دریافت کننده قدرتی: ستاره جوان زوج میلاد عبادی پور 
در این پست حساس که در سال گذشته تیم ملی والیبال ایران بزرگترین ضربه را خورد، پائزبه احتمال بسیار زیاد با زوج پوریا حسین خانزاده و میلاد عبادی پور مسابقات را شروع خواهد کرد. پوریا حسین خانزاده فصل درخشانی را با فولاد سیرجان ایرانیان در لیگ برتر والیبال پشت سر گذاشت و هم اکنون چند تیم بزرگ اروپایی به دنبال او هستند. میلاد عبادی پور نیز به عنوان بهترین دریافت کننده حال حاضر والیبال و همچنین کاپیتان ایران از الان حضورش در این پست قطعی به نظر می‌رسد. این دو بازیکن که یکی در حمله و یکی در دریافت تخصص بیشتری دارند می‌توانند زوج خوبی را پست دریافت کننده قدرتی در تیم ملی والیبال ایران بسازند.

1935804

*سرعتی زن‌ها: زوج دهه هشتادی در ترکیب شروع کننده 
در پست سرعتی زن با کنار رفتن سید محمد موسوی، محمد فلاح و علی اصغر مجرد، حالا جوانان دهه هشتادی می‌توانند خودی در این پست نشان دهند. محمد ولی زاده با توجه به آمادگی‌اش در دو سال گذشته یکی از گزینه‌های موریسیو موتا پائز در این پست است. زوج او اما به احتمال زیاد و با توجه به علاقه سرمربی تیم ملی به لژیونرها، مهدی جلوه خواهد بود که در این فصل با فنرباغچه فصل خوبی را پشت سر گذاشته است. جلوه و ولی زاده هر دو در دهه هشتاد شمسی متولد شده‌اند و می‌توان گفت این پست مخصوص دهه هشتادی‌ها خواهد بود.

1895908

*قطر پاسور: بدون رقیب مثل امین اسماعیل نژاد 
تیم ملی در پست قطر پاسور با توجه به کنار رفتن امیر غفور و بردیا سعادت و همچنین نا آماده بودن صابر کاظمی، حالا فقط یک فوق ستاره خواهد داشت. امین اسماعیل نژاد قطر پاسور بیست و هفت ساله‌ای که حالا با توجه به حضورش در ورونای ایتالیا آبدیده‌تر هم شده، قطعا در ترکیب اصلی تیم ملی والیبال تا حداقل هفته دوم لیگ ملتهای والیبال به میدان خواهد رفت.

1752079

*لیبرو: جنگ برابر بین دو بازیکن کاملا آماده 
در پست لیبرو تیم ملی دو بازیکن کاملا آماده دارد. محمدرضا حضرت پور و آرمان صالحی در اوج آمادگی هستند و هر کدام توانایی حضور در تیم ملی به عنوان لیبروی اول را دارند. تشخیص اینکه کدام یک در ترکیب اصلی قرار بگیرند بسیار دشوار است و احتمالا موریسیو موتا پائز به صورت چرخشی از این دو بازیکن استفاده کند.

1739383

با توجه به توضیحات بالا ترکیب احتمالی تیم ملی والیبال ایران بدین گونه خواهد بود:
جواد کریمی، میلاد عبادی‌پور، پوریا حسین خانزاده، آرمان صالحی (محمدرضا حضرت‌پور)، مهدی جلوه، محمد ولی‌زاده و امین اسماعیل‌نژاد

دیدگاه‌ها