کد خبر : 2020821 | 24 اردیبهشت 1403 ساعت 02:47 | 22.6K بازدید | 24 دیدگاه

بازی با پا، خامه روی کیک گلرهای تراز اول

دروازه‌بان‌های متمایز فوتبال جهان - گزارش

7 دروازه‌بان این فصل فوتبال اروپا با توجه به عملکردی که با بازی با پای خود داشتند، نشان داده‌اند که می‌توانند در صورت نیاز از آنها به‌عنوان یک هافبک استفاده کنند.

دروازه‌بان‌های متمایز فوتبال جهان - گزارش

به گزارش "ورزش سه"، در فوتبال مدرن امروز، بازی با پا برای دروازه‌بان‌ها یک اصل تاکتیکی محسوب می‌شود که می‌تواند در زمان گره خوردن بازی‌ها، به سرمربی تیم کمک کند و برای این اتفاق، یک دروازه‌بان باید قبل از داشتن توانمندی‌های لازم، اعتماد به نفس خوبی داشته باشد، چرا که یک لحظه تعلل می‌تواند تصویری را خلق کند که تا سال‌ها با کابوس آن از خواب بیدار شود و در فکر این موضوع به پایان فوتبالش نزدیک شود. اکنون نگاهی خواهیم داشت به چهره‌هایی که به معنای واقعی همه را متقاعد کرده‌اند که می‌توانند در فوتبال امروز به‌عنوان یک هافبک در میان زمین، خلق موقعیت کنند و پرس یا خط دفاعی لایه لایه یک تیم را به‌هم بریزند.

ادرسون
رفتارهای ادرسون از یک شوخی فراتر رفته است. توانایی او در بازی با پا فوق‌العاده است و پپ گواردیولا به‌عنوان فردی که برای انتخاب دروازه‌بان تیمش به نحوه پاس‌های او دقت می‎‌کند تا مهارهایش، خیالش از ادرسون راحت است.

2020959

استفان اورتگا
گواردیولا خیالش کاملا راحت است چرا که روی نیمکت هم یک دروازه‌بان دیگر دارد که با بازی‌های دیوانه کننده خود نشان داده که اگر روزی ادرسون در فکر جدایی برای تجربه یک چالش جدید باشد، پپ بدون هیچ تعللی به اورتگا اجازه بازی کردن می‌دهد.

2020965

لوکاش شوالیه
دروازه‌بان جوان تیم لیل همه را متقاعد کرده که یک بازیکن بسیار خاص است. او در این فصل از لیگ یک فرانسه تمام ارسال‌هایش به زمین حریف 100 درصد صحیح بوده و 99 درصد پاس‌های او در خارج از محوطه جریمه به درستی مقصد رسیده. او به‌طور میانگین در هر بازی 1.5 مرتبه اقدام به دریبل می‌کند و تعداد لمس توپ‌های او در هر بازی بیش از 30 بار است!

2020967

امیلیانو مارتینز
دیبو بدون شک می‌تواند در لیست عجیب و غریب‌ترین دروازه‌بان‌های تاریخ فوتبال قرار بگیرد. مارتینز از هیچ چیزی نمی‌ترسد و برای اینکه با بازیکن حریف، سر به سر شود هیچ دلهره‌ای ندارد.

2020968

آندره اونانا
اونانا در این پارامتر یکی از بهترین دروازه‌بان‌های حال حاضر فوتبال اروپا است اما کاش همان دقتی که در استفاده از پاهایش داشت را در مهار توپ‌ها هم داشت تا بلکه شوت‌هایی که به سمت دروازه‌اش زده می‌شود، به سادگی از دستانش سر نخورد.

2020969

لوکاس اسکوروپسکی
اگر هوادار سری آ ایتالیا نباشید، این نام شما را متقاعد می‌کند که بیش از این بازی‌های بولونیا را تماشا کنید و اگر هوادار این لیگ هستید، باید تلاش کنید تا عملکرد او در سال‌های قبل را فراموش کنید. سنگربان باتجربه لهستانی زیر نظر موتا تبدیل به یک هافبک دروازه‌بان شده که به قول خود موتا، اگر روزی نیاز به یک بازیکن پست هشت داشته باشد، اسکوروپسکی نخستین گزینه مدنظرش خواهد بود!

2020971

مانوئل نویر
درباره اعتماد به نفس، توانمندی و قدرت بازی با پا مطلب می‌نویسیم و به نام نویر اشاره نکنیم؟ باید نوشت که اگر نویر نبود شاید هیچوقت این مطلب نوشته نمی‌شد چون او یک الگو برای تمام نام‌هایی است که تا اینجا خواندید. رومنیگه در مصاحبه جدیدی که انجام داد در توصیف بازی با پای نویر گفت: در اولین فصلی که با پپ قهرمان بوندسلیگا شدیم، پپ گواردیولا به‌صورت کاملا جدی در فکر این بود که او را به‌عنوان یک هافبک در فصل بعدی بازی دهد. عجیب است اما با او یک جلسه 5 ساعته داشتیم تا متقاعدش کنیم که این اتفاق یک توهین به فوتبال آلمان است. 

2020972

نویر کرایف دروازه‌بان‌ها است و می‌دانیم که او یک دروازه‌بان همه چیز تمام است... البته تا قبل از اینکه بخواهد برابر رئال مادرید یا کریستیانو رونالدو قرار بگیرد!

دیدگاه‌ها