کد خبر : 2020892 | 23 اردیبهشت 1403 ساعت 18:07 | 33.5K بازدید | 19 دیدگاه

مرادی: بامداد امشب راهی ریو می‌شویم؛

غیبت بازیکن باتجربه تیم ملی در برزیل قطعی شد

مدیر تیم ملی والیبال درباره شرایط ملی‌پوشان صحبت کرد.

غیبت بازیکن باتجربه تیم ملی در برزیل قطعی شد

به گزارش "ورزش سه"، تمرینات تیم ملی والیبال ایران برای حضور شایسته در لیگ ملت‌های 2024 که از نیمه فروردین آغاز شده است، روز گذشته (شنبه 22 اردیبهشت) در سالن فدراسیون والیبال به پایان رسید تا تیم آماده پرواز به برزیل شود.

مدیر تیم ملی والیبال بزرگسالان ایران درباره آخرین برنامه این تیم برای حضور در لیگ ملت‌ها تاکید کرد: تیم ملی والیبال ایران ساعت 30 دقیقه دوشنبه 24 اردیبهشت راهی برزیل خواهد شد. بر اساس هماهنگی انجام شده ازسوی پائز اتفاق بسیار خوبی رخ داد. تیم تقریباً یک هفته زودتر به برزیل سفر می‌کند و قرار شد در این مدت در کمپ تیم ملی برزیل اردو بزند. در آنجا با تیم ملی برزیل نیز بازی دوستانه خواهیم داشت که اتفاق بسیار خوبی محسوب می‌شود. تیم در تاریخ مقرر و دو روز مانده به شروع لیگ ملت‌ها به هتل رسمی مسابقات می‌رود.

دکتر وحید مرادی درباره دلایل تغییر مسیر پروازی، گفت: طبق پیگیری‌های انجام شده که از مدت‌ها قبل برنامه ریزی شده بود با هواپیمایی قطر به دوحه برویم، سپس به سائوپائولو و از آنجا به ریو پرواز کنیم، چرا که قطر پرواز مستقیم از دوحه به ریو در آن زمان نداشت. از طرفی هم می‌بایست طبق برنامه در ریو حاضر می‌شدیم. ابتدا برای تیم ملی والیبال ایران با شرایط پروازی مناسب برای ساعت 5 بامداد دوشنبه بلیت تهیه کرده بودیم، اما به درخواست سرمربی تیم ملی و برای کاهش مدت سفر و آسیب‌های احتمالی پروازی و با همکاری و کمک هواپیمایی امارات در آخرین لحظات توانستیم بلیت‌ها را تغییر دهیم و کاروان والیبال ایران امشب با دو پرواز و زمان کمتری راهی شهر ریودوژانیرو خواهد شد. البته چهار نفر از اعضای کادر فنی سه‌شنبه شب راهی برزیل می‌شوند و به تیم ملی می‌پیوندند.

1964219

نایب رئیس فدراسیون والیبال تصریح کرد: بعد از انجام مسابقات هفته اول تیم ملی به تهران برمی‌گردد و پس از توقفی یک روزه به سمت اوزاکا حرکت می‌کند. در اوزاکا یک اردوی دو یا سه روزه خواهیم داشت و پس از آن تیم به سمت فوکوکا حرکت می‌کند. حدود یک هفته یعنی در همان زمان برگزاری هفته دوم لیگ ملت‌ها تیم در فوکوکا حضور خواهد داشت و پس از آن دوباره به اوزاکا عزیمت می‌کند و بعد از برگزاری یک اردو راهی مانیل می‌شود.

وی افزود: همچنین اگر به امید خدا تیم ملی والیبال ایران به مرحله نهایی صعود کند بعد از هفته سوم از مانیل راهی لهستان خواهد شد. تیم ایران در صورت صعود به مرحله نهایی لیگ ملت‌ها نزدیک به دو ماه در سفر خواهد بود. این برنامه تیم ملی است و امیدوارم که بچه‌ها با دست پر برگردند.

مرادی درباره حل شدن مشکل خروج محمد بربست برای همراهی تیم ملی تصریح کرد: در تلاش بودیم و این اتفاق هم رخ داد. بربست مشکل خروج از کشور نداشت. مشکل بربست مربوط به نظام وظیفه بود و با تلاش همکاران و مکاتباتی که با وزارت ورزش و جوانان و سردار مهری عزیز در سازمان نظام وظیفه انجام شد، تقریباً این مشکل حل شده است. همچنین مشکل خروج از کشور و گذرنامه علی رمضانی برطرف شد که از فردا مراحل صدور ویزای کشورهای مربوطه آغاز می‌کنیم تا در صورت صلاح دید سرمربی تیم ملی این بازیکن در لیگ ملت‌ها به تیم اضافه شود.

وی در پایان درباره وضعیت علی شفیعی، افزود: علی شفیعی یکی از بازیکنان موثر تیم ملی محسوب می‌شود. او از نظر فنی بازیکن فوق العاده است و شما دیدید که در فصل گذشته لیگ برتر بازی‌های درخشانی داشت.

متاسفانه این اتفاق برای او افتاد و اکنون به ناچار در حال درمان است. البته نه فقط به لحاظ فنی بلکه به خاطر تاثیری که حضور او در روحیه بازیکنان تیم دارد، بودنش با تیم از اهمیت زیادی برخوردار است. پیش بینی ما این است که شفیعی از هفته دوم در کنار تیم حضور داشته باشد. یک بحث هم وجود داشت که او در هفته اول نیز به همراه تیم به برزیل بیاید اما کادر پزشکی تیم ملی با این موضوع مخالفت کرد چراکه آنها معتقد هستند که طول سفر می‌تواند مصدومیت او را تشدید کند. ایشان در همین ایران روند درمانی خود را طی خواهد کرد و با بهبودی کامل در برزیل یا ژاپن با نظر سرمربی به تیم اضافه خواهد شد.

دیدگاه‌ها