کد خبر : 2021269 | 25 اردیبهشت 1403 ساعت 11:35 | 10.6K بازدید | 18 دیدگاه

با وجود برنامه دشوارتر تبریزی‌ها در سه هفته پایانی

هدف مطهری و تراکتور، سبقت از سپاهان

تیم تراکتور تبریز با هدایت حمید مطهری شرایط متفاوتی نسبت به آخرین هفته‌های حضور پاکو خمس پیدا کرده و نتایج امیدوار کننده‌ای به دست آورده است.

هدف مطهری و تراکتور، سبقت از سپاهان

به گزرش "ورزش سه"، بعد از جدایی پاکو خمس اسپانیایی، حمید مطهری به‌عنوان سرمربی به تبریز رفت و در شرایطی که حواشی مختلف پیرامون تراکتور وجود داشت و این تیم با دو باخت متوالی شرایط عجیبی را سپری می‌کرد در فاصله دو روز مانده تا بازی مقابل ذوب‌آهن در جام حذفی هدایت این تیم را بر عهده گرفت.

مطهری که به مسائل فنی و تاکتیکی اهمیت بسیاری می‌دهد در اوج شایعات در خصوص اینکه او نفر دوم خواهد بود و به عنوان دستیار یحیی گل‌محمدی وارد تبریز شده بی‌سر و صدا و بی‌حاشیه کار خود را آغاز کرد و بعد از صعود در جام حذفی و کنار زدن ذوب‌آهن در ضربات پنالتی، مقابل استقلال هم می‌توانست برنده از زمین بیرون بیاید که کمی بدشانسی مانع از این اتفاق شد.

با این وجود تراکتور و مطهری بعد از آن تساوی دو برد متوالی دو هیچ مقابل فولاد و گل‌گهر به دست آوردند که با توجه به شرایط هر دو حریف نتاج جالبی به‌شمار می‌آمد و همین باعث شد تا تراکتور حالا رده سومی سپاهان را نیز تهدید کند.

حالا غیر از جنگ استقلال و پرسپولیس برای رسیدن به مقام قهرمانی یک جدال تازه برای کسب عنوان سومی در جدول رده‌بندی لیگ طی سه هفته پایانی درخواهد گرفت که می‌تواند جذابیت‌های خاص خودش را داشته باشد.

در حال حاضر و در فاصله سه هفته مانده به پایان فصل تراکتور 47 امتیازی در رتبه چهارم و سپاهان 48 امتیازی در رده سوم قرار دارند و با توجه روند پرنوسان سپاهان و اوج گرفتن تراکتور، تیم مطهری می‌تواند عنوان سومی را مال خود کند.

2019376

البته تراکتور برای رسیدن به این رده کار دشوارتری نسبت به سپاهان دارد چرا که بازی‌های این تیم در سه هفته پایانی دشوارتر است.

تراکتور بعد از بازی جام حذفی باید به ترتیب مقابل پیکان، ملوان و صنعت نفت آبادان مصاف دهد. بازی با پیکان و صنعت نفت در خانه حریفان انجام می‌شود و تنها دیدار مقابل ملوان خانگی خواهد بود. با توجه به شرایط جدول حالا پیکان نیز کاندیدای سقوط است و تراکتور در سه هفته پایانی باید با دو تیمی بازی کند که برای نیفتادن به آب و آتش می‌زنند و البته دیگر حریفش نیز برای عنوان پنجمی با شمس آذر رقابت می‌کند.

در سوی مقابل کار سپاهان روی کاغذ راحت‌تر به نظر می‌رسد تا همین رده سومی خود را حفظ کند. تیم ژوزه مورایس بعد از بازی جام حذفی خود به ترتیب مقابل تیم‌های هوادار، آلومینیوم اراک و شمس آذر قرار می‌گیرد که دو بازی مقابل هوادار و شمس آذر در خانه انجام می‌شود و تنها یک سفر به اراک خواهد داشت.

هر سه تیم حریف سپاهان در میانه جدول حضور دارند و با اینکه فوتبال بسیار خوبی بازی می‌کنند و جزء تیم‌های باکیفیت هستند اما دغدغه سقوط و کسب سهمیه ندارند.

تراکتور آخر این هفته باید در خانه از مس فسنجان در یک چهارم نهایی جام حذفی میزبانی کند و سپاهان در همین جام میزبان ملوان خواهد بود. هر دو تیم با پیروزی مقابل حریفان‌شان راهی نیمه نهایی جام حذفی خواهند شد و در آن مرحله هم طبق قرعه‌کشی انجام شده به هم نمی‌خورند و شاید در فینال احتمالی با یکدیگر ملاقات کنند که در این صورت جنگ بزرگ دیگری برای کسب سهمیه پلی آف لیگ نخبگان بین آنها شکل خواهد گرفت.

دیدگاه‌ها