کد خبر : 2021439 | 26 اردیبهشت 1403 ساعت 01:14 | 16.7K بازدید | 29 دیدگاه

رئال 5-0 آلاوس: دستگرمی برای فینال چمپیونزلیگ

رئال مادرید در بازی هفته سی و ششم لالیگا با نتیجه 5-0 از سد آلاوس عبور کرد.

رئال 5-0 آلاوس: دستگرمی برای فینال چمپیونزلیگ

به گزارش "ورزش سه"، رئال مادرید در بازی هفته سی و ششم لالیگا امشب میزبان دیپورتیوو آلاوس بود و با نتیجه پرگل 5-0 حریفش را از پیش رو برداشت.

ویدئو: 332812

طرفدارانی که از اولین بازی خانگی رئال در لالیگا پس از قهرمانی استقبال خوبی داشتند، شاهد یک بازی زیبا از تیمشان بودند. رئال این بازی را هجومی آغاز کرد اما تیبو کورتوا با واکنش خوب موفق شد دو سیو متوالی داشته باشد و ساموئل اوموردیون را در گلزنی ناکام بگذارد.

رئال خیلی زود در دقیقه 9 به گل رسید. این گل روی هماهنگی بی نظیر تونی کروس و جود بلینگام به ثمر رسید. کروس با ارسال دقیق درون محوطه جریمه بلینگام را در موقعیت خوبی قرار داد که ضربه فنی پای چپ این بازیکن به گوشه دروازه رفت.

2022041

آلاوس پس از این گل مبهوت جو ورزشگاه مملو از تماشاگر برنابئو شد و نمی‌توانست در مقابل حملات برنامه ریزی شده رئال، کاری انجام بدهد.

شاگردان کارلو آنچلوتی بازی را با پاسکاری زیاد در نیمه حریف دنبال می‌کردند که در دقیقه 27 نوبت گل دوم رئال رسید. ادواردو کاماوینگا پس از دریافت پاس رو به جلوی بلینگام توپ را با پاس عرضی با وینیسیوس جونیور رساند که این ارسال را قطع کرد و توپ وارد دروازه آلاوس شد.

2022044

در میان حملاتی که رئال ترتیب می‌داد، آلاوس موفق شد با ضربه از راه دور روی دروازه رئال خطرساز شود. در دقیقه 37 یانیس حاجی با شوت محکم دروازه‌ رئال را تهدید کرد که کورتوا با شیرجه بلند آن را مهار کرد.

رئال به دو گل رضایت نداد و حملات آن‌ها در نیمه اول یک گل دیگر را هم در پی داشت. پاس بلینگام در فضای خالی سمت راست دفاع آلاوس به فده والورده رسید که او تصمیم گرفت در دقیقه 45+1 با شوت به زاویه بسته دروازه حریف را باز کند.

2022042

رئال نیمه دوم را هم خوب آغاز کرد و کنترل بازی را در دست داشت. کاماوینگا این فرصت را داشت که در دقیقه 52 با پشت سر گذاشتن چهار بازیکن به گل برسد اما ضربه او به خوبی توسط دروازه‌بان مهار شد.

در دقیقه 57 یکبار دیگر کورتوا دروازه رئال را نجات داد و او این بار ضربه محکم حاجی به گوشه پایین دروازه را به خوبی دور کرد.

بازی توسط بازیکنان رئال در نیمه دوم با فشار بیشتری دنبال می‌شد و آن‌ها در دقیقه 70 به گل چهارم رسیدند. بلینگام یک بار دیگر در نقش بازیکن طراح ظاهر شد و پاس او به فضای خالی در محوطه جریمه فرصت آن را ایجاد کرد که وینیسیوس با ضربه محکم چهارمین گل رئال را به نام خود ثبت کند.

2022040

رئال این فرصت را داشت که در دقیقه 74 خیلی زودتر به گل پنجم برسد اما ژسوس اوونو با یک شیرجه به موقع دروازه‌اش را بسته نگه داشت. تلاش‌های آلاوس برای مهار بازیکنان مشتاق رئال جهت گلزنی بیشتر بی اثر بود.

در دقیقه 81 آردا گولر فرصت پیدا کرد تا گل بزند. بعد از اینکه ضربه رودریگو به مدافع حریف برخورد کرد، در محوطه جریمه به گولر رسید که او توپ را از میان پاهای مدافع حریفش عبور داد و پنجمین گل را به ثمر رساند.

2022043

کورتوا در این بازی واکنش‌های خوبی از خود نشان داد و آخرین شیرجه او روی ضربه پانیچلی بود که دروازه رئال را در دقیقه 89 نجات داد تا کهکشانی‌ها این بازی را با کلین شیت پشت سر بگذارند.

دیدگاه‌ها