کد خبر : 2023584 | 04 خرداد 1403 ساعت 19:24 | 43.3K بازدید | 11 دیدگاه

بازیکن‌ها را بشناس و آنها را تغییر نده؛

روایت زیبای گواردیولا از سرمربی سابق تیم ملی ایران

صحبت‌های قدیمی پپ گواردیولا درمورد خولیو ولاسکو مورد توجه بسیار زیاد کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است.

روایت زیبای گواردیولا از سرمربی سابق تیم ملی ایران

به گزارش "ورزش سه"، انتشار یک ویدیوی قدیمی از صحبت‌های پپ گواردیولا در خصوص خولیو ولاسکو، سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران، مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است. ولاسکو که در دوران حضور 7 ساله‌اش روی نیمکت تیم ملی کشورمان، تحولات عظیمی را در والیبال ایران به وجود آورد؛ خالق نخستین قهرمانی ایران در مسابقات آسیایی 2011 بود و سپس برای نخستین بار با همین مربی راهی لیگ جهانی والیبال شد.

اما حالا 5 سال بعد از خداحافظی همیشگی این مربی آرژانتینی با دنیای والیبال، ویدیویی قدیمی از پپ گواردیولا، سرمربی پرافتخار منچسترسیتی که به تازگی با این تیم فاتح لیگ جزیره شده است، منتشره شده که در آن صحبت‌های جالبی را در خصوص ولاسکو به زبان می آورد. پپ در این ویدیو که به نظر می‌رسد مربوط به دوران مربی‌گری او در بارسلونا و یا بایرن مونیخ است می‌گوید: یک روز به ولاسکوی آرژانتینی زنگ زدم و گفتم من پپ هستم. می‌خواهم برای شام دعوتت کنم. توضیح دیگری ندارم و دوست دارم موقع شام ببینمت. ولاسکو گفت: شام چی میدی حالا؟

2025667

موقع شام حرف مهمی به من زد و گفت: ببین پپ زمانی که مربی شدی در مورد یک مسئله دقت کن. قرار نیست شخصیت بازیکن‌هایت را عوض کنی. آنها با همان شخصیت شکل گرفته‌اند. باید بدانی با هر بازیکن چطور رفتار کنی. نقاط کلیدی – رفتاری بازیکنان را باید بدانی و این خیلی مهم است.

او در ادامه از زبان ولاسکو روایت می‌کند: در تیم‌های والیبال من بعضی بازیکن‌ها دوست دارند ساعت‌ها درمورد آنالیز تیم‌ها صحبت کنند و بشنوند؛ بعضی از بازیکن‌ها بیشتر از دو دقیقه گوش نمی‌دهند. بعضی دوست دارند به آن‌ها تذکر بدهی و نکته بگویی؛ حالا چه مثبت و چه منفی، و این باعث می‌شد آن‌ها در مقابل بقیه احساس اهمیت بکنند اما با برخی بازیکنان باید به طور شخصی صحبت بکنی. باید راه درست را پیدا بکنی و این را در کتاب‌ها نمی‌بینی.

دیدگاه‌ها