کد خبر : 2023969 | 05 خرداد 1403 ساعت 21:47 | 4.5K بازدید | 2 دیدگاه

یوونتوس 2-0 مونزا: بیانکونری‌ رتبه سوم را از دست نداد

یوونتوس در آخرین بازی فصل به میزبانی ورزشگاه آلیانز با نتیجه 2-0 از سد مونزا گذشت.

یوونتوس 2-0 مونزا: بیانکونری‌ رتبه سوم را از دست نداد

به گزارش "ورزش سه"، یوونتوس در هفته پایانی سری A امشب از مونزا میزبانی کرد و با دو گل فدریکو کیه‌زا و الکس ساندرو در نیمه اول با نتیجه 2-0 برنده شد.

ویدئو: 333757

ورزشگاه آلیانز امشب برای آخرین بازی فصل آماده شده بود و جو خاصی روی سکوها وجود داشت. مونزا بازی را با یک حمله شروع کرد که سانتر خطرناک دنی موتا به بیرندلی نرسید و از کنار دروازه عبور کرد.

دومین حمله خطرناک بازی هم متعلق به مونزا بود که ضربه ایستگاهی خطرناک کولپانی را ماتیا پرین به خوبی مهار کرد و دروازه یووه را نجات داد. یوون پس از چند دقیقه کنترل بازی را در دست گرفت و در دقیقه 16 ضربه خطرناک نیکولو فاجولی از کنار دروازه به بیرون رفت.

2026338

آرماندو ایتزو در دقیقه 25 دروازه مونزا را نجات داد و توپ را از روی خط دروازه نجات داد اما در دقایق 26 و 28 یووه به دو گل دست پیدا کرد. فدریکو کیه‌‌زا با استفاده از اشتباه مدافع مقابلش وارد محوطه جریمه شد و با ضربه محکم پای چپ از زاویه بسته توپ را به گل تبدیل کرد.

تیم میهمان هنوز دریافت گل اول را هضم نکرده بود که یووه خیلی زود به گل دوم رسید. روی ارسال کرنر فاجولی به تیر یک، الکس ساندرو توپ را خیلی زود قطع کرد و با غافلگیر کردن دروازه‌بان توپ را به گل تبدیل کرد.

2026337

یوونتوس از این دو گل به خوبی استفاده کرد تا روی جریان بازی سوار شود و با کنترل خوب نیمه را پیش ببرد. نیمه اول اگرچه مونزا توپ را کمی بیشتر در اختیار داشت اما تیم میزبان به حریف اجازه ایجاد موقعیت خطرناک نداد.

مونزا فشار بیشتری برای تغییر بازی از ابتدای نیمه دوم ایجاد کرد که در دقیقه 51 ضربه خطرناک بیرندلی توسط کارلو پینسولیو مهار شد و دروازه یوونتوس را نجات داد.

کیه‌زا در دقیقه 53 روی حرکت انفرادی نزدیک بود سومین گل را بزند که ضربه قوس دار محکم پای راست او به تیرک عمودی برخورد کرد و به بیرون رفت. او در دقیقه 61 موقعیت دیدنی دیگری برای گلزنی داشت که خروج به موقع دروازه‌بان مانع از گلزنی این مهاجم ایتالیایی شد‌.

2026339

کنان ایلدیز تازه وارد هم در دقیقه 70 یک شانس خوب برای گلزنی روی دروازه مونزا ایجاد کرد که ضربه او توسط سورینتنیو مهار شد. مونزا در دقیقه 75 شانس خوبی برای گلزنی داشت که ضربه سر دوریچ با شیرجه دروازه‌بان یووه مهار شد و ضربه ریباند با فاصله زیاد به بیرون رفت.

الکس ساندرو که برای آخرین بار با پیراهن یوونتوس بازی می‌کرد پس از تعویض در دقایق پایانی دور ورزشگاه دور افتخار زد و مورد تشویق شدید تماشاگران قرار گرفت.

مونزا در دقیقه 90 یک اخراجی داشت و آلسیو زربین پس از دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد. تیم میزبان در دقیقه 90+5 به دلیل خطای تیموتی وه‌آ درخواست یک ضربه پنالتی داشت که پس از بررسی کمک داور ویدیویی پنالتی اعلام نشد.

2026336

یوونتوس با این برد 71 امتیازی شد و در رده سوم به کارش پایان داد. مونتزا هم با 45 امتیاز در رده دوازدهم ایستاد.

دیدگاه‌ها