کد خبر : 2050995 | 06 تیر 1403 ساعت 02:43 | 14.1K بازدید | 5 دیدگاه

واکنش تند فدراسیون هند به استیماچ: جادوگری!

فدراسیون فوتبال هند واکنش تندی به اظهارات ایگور استیماچ داشت.

واکنش تند فدراسیون هند به استیماچ: جادوگری!

به گزارش ورزش سه، ایگور استیماچ، سرمربی سابق سپاهان، که در پنج سال اخیر به عنوان سرمربی هند مشغول به کار بوده است، پس از ناکامی در صعود به دور سوم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2026 مورد انتقاد هواداران فوتبال در این کشور قرار گرفت.

از طرفی فدراسیون فوتبال هند نیز که مدتی قبل قرارداد استیماچ را تمدید کرده بود، پس از این نتایج تصمیم به قطع همکاری با این سرمربی کروات گرفت. البته مسئولان این فدراسیون قصد داشتند با توافقی دو جانبه به قرارداد استیماچ را فسخ کنند تا مجبور به پرداخت مبلغ قرارداد او نباشند‌.

با این حال استیماچ مدتی قبل قبل در گفتگویی در خصوص دوران حضورش در هند صحبت کرده و گفته بود در مدت حضورش در این کشور با دروغ‌های زیادی مبارزه کرده و به قدری تحت فشار بوده که تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته است.

1496609

در پی این صحبت‌ها، فدراسیون فوتبال هند با انتشار بیانیه‌ای به انتقاد تند از استیماچ پرداخت و با اشاره به شایعاتی که حدود یک سال قبل درباره استفاده استیماچ از ستاره‌شانس‌ها و جادوگرها برای انتخاب ترکیب مطرح شده بود، پاسخ او را داد.

در این بیانیه آمده است: به نظر می‌رسد استیماچ تنها با هدف توهین به هندی‌ها مصاحبه کرده است. بد جلوه دادن اعضای فدراسیون شایسته یک سرمربی حرفه‌ای با پنج سال سابقه همکاری نیست. این رفتار فقط این باور را در فدراسیون فوتبال هند تقویت کرد که تصمیم درستی را برای فسخ قرارداد او گرفته شده است.

فدراسیون فوتبال هند همچنین با اشاره به حواشی پیرامون این سرمربی کروات عنوان کرد: ما همان زمان که وقتی متوجه شدیم که استیماچ برای دعوت بازیکنان و انتخاب ترکیب تیم به یک ستاره‌شناس متکی است، شوکه شدیم.

دیدگاه‌ها