کد خبر : 2051031 | 06 تیر 1403 ساعت 04:31 | 10.7K بازدید | 23 دیدگاه

اختر: نکونام اشتباه داشت ولی بهترین گزینه است

بازیکن سابق آبی‌ها می‌گوید که کاهش سهمیه بازیکنان خارجی در لیگ ایران، مزایا و معایبی دارد.

اختر: نکونام اشتباه داشت ولی بهترین گزینه است

به گزارش "ورزش سه"، دو روز پیش بود که مصاحبه‌ای از ادموند اختر پیرامون وضعیت استقلال منتشر شد. او گفت: خیلی‌ها می‌گویند که نگذاشتند ما قهرمان شویم. ما اگر نساجی را می‌بردیم، با کسی کاری نداشتیم. همه هم می‌گذاشتند قهرمان شویم، ما که در فوتبال هستیم، نمی‌دانیم چه کسی اجازه نداد قهرمان شویم، می‌شود به ماهم بگویند که چه کسی نگذاشته قهرمان شویم تا به او حمله کنیم؟

از این صحبت‌ها اینگونه برداشت می.شد که بازیکن سابق استقلال به انتقاد از نکونام پرداخته اما او این ادعا را رد می‌کند و مدعی است که آبی‌ها در حال حاضر بهترین گزینه ایرانی را روی نیمکت خود دارند.

اختر به خبرنگار ما می‌گوید: من از نکونام انتقاد نکردم و گفتم بهترین مربی ایرانی که می‌توانست روی نیمکت استقلال بنشیند، نکونام است. او اشتباهاتی در فصل قبل انجام داد که البته حسن‌های زیادی نیز داشت. اگر او اشتباهات سال قبل را بتواند جبران کند، یک سرمربی جوان، آینده دار، رزومه دار و با عقبه بسیار خوبی خواهد بود. تنها کسی که در حال حاضر می‌توانست سرمربی استقلال شود، همین جواد نکونام بوده است.

2045866

او صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: هر آدمی اشتباهاتی دارد، مهم این است که طرف بتواند از این اشتباهات درس بگیرد، آنها را برطرف کند و در آینده برای کسب موفقیت، از آنها استفاده کند.

ما در لیگ قهرمانان آسیا نمی‌توانیم برای قهرمانی با تیم‌های عربی رقابت کنیم. ما در رابطه با قهرمانی صحبت می‌کنیم. اعتبار و شخصیت تیمی استقلال در آسیا زبانزد است. ما مشکلی برای صعود به مراحل یک هشتم و یک چهارم نداریم. برای کسب قهرمانی، چیزهای زیادی ملاک است. اولین مورد این است که ما بازیکنان خارجی تراز اولی داشته باشیم.

اختر در مورد اینکه استقلال چگونه می‌تواند در آسیا به موفقیت دست یابد، می‌گوید: در تیم‌های عربی، 60 درصد ارکان تیم را بازیکنان خارجی تشکیل می‌دهند. عربستانی‌ها می‌توانند در لیگشان هشت بازیکن خارجی استفاده کنند که همه آنها نیز ستاره هستند. ما آن امکانات و بودجه را نداریم تا بتوانیم بازیکنان درجه یک را به ایران بیاوریم. ما به بازیکنانی که خودجوش می‌آیند و ستاره می‌شوند دل بسته ایم. ما می‌توانیم حتی تا مرحله یک چهارم صعود کنیم ولی زمانیکه می.خواهیم برای قهرمانی تلاش کنیم، به مشکل می‌خوریم.

وی درخصوص کاهش بازیکنان خارجی لیگ ایران در فصل بعد به 4+1 نفر نیز می‌گوید: کاهش سهمیه بازیکنان خارجی حسن‌هایی دارد که افزایش سهمیه هم خوبی‌های خودش را دارد. زمانیکه شما بازیکن خارجی زیادی جذب کنی، جوانان و ستاره‌های ایرانی از بین می‌روند و نمی‌توانند شکوفا شوند و جا بیفتند تا به تیم ملی راه پیدا کنند. از سمت دیگر نیز حضور چهار تا پنج بازیکن خارجی می‌تواند به بازیکن جوان ما آموزش بدهد. ولی به شرطی که بازیکن باکیفیتی وارد فوتبال ایران شود.

دیدگاه‌ها